Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak načíst savku PSX hry na druhém CD


ssx4

Recommended Posts

Napsal jsem tenhle tutoriál, předem se omlouvám, že ho dávám do otázky a odpovědi, ale nedařilo se mi ho poslat do sekce tutoriáli. Prosím kdyštak admina, aby to tam pak hodil.

Jde o to, že jsem dohrál FFVII a zjistil, že druhé CD mi nanačítá seveky z prvního CD, protože se mi ale nechtělo znovu stahovat FFVII a hrát ho od začátku, zkusil jsem předělat hru tak, aby mi tu saveku načetla. Nějaký takový tutoriál jsem tu už našel, ale zdál se mi zbytečně složitý a zmatečný. Navíc tam bylo něco o tom, že potřebujete 100% dohranou savku, nebo co. Každopádně touhle metodou stačí mít jen jeden program a je za dvě minuty hotovo. Omlouvám se předem za úpravu a snad to není moc zamotané. Taky se omluvám za to, že jsem link nehodil do code, ale tady nevim, jak se to dělá. Nikde jsem tu tu nenašel. A teď konečně k tomu návodu:

1.Stáhnete si program PSX2PSP (třeba odsud: http://psp.novinky.org/pspnews/phprs/view.php?cisloclanku=2006120019)

2.Na ploše si vytvoříte novou složku, kam ten program extrahujete

3.CD 2 které máte ve formátu EBOOT.PBP (mluvím o již převedené hře, která pouze nenačítá save z CD 1) přejmenujete na BASE.PBP a nakopírujete ho do složky Fines, která je ve vámi vytvořené složce z extrahovaným programem.

4.Spustíte PSX2PSP.exe a měla by vám načíst podobné menu jako na obrazovce PSP, jestli ne, tak se to musí zaškrtnou při prvním startu programu, pak už si to pamatuje.

5.Vpravo dole otevřete položku Convert menu a v položce ISO/PBP File: najdete pomocí procházení vpravo soubor EBOOT.PBP, který tvoří CD 1

6.Jakmile ho načtete, tak se automaticky doplní zbytek. Vy už si jen opíšete položku vlevo dole Game ID

7.Až to budete mít opsané, tak opět v položce ISO/PBP File: načtete CD 2, ale musíte načíst to přejmenované CD. To znamená v té složce files, která je v té složce s programem, co jste vytvořili hned na začátku

8.Doplníte už jen cestu, kam chcete CD 2 uložit (Output PBP folder) (třeba na plochu, nebo rovnou do PSP) a vlevo dole, kde je Game ID, přepíšete na to, co bylo u CD 1

9.Pak už jen stačí kliknout na Convert vpravo dole, počkat, až se hra převede a hotovo. Další postup už je klasický, jen to dáte do PSP, spustíte a hrajete.

Snad to někomu z vás pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu