Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Prosím pomoc, šipky dělají co chtějí....


rebrma

Otázka

Zdravím, mám problém, že se mi sami mačkají šipky absolutně svévolně.... Asi začnu uplně od začátku.... Zavolal mi strýc že synovi po tom co se mu v batohu vylil Sprite, koupil nové PSP (300x) a to to staré (FAT) prý nešlo zapnout, tak mi ho dovezl abych s tim buď něco vymyslel nebo ho vyhodil... Pro mě jako IT celkem výzva :) takže jsem se do toho pustil, do šroubku rozebral patřičně vysušil a očistil ulepené části, zkontroloval kontaky ale nedostal jsem k němu nabíječku, takže jsem podle návodu na internetu přemostil spojení mezi USB a nabíječkou na základní desce, woala, začalo nabíjet přes USB (rozsvítila se oranžová kontrolka). Poté jsem složil zase celé PSP dohromady a nechal nabít Pandorku i orig baterii. PSP naběhlo a zdálo se že funguje bez chyby (když nepočítám display, na kterém jsou v pozadí vidět bubliny, se kterým sem raději neexperimentoval) PSP běželo v klasickém menu uplně normálně :) takže jsem se pustil do downgradu na 1.50 a poté upgrade až do CFW 5.00-6 M33. Pak jsem zkusil stáhnout několik her a tady začíná problém.... v základním neu šipky fungují jak mají, ale jakmile zapnu hru nebo pustím internetový prohlížeč, dělá si PSP co chce... tzn že menu ve hrách včetně klasické ingame mi samo zatáčí a pořád běží šipka dolů popřípadě doleva.... V internetovém prohlížeči zase naopak, kurzor se šipkou je pořád v levém hodním rohu.... ať dělám co dělám, nevům čím by to mohlo bát, napadl mě analog, tak jsem vyndal průhlednou gumičku mezi kontaky analogu a základní desky, ale ani to nepomohlo.... už jsme opravdu zoufalej, prosíííím help :( :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Luk4so -> nn žádný pluginy, jen čistá instala CFW 5.00

LoCo99 -> Zkoušel a ve hře se to na chvilku zastavilo ale opět žačlo znovu hýbat a v prohlížeči se dokonce ani nic neseklo prostě pořád kurzor v levém horním rohu...

-> Už sme fakt zoufalej, asi to nakopnu a nebo vyhodim z okna :D :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak se stalo to čeho jsem se nejvíc bál... pořád ta samá chyba.... :/ :( nějaké další rady pls? popřípadě jak uplně odpojit analog....

EDIT: Jinak verze CFW po upgradu: CFW 5.50 GEN-D3

odendej přední kryt a odpoj ten analog(každý kdo už dělal neakou takovouto menší upravu (treba na mobilu nebo pc) tak pozná kde se to má odpojit;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
odendej přední kryt a odpoj ten analog(každý kdo už dělal neakou takovouto menší upravu (treba na mobilu nebo pc) tak pozná kde se to má odpojit;))

Tak todle vím,a le jestli nejde nějak "zrušit" na základní desce, protože kdyžy jen odpojím analog (vyndám z předního krytu) tak to blbne pořád.....:roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

a zkoušels Joysens

Edit : to rebrma: tak jsem vyndal průhlednou gumičku mezi kontaky analogu a základní desky, ale ani to nepomohlo. tak to je jsne ,protože ta pruhledná gumička ma v sobětenké plíšky a přenáši informace z analogu do psp takže když si to vyndal tak ti to nepojede ali kdybys koupil 30 nových Analogu. Rozeber celý analog je to asi 8 části pročisti ho a zas slož zpatky. Měl jsem podobny problem a timhle se to vyřešilo jo a bacha na tu pružinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Děkuji za odpovědi, ale i po uplném vyndání analogu a zapnutí hry bez něj, mi pořád dělala hra to samý, teda až s jedním malým defektem.... Už si to jezdilo v menu jak chtělo, chvilku nahoru, chvilku dolu.... při výběru jezdce chvilku doleva, chvilku doprava.... Asi to hodim do popelnice a kašlu na to už toho mám plný zuby :) :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Děkuji za odpovědi, ale i po uplném vyndání analogu a zapnutí hry bez něj, mi pořád dělala hra to samý, teda až s jedním malým defektem.... Už si to jezdilo v menu jak chtělo, chvilku nahoru, chvilku dolu.... při výběru jezdce chvilku doleva, chvilku doprava.... Asi to hodim do popelnice a kašlu na to už toho mám plný zuby :) :-(

tak v tom pripadě je možná chyba v šipkách a ne v analogu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Opravdu jsi kompletne odpojil analog od desky? Jinak, existuje plugin joysens, pres ktery s pluginem muzes delat zazraky - vycentrovat ho (ale to v tvem pripade uz ani nemusi pomoci), uplne ho vypnout atd. Pres jine pluginy jde zase prehodit analog a sipky atd, takze PSP bych rozhodne nezatracoval. Pochybuji, ze by se takhle zvlastne odvaril nejaky cip, takze si myslim, ze je to proste jen nekde na desce zalepene od toho Spritu a tak si to jezdi jak chce. Pokud ti joysens nepojede na 5.50 GEN-D3 - tak jdi zpet na 5.00 M33-6 - tam tusim fungoval ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Opravdu jsi kompletne odpojil analog od desky? Jinak, existuje plugin joysens, pres ktery s pluginem muzes delat zazraky - vycentrovat ho (ale to v tvem pripade uz ani nemusi pomoci), uplne ho vypnout atd. Pres jine pluginy jde zase prehodit analog a sipky atd, takze PSP bych rozhodne nezatracoval. Pochybuji, ze by se takhle zvlastne odvaril nejaky cip, takze si myslim, ze je to proste jen nekde na desce zalepene od toho Spritu a tak si to jezdi jak chce. Pokud ti joysens nepojede na 5.50 GEN-D3 - tak jdi zpet na 5.00 M33-6 - tam tusim fungoval ok.

Díky moc :) zítra celý rozeberu, znovy očistim složim, udělám downgrade a večer napíšu jak sjem dopadl, doufám že to bude ok :) ještě jednou děkuju za vyčerpávajicí odpověď :) Snad se tam opravdu nic nevyskratovalo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak do rozebírání jsem se takle večer raději nepouštěl, ale zkusil jsem ten downgrade a nahození pluginu Joysens, když jsem dal enable ve hře a podle noty a šipky dolů se pokusil vynout, nic se nedělo, prostě pořád si PSP samo posouvalo v menu hry.... Potom jsem zkusil zapnout plugin i v VSH menu a woala začalo se mi vše samo od sebe hýbat i ve VSH, takže jsem zmáčkl notu a šipkou dolu nastavil audjust na 0,0 a najednou se to zastavilo :) takže aspoň 100% zjištění že chyba je někde v Analogu :D teď jen přijít na to kde, jelikož joysens mi ve hře nefunguje :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu