Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 nejede ... vypina se (Ylod)


manousp

Recommended Posts

kdyz sem si kupil ps3, tak sem myslel, ze bude bez problemova, ale neni ... jednou se mi vypla pri kopirovani filmu ... a blikalo cerveny svetlo, tak sem zmackl tlacitko na zapnuti, cerveny svetlo se jen rozsvitilo, po opetovnim stisknuti uz se ps3 zapla ... vyhodi to nejakou hlasku, ... a pak se po chvilce (jak kdy, nekdy 10s, nekdy 30s vypne) ... a zase blika cerveny svetlo ... co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted sem to zkusi znovu zapnout a uz mi to dela jen jako na tom videu ... ale to byla jen nejaka hlaska ohledne toho prvniho spatneho vypnuti, kdyz se to vyplo pri kopirovani filmu, ohledne nejakych porusenych dat ... pravdepodovne byl myslen ten film ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manousp: Můžeš to zkusit někomu prodat na náhradní díly (běžně za to dostaneš tak 1500 ,- což je imho lepší nabídka než servis za 2 litry a "podvodem" prodat za 4000 ,- :-) ).

Kde proboha žiješ? Co si asi myslíš že se prodává na aukru či podobně? Posere se konzole, tak levně opravit tak aby to nějakej ten pátek fungovalo a rychle prodat. Twe... úplně normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde proboha žiješ? Co si asi myslíš že se prodává na aukru či podobně? Posere se konzole, tak levně opravit tak aby to nějakej ten pátek fungovalo a rychle prodat. Twe... úplně normální.

Tesim se az to nekdo udela tobe....verejne priznat ze sem svine, to uz chce odvahu:roll:

Vítěj v České Republice.

Aspon ze se k tomu jako cech tak hrde hlasis, gratuluju !

Autorovi: Zkus tohle: http://www.servis-konzoli.cz/ maj ted vsude reklamy tak budou treba dobry a mas ZARUKU na odvedenou praci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna to byl zrovna muj pripad, kdyz sem to kupoval :D .... a v tom servisu s tim udelaji co ? ... tak ja kdyz zkusim ten navod, co je na na netu, tak snad to pojede ne ? ... sice nechapu ten proncip, jak zahrati zakladni desky na urcitou hodnotu muze najednou "opravit" neco .... vysvetli mi to nekdo ....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli zitra stihnu koupit pastu, tak jdu zitra na opravu Ylodu, pak se s vama podelim o tom, jak to dopadlo

Co to vlastně ten YLOD je: Bylo mi řečeno, že se jedná o problém v mikro-studených spojích mezi čipem procesoru/grafické karty a základní deskou. POZOR! YLOD není problémem přehřívání konzole jak si spousta lidí myslí! Konzole která se přehřívá má vlastní metody jak předejít odpálení ( při přehřátí se vypne a nezapnete ji dokud nevychladne ). Problém je prý jednoduše v životnosti těchto spojů, která je prý okolo 3 let. Je to prý dáno technologií výroby a nikdo s tím nic neudělá. V každé PS3 tak prý tikají vlastní hodiny a je jen otázka času, po jaké době YLOD potká i vás. Proto není třeba měnit žádný díl, jen obnovit tyto spoje ( což částečně a dočasně splní i oprava pomocí horkovzdušné pistole ). K tomu, aby spoje opět fungovali tak jako dřív, je třeba naprosto stejné technologie a teplot jako se užívá při výrobě na "lince".. Tohle už mi samozřejmě nebylo sděleno, páč se jedná o know-how víše zmíněného servisu. Nicméně byl jsem ujištěn, že laik bez příslušného speciálního vybavení opravdu není schopen v domácích podmínkách tito spoje "opravit"..

Předcházení YLODu: Jak jsem již napsal výše, byl jsem ujištěn, že se YLODu nedá nijak předcházet. Spojovat YLOD s přehříváním konzole, která se očividně nepřehřívá, je prý velký omyl.. Lidé kteří na toto naletí a koupí na svou konzoli všelijaké externí nesmysli tak akorát o to více riskují přehřátí, protože cirkulační systém PS3 není opravdu špatně vymyšlen, ba naopak, a jakýkoliv zásah do něj může jen uškodit. Takže opravdu se vykašlete na nějaké to přídavné větrání, chlazení atd. a buď YLOD konzoli prodejte na náhradní díly a kupte si novou nebo si ji nechte v ne-autorizovaném servisu opravit.

Modely PS3: To co píši výše 100% platí pro 60GB modely, bohužel mě nenapadlo se zeptat, jak jsou na tom ty ostatní. IMHO ale YLOD bude problémem všech "fat" konzolí. Zda se tento problém táhne i se "slimkou" opravdu nevím, ale pevně doufám, že tam už to má SONY nějak spolehlivěji řešeno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OPRAVENO! bylo sice par komplikaci jako napriklad hned na zacatek Torx a pak malinky krizaky na hdd, ale uz konzoli zase jede :)

Tak to gratuluju. Jen aby ti vydržela dýl než měsíc. To je obvyklá doba funkčnosti po opravě YLOD, co jsem se dočetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesim se az to nekdo udela tobe....verejne priznat ze sem svine, to uz chce odvahu:roll:

Já psal že jsem svině? Já jen říkám tak jak to dělaj všichni a že je to úplně normální. To že vím že to takhle funguje snad neznamená, že to já dělám :) Já prodávám maximálně hry... jinak jenom kupuju.

Ale to už jsem OT. Sorry, jen aby bylo jasno :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechat opravit a pak rychle prodat :)
Vítěj v České Republice.
Jo hlásím....protože jsem Čech.

Njn tesim se, az si koupis nekdy takhle znicenou konzoli, ktera bude zdanlive fungovat a ona se ti totalne posere, pak si asi nebudes rikat:

"Nojo jsem cech udelal bych to samy, chapu ze mi prodal smejd."

Typicky cesky chovani, chovat se jak smejd a podelavat ostatni, ale kdyz pak mne udela nekdo svinarnu tak si stezovat....

Kdyz uz to tak delas tak to aspon nerad jinejm lidem, udelat tohle nema daleko k tomu nekoho okrast.....

Já psal že jsem svině? Já jen říkám tak jak to dělaj všichni a že je to úplně normální. To že vím že to takhle funguje snad neznamená, že to já dělám :) Já prodávám maximálně hry... jinak jenom kupuju.

Ale to už jsem OT. Sorry, jen aby bylo jasno :wohow:

Ok jesli to konstatujes ale nezastavas tak se ti omlouvam, funguje to tak, ale je to proste strasne svinarna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn tesim se, az si koupis nekdy takhle znicenou konzoli, ktera bude zdanlive fungovat a ona se ti totalne posere, pak si asi nebudes rikat:

"Nojo jsem cech udelal bych to samy, chapu ze mi prodal smejd."

Typicky cesky chovani, chovat se jak smejd a podelavat ostatni, ale kdyz pak mne udela nekdo svinarnu tak si stezovat....

Neboj to se mi nestane. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarvím, já jsem si uz YLOD opravil 2x a ted mi to zase kleklo.. vydrzelo to pokozde cca tyden.. mozna to chce pridat teplotu na pistoli.. kdyz jsem kontroloval teplotu při nahrivani primo na chipu tak byla okolo 110°C... but je to malo nebo jsem to zahrival kratce

Doma si YLOD permanentně neopravíš (na to bys potřeboval speciální vybavení, který udrží stálou teplotu). Mimo to je 110 °C na čipu málo (já to nahřál pokaždý s pistolí nastavenou na 400 °C po dobu cca. 40 sekund) - dávej si ale bacha na to, abys to nepřehnal (jakmile se ti podaří roztavit cín, tak máš základní desku v háji).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu