Jump to content

Jak načíst savku PSX hry na druhém CD


ssx4
 Share

Recommended Posts

Napsal jsem tenhle tutoriál, předem se omlouvám, že ho dávám do otázky a odpovědi, ale nedařilo se mi ho poslat do sekce tutoriáli. Prosím kdyštak admina, aby to tam pak hodil.

Jde o to, že jsem dohrál FFVII a zjistil, že druhé CD mi nanačítá seveky z prvního CD, protože se mi ale nechtělo znovu stahovat FFVII a hrát ho od začátku, zkusil jsem předělat hru tak, aby mi tu saveku načetla. Nějaký takový tutoriál jsem tu už našel, ale zdál se mi zbytečně složitý a zmatečný. Navíc tam bylo něco o tom, že potřebujete 100% dohranou savku, nebo co. Každopádně touhle metodou stačí mít jen jeden program a je za dvě minuty hotovo. Omlouvám se předem za úpravu a snad to není moc zamotané. Taky se omluvám za to, že jsem link nehodil do code, ale tady nevim, jak se to dělá. Nikde jsem tu tu nenašel. A teď konečně k tomu návodu:

1.Stáhnete si program PSX2PSP (třeba odsud: http://psp.novinky.org/pspnews/phprs/view.php?cisloclanku=2006120019)

2.Na ploše si vytvoříte novou složku, kam ten program extrahujete

3.CD 2 které máte ve formátu EBOOT.PBP (mluvím o již převedené hře, která pouze nenačítá save z CD 1) přejmenujete na BASE.PBP a nakopírujete ho do složky Fines, která je ve vámi vytvořené složce z extrahovaným programem.

4.Spustíte PSX2PSP.exe a měla by vám načíst podobné menu jako na obrazovce PSP, jestli ne, tak se to musí zaškrtnou při prvním startu programu, pak už si to pamatuje.

5.Vpravo dole otevřete položku Convert menu a v položce ISO/PBP File: najdete pomocí procházení vpravo soubor EBOOT.PBP, který tvoří CD 1

6.Jakmile ho načtete, tak se automaticky doplní zbytek. Vy už si jen opíšete položku vlevo dole Game ID

7.Až to budete mít opsané, tak opět v položce ISO/PBP File: načtete CD 2, ale musíte načíst to přejmenované CD. To znamená v té složce files, která je v té složce s programem, co jste vytvořili hned na začátku

8.Doplníte už jen cestu, kam chcete CD 2 uložit (Output PBP folder) (třeba na plochu, nebo rovnou do PSP) a vlevo dole, kde je Game ID, přepíšete na to, co bylo u CD 1

9.Pak už jen stačí kliknout na Convert vpravo dole, počkat, až se hra převede a hotovo. Další postup už je klasický, jen to dáte do PSP, spustíte a hrajete.

Snad to někomu z vás pomůže.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy