Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

[FAQ] Xbox live - Zeptej se, dostaneš odpověď


Negto

Recommended Posts

7b5a7fa5b1490432.png.png

Vítejte v topicu, který se bude věnovat důležité součásti xboxu a to je Xbox Live

Mezi první věci které musíme udělat je připojit náš Xbox k internetu, lze to dvěma způsoby a to pomocí ethernet kabelu nebo wifi adaptéru. Modely Elite a Pro mají už v základní výbavě ethernet kabel a Xbox S má již vestavěnou Wifi. Wifi adaptér jde dokoupit ke každému xboxu za přibližnou cenu 800,- Kč

Funguje-li vše jak má, jste ihned připojeni k internetu, ale jsou i případy, kdy to tak lechce nejde. Jeden z důvodů proč to nemusí jít je, že nemáte nový dashboard [NXE], doporučuji instalaci z flash disku (tutorial zde). Ale lze i online a to tím, že najedete do záložky System a zde otevřeme Network settings a v Edit settings vyplníte IP adresu, masku, bránu a DNS. V případě připojení přes router ponechejte Automatic.

Poté dejte Test Xbox Live Connection a pokud jste vše správně vyplnili Xbox Vás požádá o stažení nového dashboardu.

attachment.php?attachmentid=9455

Network= router/modem

xbox360wirelessadapter.jpg

l_46000144.jpg

jsydxd.png

Až dasboard stáhneme, tak si vytvoříme vlastního avatara a budeme pokračovat dále podle návodu:

1. Najeďte do položky My Xbox na Join Xbox Live potvrďte a dejte Yes

2. Nyní potvrďte Sign Me Up

1z50vm8.png

3. Zadejte Váš e-mail, nejlépe registrovaný na gmail.com / Hotmail

2q2i7ww.png

4. Zadete své heslo, zajdete ho znovu a klikněte na tlačítko Continue

passwordc.png

5. Xbox se Vás zeptá se na Live ID dejte No

6. Vyberte si stát, volte mezí United Kingdom a USA (Česká republika zatím nemá přístup na live, ale již tento rok bude mít a potom si to bez problémů můžete změnit), jazyk si svolí každý sám jak mu vyhovuje, Secret question je kontrolní otázka, napíšete na ní odpověď, a dejte Continue

xpzbt3.png

7. Dejte Accept

8. Dejte Continue

9. Z možností dejte I dont want a Gold membership, zdarma dostanete trial gold na jeden měsíc

(Jeden free měsíční gold na jeden účet a pouze 3x na konzoli !!!! )

2j4eiwo.png

10. Dejte Continue

11. Vyplnit jméno, příjmení, číslo telefonu, kontaktní mail a dejte Next

21c9ve1.png

12. Zde máte možnost zatrhnout, jestli Microsoft a vydavatelé mohou zasílat info e-maily, dejte Continue

wmkzeq.png

13. Vyberte Gamerzone - Dole pod návodem si můžete přečíst, který Vám nejvíce vyhovuje

snm1c1.png

14. Vybrat časové pásmo a přechod na letní čas, Dejte Continue

15. Dejte Continue

16. Dejte Continue

17. Vypište gamertag a dejte Done

18. Dejte Continue

19. Zvolit, zda má být foto avatara v gamerpicture (lze později kdykoliv změnit)

j9m1y0.png

(Doporučuji dávat FAKE věk, kolem 25, protože by jste si potom nemuseli stáhnout dema, a různé další věci)

Recreation: člověk který moc nehraje, má to jako odpočinek, hraje hlavně ve volné chvíli kdy nemá nic jiného na práci a nevadí mu prohry. Nehraje na Gamescore.

Family: Na účtu hraje více než jeden člověk z rodiny

Pro: Hráč, který hraje aby se zlepšoval a chce být vždy první. Spoustu času věnuje treningu a hraní.

Underground: Člověk, který nedělá skoro nic jiného než hraje. Velkou prioritou je pro něj Gamescore. Je to velký Pařan

Furt nejste na livu ? Podívejte se zde:

A: Jak mám Xbox 360 zapojit do sítě?

B: Jednoznačně přes router. Na trhu je jich pěkná řádka a někteří výrobci mají přímo homologaci "Compatible for Xbox Live". Cenově se pohybují od 200Kč(pokud vám nevadí nákup z druhé ruky) do 2000Kč. Jednoduše zapojíte kabel od vašeho providera (poskytovatele internetu) do zdířky s označením WAN. Pak pomocí patch kabelu (taky označovaný jako ethernetový, síťový – koncovka RJ45), který zasunete do zdířky LAN1, spojíte router s Xboxem. Dále můžete spojit router s PC. Tentokrát zdířka LAN2.

U některých poskytovatelů je třeba ohlásit změnu MAC adresy, což znamená, že svému providerovi pošlete MAC adresu (šestice dvojciferných čísel oddělených pomlčkami) vašeho routeru, jenž naleznete na výrobním štítku. Poté je třeba zadat routeru přístupové údaje na internet. Pokud vaše PC nemá DHCP, tak jej zapněte. V nabídce Start/ Nastavení/ Síťová připojení klikněte na "Připojení k místní síti" poté na "Vlastnosti", označte položku "Protokol sítě internet (TCP/IP)" a opět klikněte na "Vlastnosti". Objeví se nový dialog, kde vyberete položky "Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky" a "Získat adresu serveru DNS automaticky". Potvrďte OK.

V nastavení routeru nejlépe uděláte, jestliže si spustíte "Pomocníka" (Wizard), který vás bude navigovat při zadávaní údajů od vašeho providera (IP adresa, maska, brána a DNS). Po vyplnění se z routeru odhlásíte a poté již vytvoříte účet na Xbox Live dle předcházejícího návodu.

A: Jak se dostanu do nastavení routeru?

B: Celkem jednoduše, stačí spustit Internet Explorer a do vyhledávacího řádku (kam se píší webové adresy) zadáte IP adresu routeru. Obvykle je to buď 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1 či 10.0.0.138 (ADSL routery). Poté se objeví přihlašovací dialog, kde zadáte jméno a heslo. Při továrním nastavení bývá nejčastěji "admin" a "admin". Pokud nejde, podívejte se do manuálu routeru (bývají ke stažení na stránkách výrobců), kde je vše podrobně popsáno.

A: Mohu Xbox připojit přímo na AP (Access point)? Nechci kupovat router.

B: Ano, můžete. Nezapomeňte na reset AP při zapojení jiného zařízení (PC, notebook). Pozor neplést reset s nastavením na defaultní hodnotu.

A: Kde zjistím svou IP adresu a ostatní údaje? Nepoužívám totiž router.

B: Jsou ve smlouvě, co jste uzavřeli s poskytovatelem internetového připojení. Nebo je zjistíte přes PC. V nabídce "Start"/ "Spustit" napište "cmd" a zmáčkněte <enter>. Poté do dialogu napište "ipconfig /all". Veškeré údaje se vám vypíší na obrazovce.

Zdroj: xboxweb.cz

Druhy účtů

Základní typ členství v Xbox LIVE, umožňuje využívat všechny prvky Xbox LIVE až na hraní her přes multiplayer a občas jsou nějakou dobu dema na Marketplace umožněny stahovat jen pro Gold ůčty, ale tohle omezení je po nějaké době zrušeno. Toto členství je zdarma.

Umožňuje využívat všechny prvky Xbox LIVE, včetně hraní her přes multiplayer, ale je placené. Platit za Gold členství lze teoreticky pomocí kreditní karty (údaje se zadávají přímo v menu Xboxu, při platbě je ovšem kontrolována země plátce, což vzhledem k nepodpoře pro ČR vede vesměs k odmítnutí platby) nebo je možné zakoupit kupony v běžných obchodech, ale pak je cena vyšší.

XBOX MARKETPLACE

XBOX MARKETPLACE

Marketplace je onlinový obchod (něco jako PlayStation Network Store pro PlayStation), kde můžete kupovat a stahovat zpoplatněný obsah, platí se Microsoft points (koupit je můžete například zde) na marketplace můžete najít i bezplatný obsah (například dema, různé oblečky pro avatar, themes ...). Je důležitý vědět pod jakou zemi jste se registrovali, protože points jsou US nebo UK, podle toho pod jakou jste zemí.

Xbox LIVE ARCADE

Na Xbox marketplace můžete narazit i na Aracade hry, což jsou remaky starších her z XBOX 1 nebo jiných konzolí.

BAN

Pokud se připojíte na XBOX LIVE s Xboxem, kerý má flash a iXtreme jiný než LT (Lite Touch) s největší pravděpodobností dostanete ban, nikdo přesně neví podle čeho Microsoft banuje, ale pravděpodobně dokáže nejakým způsobem rozeznat firmware mechaniky, takže se nedoporučuje chodit na Live s flashem jiným než LT, protože je opravdu velké riziko, že ho dostanete. Proti banu nás má ochránit nový firmware iXtreme LT, ten je prozatím uvolněn jen pro Liteon, benq a nově ted i pro Samsung mechaniky, diskutovat o něm můžete zde. Samozřejmě to, že máte iX LT neznamená, že nemůžute dostat ban. Nesmíte hrát hry s poškozeným stealthem a patchnuté hry online, nesmíte hrát hry před oficiálním datem vydání a nejlepší je, pokud X360 neměl ještě před tím starší verzi firmwaru.

Před nějakou dobou vyšla nová verze firmwaru LT s označením LT 1.1. Pokud máte mechaniku benq s iX LT 1.0, je nutné udělat update na LT 1.1, protože vám hrozí ban! U liteon mechanik tento problém neni, takže tam můžete na první verzi LT zůstat.

Nyní už je pro mechaniky benq uvolněn iX LT 1.2. Pro liteon je stále 1.1 a nedávno byl uvolněn iX LT 1.0 pro Samsung mechaniky.

Pokud dostanete BAN, tak se Vám zablokuje přístup na XBOX LIVE (i Marketplace), možnost instalovat hry na HDD a Live účet. Pokud chcete zjistit jestli jste dostali ban a bojíte se na live, zde je pro Vás návod.

POZOR! Pokud jste dostali ban a chcete instalovat hry na HDD udělejte update dashboardu na 9199

http://console-forum.net/showthread.php?t=90168

Užitečné topicy a odkazy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 602
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Tu kavarnu jako adresu co budeš zadávat při registraci? IP si nech jaký je, to tě ted nemusí zajímat ... jen kdyby jsi chtěl stáhnout restricted obsah, ale to můžeš pozměnit i potom. Adresu můžeš použít třeba London, SW1A 1AA, Wilfred St (UK) ...

Spoluautor snad ani nejsem, jen jsem poskytnul screeny a pár textíku (ban, live v iP/iT ...). Celý to bylo Negtův nápad. Každopádně je tu pro Vás, takže enjoy! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUPER :) tohle tady chybelo...mam sice PS3 ale koukam spis po Xboxu :)....chci se zeptat...jak je to ted s tim LIVE?v CR bude az na podzim..takze se musim prihlasovat na jiny zeme?(asi UK)?a je to jako na PSN?podle toho jaka zeme takovej obsah?nebo je to pro vsechny stejny?a nemuzou s tim ze jsem prihlasenej na jiny zemi nejaky problemy?

jestli se nevyplati pockat si do toho podzimu :)

BTW: k cemu jsou ty druhy skupin?to je jen na oko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reguje se pod UK nebo US, obsash je téměř stejnej ... pamatuju si, že to tady někdo srovnával a žádnej velkej rozdíl v tom neni. Spíš se regni pod UK, líp se ti v ČR budou shánět kupovny. Problem s přihlášením pod jinou zemi mít nemůžeš, bany se za to nedávaj jak někdo tvrdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohl by delat problem ze mam meil na seznamu? nechce se mi vytvare dalsi :(

Mně to na email od seznamu založit nešlo, proto píšu registaci na gmail.com :) Aspoň to zkus :)

// EDIT: Přidány screeny a odkazy, jestli vás ještě něco napadá co v topicu chybí, dejte vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, po včerejším dvou a půl hodinovým zápolení s LIVE, kdy jsem vyzkoušel snad vše a vyhledal, co se dalo, se budu muset přece jen taky obrátit na vás. Při registraci na LIVE mi taky po zadání hesla vyskočila hláška, že je registrace momentálně nedostupná a ať to zkusím později. Vyzkoušel jsem tedy test připojení, k internetu se xko připojí (před registrací na LIVE mi i úspěšně stáhlo novou verzi NXE, kterej jsem doteď nepotřeboval), ale při připojování na LIVE mi vyskočí chybová hláška, že mám NAT nastaven na Moderate a že mám UPnP nastavit na ENABLE. Vlezl jsem proto do nastavení routru, kde jsem však zjistil, že UPnP už povolené je. Hledal jsem dál a zjistil, že musím i otevřít porty. Podle návodu jsem porty také nastavil, ale i po tomto kroku mi test připojení stále hlásí, že NAT je Moderate. Opravdu už nevím, co mám kde nastavit, aby mi LIVEko konečně fungovalo :(. Všem předem moc díky za pomoc.

EDIT: Tak super, už vážně nevím, co s tím je, ale chyba bude snad na straně MS. Po včerejším neúspěšném připojování jsem dnes po zapnutí xka zkusil znova test připojení a xko se mi v pohodě přihlásilo, dokonce i na LIVE. Nevěděl jsem, proč to najednou jde, ale byl jsem rád, proto jsem zkusil opět registraci na LIVE, ovšem zde mi xko vyhodilo zase stejnou hlášku, že registrace je momentálně nedostupná a ať to vyzkouším později. Vrátil jsem se tedy zpět na test připojení, ale najednou mi xko znovu hlásí chybu, že NAT je Moderate. Já už teda fakt nechápu, proč jednou to jde a za 5 minut už zase ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu