Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PC vypovídá službu


Dutch

Recommended Posts

Mám doma

procesor: Intel c2d 6320

zakladku: asus p5b P965

ramky: corsair 2x 1GB a 2x Kingstone 512

grafiku: gfrce asus 8800gts

zdroj: chieftec 400W

PC fungovalo skoro 4 roky naprosto bez problémů. Hrál jsem trackmanii a prd, černá obrazovka a po startu krátce pípá tóny. (low,low,low,-,low,high,low,).

S kámošem jsme otestovali jeden komponent za druhým. NIC. Zkompletoval jsem své PC a jelo asi 3 hodiny normálně, pak zase černá obrazovka a tóny. Pak se to dopracovalo dokonce tak, že power dioda nesvítí, svítí jen HDD dioda a ani nepípne. Tak jsme opět s kámošem vyloučili všechny komponenty až na základní desku.

Říkám si fajn, tak stačí nová deska. Koupim si novou desku a co ten pičus neudělá. NAPROSTO to samé jako předtím...pípá jak idiot.

Včera PC naběho, ale při pokusu o najetí do biosu ztuhl. Podruhé se rozsypal obraz. Říkám si "GRAFIKA?!". Otestuju grafiku u kámoše a opravdu grafika vháji.

Dneska půjčím si grafiku a pc jede, povídám si pro sebe paráda aspoň vím co to je. Nemusim snad ani řikat co se stalo potom co jsem resetoval PC... Přesně tak, ta kopa šrotu si zase pípá a čumí na mě.

Má někdo nejakou radu než ho nechám někde za tučný prachy otestovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jedine me napadu UFO :D pac tohle me taky se** mel jsem podobnej problem..a vymenil uplne vsechno skoro novy PC...bez kecu zustal jen case :D a PC delalo porad to same.....nakonec to vyresilo podtaktovani CPU...a co silnejsi zdroj ste zkouseli?400W na takovou sestavu s 8800GTS se mi zda malo...kdyz to PC dopipa tak se samo restartuje nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smáš slabej zdroj, nebo špatný chlazení

a určitě jsi četl, že PC mi pokrásně jelo 4 roky?

no jedine me napadu UFO :D pac tohle me taky se** mel jsem podobnej problem..a vymenil uplne vsechno skoro novy PC...bez kecu zustal jen case :D a PC delalo porad to same.....nakonec to vyresilo podtaktovani CPU...a co silnejsi zdroj ste zkouseli?400W na takovou sestavu s 8800GTS se mi zda malo...kdyz to PC dopipa tak se samo restartuje nebo ne?

CPU jsem měl taktlé z 1.8 na 2.8, ale ten jsem testoval na druhém PC pod záteží asi půl hodiny, takže procák se zdá být ok. Že by z ničeho nic nestačil zdroj po x letech, nevim je to možný, že odešel, je pravda, že tohle jsem netestoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a určitě jsi četl, že PC mi pokrásně jelo 4 roky?

CPU jsem měl taktlé z 1.8 na 2.8, ale ten jsem testoval na druhém PC pod záteží asi půl hodiny, takže procák se zdá být ok. Že by z ničeho nic nestačil zdroj po x letech, nevim je to možný, že odešel, je pravda, že tohle jsem netestoval.

no ale zase kdyby to byl zdroj tak by se to vypinalo....no 1.8 na 2.8 je celkem hodne...muze bejt spatne...to dela pc kdy je spatny CPU ze se rozhuci vetracky a zacne pipat....test na pul hodiny nic zjistit nemusi :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-tak zdroj otestován výměnou za silnější z druhého PC -> PC nefunguje, zdroje jsou vpořádku

-každopádně ať se s tim stalo cokoli, vzalo to s sebou grafiku

ten procesor se mi fakt nezdá, zejtra to dám na někam na test... nic jiného mi nezbývá

edit: na druhou stranu bylo cpu po 4 roky otočený o 40%, takže jestli odešlo zrovna tohle, tak mu to nemůžu mít za zlé. Na třetí stranu nešlo v záteži nad nějakých 65C. V klidu si jelo kolem 40-50C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-tak zdroj otestován výměnou za silnější z druhého PC -> PC nefunguje, zdroje jsou vpořádku

-každopádně ať se s tim stalo cokoli, vzalo to s sebou grafiku

ten procesor se mi fakt nezdá, zejtra to dám na někam na test... nic jiného mi nezbývá

no ja myslim ze to bude nejlepsi..prece jen co udelat nez vsechno povymenovat..a kdyz nic nejde..tak zustava rozum stat :D..pak ti stejne reknou...mate spatnou desku...i kdyz jsi ji menil...a bude...ale divny na tom bude ze jim to pujde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu