Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Rada ohledně kaskádových stylů (CSS)


Jonny1619

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak mám udělat jednu, podle mě určitě jednoduchou věc, ale nevím, jak na to a nikde jsem to zatím nenašel.

Píši stránky do školy a na jedné stránce mám dvě tabulky, přičemž nahoře v tagu "style" mám samozřejmě nastavené atributy pro tu danou tabulku.

Vypadá to takto:

table,td,th

{border:1px solid black;}

table

{color:C3F500;border:2px solid B165D4;font-size:25px;font-family:"Comic Sans MS";width:93%}

th

{background-color:#48036F;height:50px;}

td

{text-align:center;background-color:62247F;border:2px solid B165D4;height:40px;}

Problémem pro mě je, že mám vespodu stránky odkazy v podobě obrázků, které mám taky dané do tabulky, aby mi to sedělo s textem nad obrázky.

Pro tu spodní tabulku, kterou celkem nutně potřebuji, protože pomocí ní vlastně přeskakujete na těch mých stránkách, pomocí této tabulky jsou prostě provázané, nevím, jak to mám lépe vyjádřit:). No a u této tabulky bych potřeboval použít jiné atributy, aby vypadala tak, jako na ostatních stránkách.

Otázkou je, jak to mám udělat? Zkoušel jsem třeba do tagu "style" vypsat další atributy, a pak dát místo "table", jak vidíte u té první tabulky, "table2", ale to mi nepomohlo.

Nevím, jak na to, myslím, že to bude jednoduché, ale prostě nevím.

Poraďte prosííím:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně poraďte i někdo jiný, protože přes to ID mi to nechce jet:(.

Mám to zapsané takto:

#dolni

table

{color:C3F500; border:0px solid green; width:93%;font-size:30px;

font-family:"Comic Sans MS";}

th

{border:0px solid black; height:80px;}

td

{border:0px solid black; height:80px; padding:15px;}

A takto začíná ta tabulka:

<table id="dolni">

Neporadil by někdo, co dělám špatně???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud necemu priradis ID,tak kdyz ho v necem pouzijes,tak to netridi prvky podle toho jak je napises

Tedy abys to nejak pochopil

Nejde napsat #dolni table{blablablablabla} td......

Doporucil bych to proste vsaknout do sebe #dolni {color:C3F500; border:0px solid green; width:93%;font-size:30px;

font-family:"Comic Sans MS";border:0px solid black; height:80px; padding:15px;}.....

Pokud tedy chces mit ty prvky zvlast,pro prehlednost doporucuju nadeklarovat zvlast treba

#dolnitable

#dolnitd

#dolnitr

atd...

pak uz logicky staci treba

<table id="dolnitable">

<tr id="dolnitr">

vsak to uz si domyslis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud necemu priradis ID,tak kdyz ho v necem pouzijes,tak to netridi prvky podle toho jak je napises

Tedy abys to nejak pochopil

Nejde napsat #dolni table{blablablablabla} td......

Doporucil bych to proste vsaknout do sebe #dolni {color:C3F500; border:0px solid green; width:93%;font-size:30px;

font-family:"Comic Sans MS";border:0px solid black; height:80px; padding:15px;}.....

Pokud tedy chces mit ty prvky zvlast,pro prehlednost doporucuju nadeklarovat zvlast treba

#dolnitable

#dolnitd

#dolnitr

atd...

pak uz logicky staci treba

<table id="dolnitable">

<tr id="dolnitr">

vsak to uz si domyslis :)

Děkuji moc, funguje to:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu