Jump to content
  • 0

Podivný brick???


Tuxer
 Share

Question

Ahoj, mám PSP Slim 2004 (verze DATE CODE 7D) s CFW 5.50GEN-D3 a nastal takový problém: včera jsem si dal na PSP folii Hori vodní metodou. Fólii jsem tam dával tak, že jsem ji opláchl vodou a nasadil na displej, ale přebytečná voda asi natekla do tlačítek na spodní straně. Utřel jsem vodu, která zůstala na povrchu, ale tlačítka normálně fungovaly. Měl sem vybitou baterku, tak jsem dal PSP na nabíječku přes noc. Ráno jsem vzal PSP do školy a když jsem ho zapl tak normálně najelo, ale nefungovali všechny tlačítka kromě Power , obou tlačítek volume a jasu displeje. Tak jsem PSP vypl a znovu zapl ale pořád to stejný, tak jsem zkusil Recovery menu, a šipky a křížek fungovali, další tlačítka jsem neměl jak zkusit. V Recovery menu jsem dal volbu: Format flash1 and reset settings, PSP najelo ale zase stejný problém, tlačítka nefungovali. Chtěl jsem PSP vypnout, ale nešlo to, tak jsem musel vydělat baterku. Když jsem tam dal baterku zpátky tak se rožnulo power, ale nic se nedělo. Tak jsem PSP dal na nabíječku a to bez problému najelo, ale zase nefungovali tlačítka. Ještě jsem zkusil vytáhnout kartu a ten stejný problém. Potom jsem doma zkusil PSP připojit k PC a bez problémů se připojilo. Tak jsem zkusil unbricknout PSP Recovery Flasheremv 1.60 ale pořád ten stejný problém. Tak jsem udělal Pandora baterku a nahrál jsem CFW 4.01 M33, ale pořád ten stejný problém s tlačítky. :cry: Dál už mě nenapadá, co bych s tím mohl udělat. Všem za pomoc předem děkuju. :psp:

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

No právě v Recovery menu a při instalaci nového CFW tlačítka - šipky a křižek fungujou ale když spustím PSP tak v menu nereagují – to je na tom zvláštní, jenom funguje volume, podsvícení a power. Tak jsem teda oddělal kryt a možná jsou díky té vodě spálený dolní tlačítka, tady jsou fotky:

p4221612.th.jpg p4221616.th.jpg p4221615.th.jpg p4221614.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Brick je něco úplně jinýho... Je totální blbost zapínat nebo dávat PSP (a jakoukoliv jinou elektroniku) na nabíječku, když je v něm voda. to je pak jasný, že se něco posere... Zajímavý ale je, že ti to v Recovery menu funguje. Zkusil bych to rozdělat a nechal vyschnout tak 1-2 dny a pak zkusil znovu...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

prosíím tě dej to z toho topení pryč :) vypni ho vytáhni baterku a zkus kolem těch tlačítek dát kapesníčky papírové nech to přes noc ráno zkus stalo se mi to z mobilem spadl mezi zavařené okurky takže ocet atd (ocet+železo nejde k sobě :D) hlavně to nedávej na topení to je blbost třeba nech na to foukat vzduch hlavně ta voda musí pryč nebo začně koroze spojů a pak můžeš jen hledat kde je ten spoj :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takže dneska jsem PSPčko testoval, a pořád tlačítka nefungujou. Hledal jsem na netu podobn problém, a našel jsem tohle: http://www.pspzone.sk/forum/viewthread.php?thread_id=30425&highlight=tla%E8%EDtka&pid=269651#post_269651 (je potřeba se přihlásit)

Vypadá to tak, že mě asi nic jinýho nezbývá než koupit nový tlačítka. Nejlevnější tlačítka jsem našel tyhle: http://www.konzole-prislusenstvi.cz/product/s17613-psp-slim-kabel-tlacitek-komplet-1742/. Kdyby jste někdo vědel kde ještě někde jinde sehnat levnější tlačítka tak napište. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy