Trochu to doplním.
Novější plasmy opravdu nemají mít problém s vypalováním obrazu, ale pokud nechám na plasmě svítit 8 hod denně statický obraz (např menu rekordéru, popř. prac. plochu počítače) , tak se můžu spolehnout na to, že se časem vypálí. Plasma sama má jakousi ochranu proti vypálení a má spočívat v tom, že se obraz velice jemně pohybuje, takže se vám např logo TV stanice neusadí na jednom místě.
Ochrana vypálení obrazu u Wii pracuje tak, že po několika minutách nečinnosti ztlumí jas obrazu.
Všechno je to hezké, ale nejlepší ochranou proti vypalování obrazu je uživatel sám ... prostě na to pamatujte a nenechávejte zbytečně dlouho obraz stát (např při přehrávání hudby přes dvdčko zapojené do AVreceiveru přepněte obraz na jiný kanál, nebo TV uplně vypněte, atd...)
Já mám dotaz ke komponentnímu kabelu samotnému. Pokud to dobře chápu, obraz jako takový se nemění (rozlišení zůstává), jen se zkvalitní jeho přenos do TV. Pokud se tady na plasmu dívám ze 2-3m, tak nějaké výrazné zlepšení asi stejně neuvidím, ne?
Připojím další dotaz (i když je to asi do jiné kategorie)...Jak je to se zvukem? Wii má podporovat Dolbyxxxx. Tedy prostorový zvuk. Cinče mám zapojeny do AVreceiveru, ale ten z Wii přijímá stejně jen analogové stereo (AV receiver by Dolby sám poznal a rozkódoval, kdyby z Wii lezlo). Takže je to někde v nastavení Wii, nebo z Wii leze prostě jen stereo?