Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mootooho kruzok mladeho programatora


mootoo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Tak mě napadlo, jak se píše na začátku u exit callbacku

"Je to povinna jazda a musi ho obsahovat kazdy program aby sa vedel korektne ukoncit"

Tak to neni pravda, exit callback se spustí když někdo zmáčkne home a pak YES, to je pravda.

Ale co se stane když tam nebude?

Jednoduše po zmáčknutí HOME se nestane nic. Jak ukončit program?

Pomocí sceKernelExitGame(); kdekoliv v programu. Ale musí se dávat pozor na záseky, například neni možný použít sceKernelSleepThread(); protože pak se ten program nikdy nedostane na konec.

Například hra Quake nepoužívá exit callback.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadlo, jak se píše na začátku u exit callbacku

"Je to povinna jazda a musi ho obsahovat kazdy program aby sa vedel korektne ukoncit"

Tak to neni pravda, exit callback se spustí když někdo zmáčkne home a pak YES, to je pravda.

Ale co se stane když tam nebude?

Jednoduše po zmáčknutí HOME se nestane nic. Jak ukončit program?

Pomocí sceKernelExitGame(); kdekoliv v programu. Ale musí se dávat pozor na záseky, například neni možný použít sceKernelSleepThread(); protože pak se ten program nikdy nedostane na konec.

Například hra Quake nepoužívá exit callback.

Tohle mi připadá trochu zbytečný, většina uživatelů PSP je na to menu po stisknutí HOME zvyklá, já bych se třeba lehce zděsil homebrew bez funkčního tlačítka HOME. Ale asi by mělo smysl si udělat na HOME svoje vlastní menu, kde by bylo třeba i vypnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

zdar, mam taky problem. Nainstaloval som cygwin, postpoval som presne podla navodu ale ked som dal svn update tak napisalo skipped. tak som si povedal ze to snad az tak nevadi a spustil som toolchain.sh lenze to robi uz 8 hodin a nic sa nedeje. co s tym? dik

Edit: Vyriesene pouzivam PSPDevWin32 od xorlosa (netreba ziadny toolchain ani cygwin) ale mam taku otazku neexistuje niaky instalator kniznic pre windows, cez ten cygwin to bez toolchainu ani za boha nende.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

mam takovy problem, udělal jsem vše podle druhe lekce a když napíšu "make" tak mi to akorat napiše toto "make: psp-config: Command not found /lib/build.mak:15: *** $(PSPSDK) is undefined. Use "PSPSDK := $(shell psp-config --pspsdk-path)" in your makefile. Stop. a to je vsechno :( nevi nekdo co stim ?...kontroloval jsem to a furt nic...dokonce jsem to pak zkousel kopirovat tak jak to napsal mootoo a stejne nic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Cygwin uz delsi dobu a zkousel jsem veci hlavne podle navodu z PSP Programming a super. Kolem C se motam uz delsi dobu (Pawno, GML, apod.), chvili jsem se ho ucil podle knizky, ale vsechno nakonec preslo. Napred jsem do toho sel s silenym nadsenim, ale pak jsem toho nejak nechal a zase se k tomu vratim. Programovani me vzdycky bavilo, ikdyz jsem nikdy "doopravdy" neprogramoval.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 Leny: Ty soubory jsou LIBMPRF-DEVEL a LIBGMP-DEVEL v Math.. ;) Klikni na ne a nech tam nejvetsi cisla, co budou v nabidce (moznost Install tam neni, vypisou se tam verze) - jak jsem toto udelal, tak uz vse bylo bez problemu (samozrejme vsechno ostatni jsem delal podle navodu)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.psp-programming.com/forums/index.php/topic,62.html

Toto je tutorial, podle ktereho to jde (vlastni zkusenost). Je to v anglictine, ale to si myslim, ze dneska neni az takovy problem, presto mi napis, kdybys tomu nerozumel a ja ti to tady napisu cesky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

int plugin_dump_file ()
{
SceUID fd = sceIoOpen ("ms0:/soubor.txt",
PSP_O_WRONLY | SP_O_CREAT | PSP_O_TRUNC, 0777);
if (fd < 0)
return -1;
int a = 1;
int rc;
rc = sceIoWrite (fd, &a, sizeof(int));
if (rc < sizeof(int))
rc = -1;
else
rc = 0,
sceIoClose (fd);
return rc;
}

a pak to vyvolej

plugin_dump_file ();

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu