Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

iPhone / iTouch Topic pro začátečníky (UPDATE 17.4.2011))


Galaxy

Recommended Posts

itopic-header1.png

Důležité odkazy:

Hledáte nějaký návod, ale zde na foru není? Zkuste iClarified, návod tam jistě najdete. (v angličtině)

Obsah:

  • Porovnání modelů
    • iPhone
    • iPod Touch
    • iPad

    [*]FAQ

    [*]Podporované formáty

    [*]Slovníček základních pojmů

    [*]Co kam nakopírovat?

    [*]iTunes

    • Registrace bez kreditky

Porovnání HW u modelů:

iPhone @ wikipedia

iPod Touch @ wikipedia

iPad @ wikipedia

itopic-header1.png

FAQ:

iPod / iPhone nejde zapnout, přestal fungovat. Na obrazovce se mě zobrazuje jen USB kabel a iTunes.

Spusťte na PC iTunes a propojte ho s iPhonem. Pokud se iP v iTunes zobrazí, klikněte na restore. Telefon se vrátí do továrního nastavení. Pokud se ale iP v iTunes nezobrazí, proveďte restore přes DFU.

Jailbreaknul jsem si iPhone, ale když se snažím nahrát do iPhonu staženou hru přes iTunes, atk to hlásí chybu. (0xE8008001)

Nenainstalovali jste si AppSync 3.1 > Otevrete Cydii, zvolte Manage / Sources / Edit / Add a přidejte repo http://cydia.hackulo.us

Po Jailbreaku mi nefunfuje Push, Youtube, GPS nebo WiFi.

Přidejte si do Cydie repo http://cydia.iphoneil.net a z něj si stáhněte aplikaci Push Fix.

Můžu reklamovat JailBreaknutý iPhone?

Ano, pokud na iPhonu vrátíte zpět originální firmware. V servisu nezjistí, že bzl na iPhonu proveden Jailbreak nebo unlock.

Dostanu MP3 v iPhonu zpět do PC?

Ano, například přes program SharePod nebo WinSCP.

Můžu na iPhone nebo iTouchi zprovoznit druhý reproduktor?

Ne. Obě zařízení mají jen jeden reproduktor.

Nemám zaplacený mobilní internet. (3G, GPRS, EDGE) Můžu ho nějak deaktivovat?

Existují dvě řešení. První je jednodužší, ale vyžaduje jailbreak. Stáhněte SBSettings a stiskněte tlačítko EDGE. Druhým řešením je smazání všech parametrů v Nastavení > Obecné > Síť > Mobilní datová síť. TMobile toto nastavení blokuje, ale dá se to nastavit v Můj T-Mobile.

Mám dva iPhony. Musím si aplikace kupovat 2x?

Ne. K vašemu ůčtu lze synchronizovat libovolný počet iPhonů / iTouchů.

Jak dostanu videa nahraná v CyCorderu do PC?

Jakýmkoliv programem, který se do stane dovnitř iPhonu. Například DiskAid, WinSCP..

Jak nainstaluji do iPhonu / iPodu SSH?

Stáhněte si z repozitoru Saurik balík s názvem SSH. Následovně pro přístup do telefonu použijte WinSCP, nebo jiný SCP/SSH klient. Více zde

Jak odblokuji svůj iPhone, který jsem koupil v zahraničí?

iPhone můžeme jednoduše odblokovat pomocí aplikace z Cydie - Ultrasn0w.

Tu stáhneme z repozitoru http://repo666.ultrasn0w.com. Obrázkový návod zde. (neaktualni?)

Můžu se připojit k SSH i bez WiFi?

Ano, pomocí programu iTunnel. (eDisk|MultiLoad)

Jak nainstaluji .deb, .app nebo .ipa aplikace?

Návod zde.

Nelíbí se mi vzhled Springboardu. Dá se nějak změnit?

Ano, pomocí aplikace Winterboard z Cydie.

Slovníček základních pojmů:

Jailbreak – Umožňuje číst a zapisovat do systémových souborů iPhone.

Tethered Jailbreak- Není jako plnohodnotný JB, po vypnutí přístroje musíte spustit s iTunes.

Unlock – Odemknutí iPhonu pro jakéhokoliv operátora (např. yellowsn0w)

Restore - Proces, který resetuje iPhone do továrního nastavení

Installer – Aplikace, kterou budete jako první potřebovat po JailBreaku. Obsahuje repository, ze kterých se stahují aplikace třetích stran. (Cydia, Rock, Icy)

Baseband; BB – GSM Modul, stará se o telefoní funkce, označuje se 04.26.08 (příklad)

OS, FW – Firmware telefonu (Nastavení / Obecné / Informace)

SSH - Secure Shell; Zabezpečený komunikační protokol, u iPhone se využívá k přenosu souborů

Springboard – Hlavní menu iPhonu

Winterboard – Aplikace z cydie pro úpravu Springboardu

Recovery / Restore Mode – Restart telefonu, porvádí se většinou při kritické chybě

DFU - Device Firmware Update; speciální servisní režim, v němž je možné provést restore nebo update

BOOTrom- kód, který zabraňuje JB. Je na zařízeních, která jsou v prodeji od cca září 09. Na nich JB provest jde (3.1.2, ale jen Tethered)

iTunes

Oficiální program na přenos videí, hudby, a her mezi iPhony / iPody a PC. Pro přenos hudby existují alternativy - SharePod (Více zde) nebo MediaMonkey. iTunes můžete nahradit i jakýmkoliv SSH/SCP Klientem (WinSCP), ale potřebujete JailBreak.

Registrace v iTunes Store bez kreditky

Jednoduchý návod, jak se zaregistrujeme v iTunes store bey kreditky:

1. Spustíme iTunes v PC, v němž klikneme na iTunes Store.

2. Vybereme jakoukoliv free aplikaci. (Já si vybral Facebook)

fbscrn2.JPG

3. Vyskočí okno. V něm klikneme na Create new account

fb-create-new.JPG

4. Potvdíme podmínky, zadáme email, heslo, otázku, datum narození.

5. Jako způsob platby vyberte None.

fb-karta.JPG

6. Vyplňte zbytek a potvrďte email, který vám přišel.

7. Máte aktivní iTunes účet.

PS: návod upraven narychlo, proto je velmi možné, že v něm bude něco chybět. Pokud chcete pomoct, napište mi PM nebo sem do vlákna a já to doplním.

(v případě větší pomoci vás napíšu jako spoluautory a pošlu nějaká GB např. na czshare)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zdravim, mam menší problém a asi vim i odpověd, ale chci se ujistit. Mam iTouch 1 G 8GB a často poslouchám před spaním, dneska (teda vlastně ted už včera :D) jsem vrazil špunty do uší něco pustil a usnul, probudil jsem se asi po dvou hodinách a i Touch pořád hrál, šáhnul jsem na něj, že ho vypnu a zadní kryt měl takovejch 50°C. Udržel jsem ho v ruce, ale už to pálilo. Okamžitě jsem ho uplně vypnul, položil na sklo a za nějakejch 5 minut byl v pohodě. Baterka už je dost slabá a počítám, že je to kvůli ní, takže bude stačit výměna? Setkal jste se s tim nekdo? Dost jsem se lek ... vzpomněl jsem si na to, jak někomu vybouch iTouch v kapse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VOndy, udelej restore pres DFU.. Nebo muzes mit bordel v konektoru, do kteryho pripojujes USB kabel.

KeNnY, ja mam iP taky dost horkej, kdyz posloucham dlouho nebo nabijim, ale 50 stupnu ne.. Pokud se ti iPt pod neco dostal (napr. polstar) a to teplo nemohlo jit ven, tak je to skoro normalni. ;-) Jinak odkud vis, ze nekomu bouchnul iPod? :-D

Btw, kdyztak tu mam jednu baterku na iPhone 2G (myslim, ze na iPt bude stejna, kdyz oboje bylo vyrabeno ve stejnem roce). Do 2Gcka jinou nepotrebuju a to 3Gcek ani 3GSek nepasuje.. Tak jestli chces, napis PM. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ho už několik let, ale takhle horkej ještě nikdy nebyl a to hrál jenom chvilku, někdy poslouchám klidně i 5-6 hodin v kuse. Navíc, podsvícený bylo uplně vypnutý, wifina taky a dokonce jsem i čistil RAMku ... ale za ty dvě hodiny ubylo asi 50% baterie, protože když jsem šel spát, měl jsem kolem 60% a když jsem ho vypínal, už mi svítilo červený políčko.

S tim bouchnutim ... četl jsem to na idnes nebo novinkách už před nějakou dobou. Něco jsem našel, ale neni to přesně ten článek http://technet.idnes.cz/dalsi-prehraty-ipod-vybouchl-apple-odmita-zodpovednost-a-jeho-majitele-chtel-umlcet-g3f-/tec_technika.asp?c=A090804_235602_tec_technika_pka, vim že je malá šance že by se něco takovýho stalo, bylo to to první co mě napadlo v jednu ráno :D.

Mam kámoše co se taky točí kolem Applu, tak se ho zeptám jestli by nějakou neměl, kdyžtak se ozvu. Každopádně diky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Dáš prst na ikonku Hudby (nemusí to bejt jenom hudba) ve Springboardu a chvilku počkáš. Ikonky se začnou třástu a u nainstalovanejch App z iTunes budeš mít křížek, na ten klikni a spustí se odinstalace. Druhá možnost je smazat App rovnou v iTunes s spustit Sync. Software instalovaný přes Cydii odinstaluješ znova přes Cydii - najdeš si co chceš odinstalovat, klikneš na to -> modify -> remove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Software instalovaný přes Cydii odinstaluješ znova přes Cydii - najdeš si co chceš odinstalovat' date=' klikneš na to -> modify -> remove.[/quote']

Jeste bych doplnil, ze toto se da take pomoci aplikace CyDelete. Pote se budou aplikace z Cydie mazat uplne stejne, jako z AppStoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu