Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mootooho kruzok mladeho programatora


mootoo

Recommended Posts

kdyz to udelam tak mi to napise $ make

make: Warning: File `/usr/local/pspdev/psp/sdk/lib/build.mak' has modification time 2.8e+08 s in the future

psp-gcc -I. -I/usr/local/pspdev/psp/sdk/include -O2 -G0 -Wall -D_PSP_FW_VERSION=150 -c -o main.o main.c

main.c:41: error: expected identifier or '(' before '{' token

main.c:55: warning: data definition has no type or storage class

main.c:55: warning: type defaults to 'int' in declaration of 'plugin_dump_file'

main.c: In function 'main':

main.c:125: warning: unknown conversion type character 0xa in format

main.c:191: warning: unknown conversion type character 0xa in format

main.c:251: warning: unknown conversion type character 0xa in format

make: *** [main.o] Error 1

:( co stim ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ahoj, potreboval by som helpnut . Po precitani tutorialu som si nahodil cygwin (ibaze mne to klasickou cestou velmi neslo tak som si to stiahol hotove a rozbehal som to za 20 minut, link pre menej uspesnych (ako ja:)): http://www.megaupload.com/?d=A23ICW3P).

Zacal som klasikou "Hello world" vsetko slo ok tak som to zacal aj modifikovat a tak. Prvy napad bol spravit "pong-a". Ale akosi ma uz niekto predbehol a to uz by nebolo originalne :). A ja nerad chodim po vyslapanom chodniku takze som si zaumienil celkom uctyhodny ciel a to spravit robota riadeneho psp-ckom. S robotikou uz mam bohate skusenosti a s c-ckom aspon ako take. No na pc (alebo jednocipovom kontroleri/assembler) je to o dost jednoduchsie ako na PSP 3A2D44. Mojim hlavnym kamenom urazu je ze neviem presne ake prikazy ten psptoolchain podporuje a aky header (*.h) na to treba pripojit. Osobne mi asi najviac trha zily ze mi to neberie take zaklady ako "goto" alebo "delay" (potom ma uz presla chut dalej skusat :roll:). Takze by nejaky prehladny zoznam velmi potesil. Mozno ziadam privela ale predsa len by sa to asi hodilo aj dalsim potencionalnym PSP developerom. Ked sa najde nejaka ochotna dusa ktora mi helpne tak ja slubujem ze po dokonceni(mozno ze uz aj pocas prace) uvolnim nejake fotecky, zdrojaciky a pripadne videjka. A mozno ked bude zaujem tak spravim aj nejaky kratky tut. ako si spravit z psp jednoducheho mobilneho robota (bez HW zasahov do samotneho PSP) rychlo jednoducho a s minimalnymi nakladmi/ele. skusenostami :D . Bude to FUN :psp:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

čau jak co nejjednodušeji rozjedu nějaké vývojové prostředí na linuxech? používám xubuntu a tudíž mi připadá být zbytečné linuxy emulovat, určitě se najde někdo kdo na linuxech vyvíjí software pro psp tak napište jak se to dělá

edit: omlouvám se za svou hlopost, už jsem si uvědomil že místo instalace CYGWINu musím zapnout terminál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super konecne se mi povedla jednoducha aplikace , ktera vam vypise text na display :D sice je to to nejjednodussi co muze byt ,ale kazdy zacinal :) chtel bych se naucit menit barvy toho textu (coz nebude tezky aspon doufam ) a take ze kdyz macknete x tak vam to neco napise :D a casem mozna nakou app , ktera bude mit ruzne funkce , nebo dokence nakou hru :D Ale potreboval bych vedet jak udelat v te aplikaci jakoby enter ( aby se text vypisoval pod sebe ne za sebou ) ve zdrojaku to mam takto ,ale stejne to pise zasebou ? -

printf ("Jo konecne se mi to povedlo :D ...");

printf (" Yes tato blbost byla vytvorena v C++ ...");

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Zdar chlapi ! Potřebuju poradit... peru se s tím zasr. cygwinem (podle x návodů na netu) celej den a furt mi to nechodí. Teď jsem ho snad konečně nainstaloval, ale když chci přidat ten toolchain, tak mi to začlo řvát, že mu chybí gmp.h v /usr/include a že napřed musím nainstalovat tohle... ale vůbec nevím jak na to.

Hodinu googlím a nemůžu na to přijít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super konecne se mi povedla jednoducha aplikace , ktera vam vypise text na display :D sice je to to nejjednodussi co muze byt ,ale kazdy zacinal :) chtel bych se naucit menit barvy toho textu (coz nebude tezky aspon doufam ) a take ze kdyz macknete x tak vam to neco napise :D a casem mozna nakou app , ktera bude mit ruzne funkce , nebo dokence nakou hru :D Ale potreboval bych vedet jak udelat v te aplikaci jakoby enter ( aby se text vypisoval pod sebe ne za sebou ) ve zdrojaku to mam takto ,ale stejne to pise zasebou ? -

printf ("Jo konecne se mi to povedlo :D ...");

printf (" Yes tato blbost byla vytvorena v C++ ...");

Tak napis

printf (" Yes tato blbost byla vytvorena v C++ ...\n");

printf ("Blabla");

a Blabla uz bude na novem radku.. proste \n je novy radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HEELP !!!

Instalovali jste někdo v poslední době ten cygwin ??

Teď jsem zkoušel např. dle http://www.psp-hacks.com/forums/f141/cygwin-installation-and-c-c-tutorials-t166530/post615237.html

a zase chyba s tím gmp.h (viz. výše) - nevím si s tím rady.

Zkoušel jsem se i obejít bez cygwinu viz. http://www.consolespot.net/forums/psp-help-tutorials/21979-psp-programming-tutorial-windows-sdl-without-cygwin.html, ale už je nějaká novější verze toho pspsdk nebo co a háže mi to chybu, když pouštím make.

Začínám být zoufalý !!!

P.S. - mám Win7, ale tím to snad nebude (???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

čau, mam PSP 3000, první prográmek mi jel bez obtíží, když jsem skoušel ten druhej a program potom pustil, tak se na obrazovce nic nezobrazilo, chvíl nic a potom to podivné lupnutí jako když se nepodaří spustit chickhen a psp se vyplo. Nevíte čím to je? Prosím o pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...

Vím že je to starší tutorial, ale jestli by pls někdo helfnul... mám problém s tim Toolchainem. Nejdřív ho přes ten odkaz na tý stránce přes Cygwin stáhnu, to je OK, ale když pak chci udělat tu aktualizaci bo co to je přes ten příkaz ./toolchain.sh tak mi to napíše že mi chybí tři soubory (ten první je gmp.h a ještě dva další - jestli je třeba tak vám je dopíšu). Zkusil jsem je teda vyhledat, stáhnout zvlášť a dát do tý správný složky - to se povedlo a ta aktualizace se spustila, ale místo těch 3-5 hodin trvala cca 30 min. a zase to vyhodilo nějakou chybu...

Otázka tedy: Jak správně a kompletně pls stáhnout ten Toolchain?? Dík. PS: Používám Windows.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu