Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

999: 9 Hours, 9 Persons, 9 Doors


Robot2037

Recommended Posts

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Poctvrte jsem hru dohral asi za 40 minut (4. ending), se skipem to jde uz hodne rychle... S tim, ze se obcas objevily na tech samych mistech nove dialogy (to bylo zajimave aspon) a zaverecna scena, tj. samotny ending, byl asi na dalsi hodinu a pul textu a scen a bylo to hodne zajimave, takze fakt dobre. Uz mi teda chybi jenom prvni a treti, takze zkusim ten prvni a na treti mrknu na YouTube treba. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporucuju nevzdavat to a dohrat hru i na prvni ending... Pribyde par hodin gameplaye a pribeh se vicemene posklada dohromady. ;) Byla to fakt dobra hra.

I kdyz jsem v tom objevil jiste nesrovnalosti... Nebo nekdo mate vysvetleni?

Ctete az po dohrani prvniho endingu (jinak vam to stejne nebude davat smysl).

Kdyz Ace ziskal bracelet cislo 9 v endingu cislo 4, dokazal s nim potom otevrit dvere cislo 3 a hodit do nich falesneho Snakea (1 + 2 + 9 = 3). Jenze v prvnim endingu prisli na to, ze cisla braceletu nesedi. Presneji, ze Santa (3) je 0, Mr. X (0) je 6, June (6) je 9, a tudiz 9th Man (9) je 3. Tudiz nemohl otevrit dvere cislo 3 (1 + 2 + 3 = 6). Je to teda opravdu chyba, nebo jsem neco prehledl?

A taky jsem tak uplne nepochopil uplne posledni monolog na konci endingu, kdy se pta Sevena, jestli rikal pravdu o Akane a hned potom po ceste narazi na Alice (jestli to je Alice)... Asi mi to melo dojit, ale nejak mi to nedocvaklo.

Treti vec je, jak mohla byt Akane pritomna na "lodi", kdyz byla celou dobu mrtva?

Jedine me napada, ze... Eh, jak to vysvetlit.

Mala Akane videla ruzne mozne budoucnosti (ruzne endingy) az si vybrala tu, ve ktere se spoji s Junpeiem a ten ji zachrani. V podstate tedy nehrajeme za Junpeie, ale celou dobu ve vsech endinzich (endingach? Jak se to sklonuje? :lol: ), krome toho prvniho, hrajeme za vizi male Akane. Takze v realite, ve ktere hrajeme, to vse prezije, a tedy se muze fyzicky zucastnit druhe Nonary Game. Tezko rict, k cemu ji to vubec je dobre, ale asi je lepsi nad tim vsim mit dohled, a tedy si zajistit, ze Junpei se opravdu do te peci dostane, aby mohla byt opravdu zpetne do minulosti zachranena a najednou treba nezmizela ze sveta.

Tady se na to take take nekdo pta: http://www.gamefaqs.com/boards/961351-nine-hours-nine-persons-nine-doors/57549416

Jak tak ctu, tak na pate strane nekdo ma podobne vysvetleni... A zaroven dodava, ze chybou v takovem scenari jsou potom vlastne vsechny ty ostatni endingy, protoze kdyz v nich nemohla prezit, ani by se nikdy nemohly odehrat (protoze by se nekonala druha Nonary Game).

Coz me privadi na myslenku, ze pokud z techto ostatnich endingu sesbirala informace, ktere potom preposlala Junpeiovi treba u rakve, ale tyto endingy (paralelni budoucnosti) nikdy nemohly nastat, tak by se Junpei ani nemohl dostat do pece v prvnim, "spravnem" endingu a ona by neprezila tak jako tak. Takze...fail? Nebo neco prehlizim?

Dale, k cemu tam vubec byla ta story o Alice? Je teda fakt, ze v realite je podivnych story hodne (Dracula treba), i kdyz jsou v zivote "k nicemu", ale ve hrach se tak vetsinou nedeje... I kdyz opravdu jedine, co me napada, je, ze tam byla doslova na nic. Jen aby mel clovek pocit, ze za ty vrazdy apod. mozna mohla ona.

PS: Doporucte, prosim, podobne hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jentak pro info, na Gamespotu mi doporucili Ever 17, ze je to od stejneho scenaristy, je to podobne zamotane, ale narozdil od 999 ma ne tak komplikovany, ale naprosto skvely konec. Tak jsem to mirne rozehral (musim se ucit, tak nestiham x_x ) a vypada to celkem dobre. Je to PC/PS2 hra, resp. visual novel, ale je to ciste jen textove, takze hadanky tam nejsou a vse se odviji od odpovedi postavam, prip. kam pujdete. Tak uvidime. :)

(JP audio, EN text).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste vydrz :) prave jedu ten spravny konec, pak si prectu ty tvoje spoilery a urcite si jeste pokecame. take me dost veci zajima. vcera jsem dojel 4. ending, bylo to hrozne dlouhe, ale uz mam mnohem jasneji kdo zabiji, jak a proc. chvili jsem tu hru nehral, tak si ozivuju co jsem zapomel. zajimave je ze pri jinem endingu se dozvis i jine veci tykajicich se ostatnich lidi. treba v endingu 6. se dozvis o Lotus a Sevenovi atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mi prijde divne/nedomyslene/nedodelane, ze o vsech postavach se nakonec neco dozvis, ale jen o Lotus nevis skoro nic. :( Jako by "to, co se ji prihodilo jak popisuje v endingu 6", tam dali jenom proto, aby nejak zaplacli diru pro ten ending... Nikde jinde uz se o tom nezminuji.

Mne zase prislo zajimave, jak se pri dalsich hranich a pripadne jinych kombinacich dveri na stejnych mistech objevuji nove dialogy, i kdyz byly kratoucke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to s vypetim vsech sil konecne dohral! a jsem velmi zklaman! takova snuska blbosti. hra se mi libila, zajimava zapletka, skvela atmosfera, zajimave zvraty, ale ten konec me skutecne zklamal. clovek by cekal nejake rozumne vysvetleni.

co jsem ale nevedel, vetsina veci je zalozena na skutecnych informacich.

ICE-9 je jako jediny fikce

Giantic, sesterska lod Titanicu, opravdu asi existovala (pokud na tech strankach nekecaji). to jsem nevedel.

Sheldrake opravdu sestavil teorii o morphogenetic fields a delaly se pokusy s krysama a s ukazovanim obrazku verenosti, jak se popisuje ve hre

To ze 9th man ma bracelet 3 nebylo nikde napsano. Musel mit cislo 9, jinak by to nefungovalo. Tim padem byly ve hre dva bracelety s cislem 9.

No mam stejny problem jako ty, nejde mi do hlavy jak mohla byt fyzicky pritomna v budoucnosti, vsichni ji videli, mohli si na ni sahnout, dokonce ji i v nekterem endingu zabit. Nevim zda si v tom topicu na gamefaqs neprehlednul tento obrazek. Podle nej si June predstavila vsechny endingy a pomoci informaci z nich mohla posilat Jumpeiovi rady jak otevrit rakev atd. Kazdopadne mi to prijde dost pofiderni. Takove casove smycky, telepatie a podobne jsou levnym zpusobem jak celou vec "vysvetlit". Proto jsem trosku nastvany, cekal jsem neco skutecnejsiho. Odehral se tedy vubec ten pribeh ktery jsem hral, nebo to bylo cele jen predstava?

Jo a co se tyce "sub endingu", kdo je tedy vsechny zabil? Na to se nejak zapomnelo. Pokud nikdo ze zavrazdenych nepredstiral smrt, tak jedini nazivu byli Snake a Cap. Ale Snake byl v rakvi a Cap byl v kapitanske kajute, otamtud se asi jen tak dostat nemohl. Zapomnel jsem jeste na neco?

Jinak tvuj dotaz na podobne hry. Vzpomnel jsem si na hru Theresia pro DS. Neni to uplne visual novel jako je toto. Spis to ma blize rekneme k Room 215. Je to klikaci textova horrova adventura. Resis tam puzzly a ctes tunu textu. Neni to uplne spatne, ale taky je to trosku ujete :)

Pro GBA jeste existuje hra Play Novel: Silent Hill, coz je Silent Hill 1 zpracovany jako visual novel. Nikdy jsem to nehral, protoze to vyslo pouze v japonsku, ale tobe to urcite nebude vadit a potrenujes si japonstinu :) Ale mam pocit ze se da sehnat i anglicky preklad od fanousku, jen jsem to moc nehledal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky me to trochu zklamalo, no... Jakoze smysl to nakonec i dava, kdyz clovek hodne chce, ale jak rikas, bylo to trochu "levne".

No, jen jsem uvazoval logicky... Pokud to tam nikde nebylo psano (uz si to nepamatuju), pak to tedy mozne je, jen logicky mi tam sedelo, ze 9th Man by mel mit v tom pripade bracelet cislo 3.

Tady asi jde o to, ze se jedna o...no ani nevim jak to nazvat, jako kdyz si predstavis, ze prvni hra byla treba "pismeno A", druha hra byla "pismeno B" a pokracovani, tj. "pismeno" C mohlo nastat teprve az nastane "A" + "B", avsak "B" nemuze nastat bez "A" a zaroven "A" nemuze nastat bez "B". Tudiz aby nastalo "C", musi probehnout proces "A" i "B" dokolecka (A → B → A + B + C, nebo jinak A ↔ B → C), a potom to vse pokracuje dal. No, asi to stejne neni srozumitelne. :D

Proste zhruba jak jsem psal v predchozim spoileru, mala Akane videla vsechny vize moznych budoucnosti (vsechny endingy, krome prvniho), sesbirala z nich informace a vybrala si tu, ve ktere prezije (prvni ending). Diky tomu tedy fyzicky prezila, ale aby nenastal paradox, musela zaridit, aby se vybrana budoucnost opravdu odehrala. Zorganizovala tedy druhou Nonary Game (kde na to vzala?), dokopala Junpeie do incineratoru (pricemz se tam prolina soucasnost (ze Junpei tu hru opravdu hraje) a minulost (mala Akane mu z minulosti posila informace do budoucnosti, ktera pro nijeste ani nenastala)), a tim zpusobila, ze zpetne mohla byt zachranena (jinak by tam ani fyzicky nemohla byt, ani by se nekonala druha Nonary Game a proste by neprezila). Tzn. dokolecka se odehralo "A" i "B" a az potom mohlo nastat "C", tj. pokracovani pribehu, kdy byli vsichni zachraneni.

Jen potom je divne, ze Seven i v prvnim endingu tvrdi, ze tam Akane uhorela... Sice to Junpeiovi docvakne taky a zepta se ho na to v aute, ale hra uz nam neposkytne odpoved (ze by to nedomysleli? Nebo ja jsem neco nepochopil?), po ceste narazi na Alice (huh?) a hra skonci.

Ohledne zabijeni... Ve tretim je to jasne, v patem je to taky asi jasne (zmizi bracelet cislo 8 z Lotus, takze nejspis Ace, ktery ho potrebuje) a v sestem pravdepodobne taky Ace, protoze opet jsou zabiti nozem a opet zmizi bracelet cislo 8. Aceovi pulz nemeri, takze si ani neoveril, jestli je opravdu mrtvy. Ve ctvrtem se Junpei nedostane do incineratoru, Akane zmizi (protoze umre jako mala), ale nechapu, co tam pak dela ten plynovy granat.

Na ty veci, co jsi psal, ze opravdu existuji, se jeste podivam, myslel jsem, ze si to vymysleli. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze kdyz shrnu vsechny postavy a vsechny udalosti ve hre, bylo to asi takto:

1) Ace - reditel Craddle Pharmaceutical. Vymyslel Nonary Game jako experiment prenosu myslenek. Pred 9 lety unesl 18 deti a nechal je hrat Nonary Game na palube Giganticu a v budove Q v Nevadske pousti. Doufal ze s pomoci prenosu myslenek dokaze "vylecit" svoji praseci nemoc (prosopagnosie) :) Bracelet cislo 1.

2) Snake - nevidomy mladik, bratr Clover. Ucastnil se Nonary Game na palube Giganticu pred 9 lety. Bracelet cislo 2.

3) Santa - ucastnil se take Nonary Game pred 9 lety, jeho sestrou je June, ktera tehdy pri experimentu zemrela. Ma bracelet cislo 3, ale ve skutecnosti je to cislo 0. Je Zeruv pomocnik a zorganizoval tuto hru diky penezum ziskanych v obchodovani na burze. Ucelem hry je zachranit June, ktera umrela pri hre pred 9 lety.

4) Clover - sestra Snaka, ucastnila se Nonary Game pred 9 lety, ale v budove Q. Ma bracelet cislo 4.

5) Junpei - nas hrdina, v detstvi chodil do skoly s June. Ve hre je poprve. Bracelet cislo 5.

6) June - je to sestra Santy a kamaradka Jumpeie, ucastnila se Nonary Game pred 9 lety na Giganticu a zde zemrela (je skutecna nebo neni?). Bracelet cislo 6, ale ve skutecosti ma cislo 9 (ma ho nasazeny obracene). Zaroven je Zero.

7) Seven - detektiv, ktery pred 9 lety vysetroval unos 18 deti, nahodou se dostal na palubu Giganticu a pomohl detem k uteku. V soucasnosti trpi ztratou pameti a o sve minulosti a o predchozi Nonary Game nic nevi. Bracelet cislo 7.

8 ) Lotus - pracuje jako programatorka (takovehle kozate bychom v praci taky potrebovali :) ), je matkou dvou deti usenenych pred 9 lety za ucelem experimentu s Nonary Game. Je chytra a vi toho vic nez se na prvni pohled muze zdat. Bracelet cislo 8.

9) 9th man - nema zadnou prezdivku. Pracuje ve vedeni Craddle Pharmaceutical s Acem. Bracelet cislo 9.

10) Guy X - opet nekdo z vedeni Craddle Pharmaceutical, je zamenen za Snaka a zavrazden. Ma bracelet cislo 2.

11) Cap - nalezen mrtvy v kapitanske kajute. 4. clovek z vedeni Craddle Pharmaceutical. Ma bracelet cislo 0, ale ve skutecnosti je to cislo 6.

12) Alice - zmrzla mumie faraonky ze starovekeho Egypta. Nevi se zda skutecne existuje, nebo je to jen povest.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hra ne neodehrava na lodi, jak na prvni pohled vypada, ale v budove Q v Nevadske pousti v modelu lode Gigantic.

Junpei se probudi v kajute, ktera zacne byt zaplavovana vodou z praskleho okynka a pomoci vyreseni puzzlu se mu podari uniknout drive nez se utopi. Tady mi trosku vrta hlavou kde se ta voda vzala, jak mohla zaplavit patra. Byla tam nejaka nadrz s vodou, ze ktere se to zatopilo?

Po uteku z kajuty se Junpei setkava s ostatnimi postavami (body 1 az 9). Jsou seznameni s pravidly hry pomoci lodniho rozhlasu a papirku v kapse, ktery rika ze maji najit dvere se symbolem 9, coz je ve skutecnosti pismeno "q". Nechapu jak si to muze nekdo splest. Priznam se ze si jiz nepamatuji zda jim to bylo oznameno rozhlasem a nebo to bylo na papire. Rozhlasem se 9 a q neda zamenit v zadnem pripade. Na napire by to muselo byt napsano rukou aby to bylo mozne. Ale podle me byl text napsan na pocitaci a tam take neni moznost si to splest...

Snake ma doplnujici informace v brailove pismu, kde ma mimo jine napsano aby mlcel, jinak ze jeho sestra Clover zemre. Zna identitu Ace, ale mlci.

Ace navede 9th mana (sveho kolegu z Craddle Pharmaceutical) aby se osamostanil a utekl. Pravidla hry RED-DEAD jsou pry jen smyslena a nic se mu nestane. Bohuzel nema pravdu a 9th man je rozrthan na cucky.

Po teto udalosti se postavy rozhodnou projit dvermi 4 a 5, po vyreseni puzzlu se setkaji v nemocnicni mistnosti s dvermi 3, 7 a 8. REDy jsou nefunkcni a tak se vydaji hledat chybejici soucastky. Pri hledani Santa omraci Snaka, prevlekne mu saty a zavre ho do rakve. Jak to mohl udelat, jak se k rakvi dostal?

Zaroven Santa odnekud vytahne Guye X (???), da mu Snakovy saty a nasadi dalsi bracelet s cislem 2, tak aby vypadal na prvni pohled jako Snake a nastrci ho Acovi do cesty. V neposledni rade zprovozni REDy.

Mezitim se Ace vyda na misto kde umrel 9th man a sebere mu bracelet s cislem 9.

Pote Ace narazi na falesneho Snaka a protoze se boji ze ho Snake pozna a prozradi (protoze se s nim ucastnil Nonary Game pred 9 lety), s pomoci braceletu 1, 2 a 9 ho strci do dveri cislo 3 a necha vybuchnout. Nepoznal ze to neni Snake, protoze trpi prosopagnosii (neschopnosti rozeznat obliceje), tudiz si mysli ze je to Snake podle obleceni a podle braceletu cislo 2.

Po skonceni hledani se vsichni sejdou v nemocnicni mistnosti, zjisti ze REDy nekdo opravil a ze se Snake ztratil. Po neuspesnem hledani se rozhodnou jit dale. Ace si pichne Soporil (anestetikum) a usne, aby zabranil jit lidem do dveri cislo 3 a nalezt tak mrtveho falesneho Snaka.

Ostatni se rozdeli do dveri 7 a 8, po vyreseni puzzlu se oklikou vrati zpet do nemocnicni mistnosti, kde se Ace prave probudi ze spanku. Rozhodnou se otevit dvere cislo 3 a Ace jim pomuze(???). Najdou falesneho mrtveho Snaka a vsichni si mysli ze je to on. Pozdeji Clover zjisti ze to neni jeji bratr Snake, protoze Snake mel levou ruku umelou a tato mrtvola ne.

Zbyvaji dvere 1, 2 a 6. To se pak ruzni podle endingu. Budeme se drzet toho spravneho endingu.

Jumpei, Clover a Ace se vydaji do dveri 1, coz je kapitanova kajuta. Ace vyresi puzzle drive nez ostani dva, vyda se napred, zabije kapitana, vrati se zpet a dela jako by nic. Kdyz pak najdou mrtveho kapitana, ma bracelet s cislem 0 (ve skutecnosti 6) a papirek s napovedou jak z braceletu ziskat kod k otevreni trezoru a rakve.

Kdyz se vrati zpet k ostatnim, zjisti ze druha skupina nasla dvere s cislem 9 a tak se tam vydaji. Santa vytahne zbran a vezme si June jako rukojmi, aby mohli spolu projit dvermi 9 (jinak by nesedela cisla braceletu, kdyz Santa i June maji jina cisla nez ukazuji). Zustanou Seven, Clover a Junpei. Junpei pomoci hlasu z minulosti otevre rakev a najdou zde uneseneho Snaka. Vsichni se vydaji do druhych dveri s cislem 9.

Sevenovi se vraci pamet, Snake prozrazuje svoji minulou ucast v Nonary Game, podle fotek zjistuji kdo je ve skutecnosti Ace...

Po vyreseni puzzlu se setkaji s ostatnimi ve spalovne (incineratoru). Ace se zmocni zbrane a snazi se otevrit dvere s cislem 9 (q), ale marne. Pak je zneskodnen.

Santa prozrazuje ze je Zeruv pomocnik, ze Zero je June a ucelem hry je zahranit June, ktera zde pred 9 lety umrela. Zaroven se dozvidame ze to byl Santa kdo vsechno zorganizoval a on podstrcil Acovi do cesty vsechny ty lidi z vedeni Craddle Pharmaceutical aby je mohl zabit.

Nahle June mizi a Junpei dostava prenos myslenek z minulosti pred 9 lety, kde ho June prosi o vyreseni puzzle ve spalovne aby mohla zit. Junpei puzzle vyresi a June v minulosti uprchne. Stejne tak uprchnou i lide v pritomnosti (ale June se uz dale nikde nevyskytuje!).

Nakonec zjistuji ze celou dobu nebyli na lodi, ale v budove Q. Odjizdi dzipem po pousti a v dalce vidi Alici, jak stopuje u cesty. Jak muze 4000 let stara mumie stopovat? :)

fuj to bylo dlouhe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, postrehy. :)

Ohledne toho cisla "9" a pismene "q". Tady pravdepodobne jde o to, ze poradne neslo udelat spravny preklad z japonstiny, aby to sedelo, i kdyz pokud hra neni namluvena, tak to slo alespon udelat tak, jak to udelali. V japonstine se cislo 9 (九) cte [kjú], ale pismeno q se rovnez cte [kjú]. Takze kdyz hlasili rozhlasem, ze maji hledat dvere, na kterych je [kjú], (v japonstine) nebylo jasne, jestli se tim mysli cislo, nebo pismeno. A jelikoz vsude byla cisla, tak nikdo nepredpokladal, ze maji hledat pismeno. Sice se da nadavat, ze se o tom alespon v anglicke verzi nekde mohli zminit, ale na druhou stranu, kdyby to udelali, tak by tim znicili celou pointu. A nastesti pro prekladatele alespon vypada "9" a "q" velmi podobne. I kdyz treba po titulcich by tam mohli dat vysvetleni...ale asi to nepovazovali za nutne.

Uz si nepamatuju, jestli jim Ace s dvermi cislo 3 pomohl, ale i kdyby ano, nemohl preci odmitnout pomoct, protoze by vypadal podezrele. Oni by ty dvere otevreli tak jako tak (napr. kombinaci 3+4+6+8). Santa a June sice o vrazde vedeli (i kdyz jeji reakce pri pruchodu dvermi 3 spolu s Junpeiem vypadala az prilis psycho, coz je divne), ale nemeli duvod, proc Ace kryt.

To, ze June najednou zmizi ze spalovny, me taky zarazilo... Ale (pry) podle oficialnich informaci odtud jednoduse odesla. No, mohli to aspon zminit v te hre... O June se potom neprimo zminuji az v aute, ze budou asi nedaleko pred nimi, proto jedou tak rychle.

To s Alice vubec nepobiram, ale asi to tam dali vylozene jenom pro pobaveni. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, pomalu hraju to Ever 17 a je to hrozne r-o-z-t-a-h-a-n-e, ale kdyz uz se neco zacne dit, tak se to deje zajimave. Vsichni rikaji, ze se ma vydrzet do posledniho endingu, ktery ma byt opravdu skvely... Tak jsem teda zvedavy. :) Obcas je opravdu znat, ze je to od stejneho autora, taky tam resi otazku "ja" (neco jak kdyz Clover popisovala tu teorii se zaplatovanou ponozkou", ruzne paralelni svety se spolecnym zakladem v minulosti (Y stream river) atd. Neni to tak chytlave/intenzivni jako 999, ale pry to ma dobry konec, tak vydrzim a pak dam vedet. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Po delsi dobe se vracim k off-topicu ohledne Ever 17...stejne se tu nikdo o nicem nebavi. ;)

Prave jsem to dohral a muzu rict jen WOW.

No, muzu toho teda rict i trochu vic. :lol: Predne, je to jen cista visual novel, tzn. jen se odklikava text a vybiraji se ruzne odpovedi postavam, pricemz muzete hrat z pohledu dvou ruznych postav a s kazdou ziskat endingy k dalsim dvema postavam (celkem tedy 4 good endingy, 3 bad endingy a pak jsou jeste epilogy). Po ziskani vsech 4 good endingu se potom zpristupni moznost ziskat ending k dalsi postave, tedy true ending...a ten opravdu stoji za to, tak dokonale propracovany a neodhadnutelne podany pribeh, ktery se doslova zamotava sam do sebe kvuli hrani si s dimenzemi a pohybem v casoprostoru, jsem jeste snad nikde nevidel. True ending me opravdu dostal a diky nemu to vse stalo za to.

Mouchy v te "hre" jsou, ze se musite prokousat vsemi 4 postavami (i kdyz az na jednu mi to prislo dost zajimave) a trochu vazne variabilita pri tom opakovanem hrani, i kdyz jak se potom zjisti, i zdanlive nepodstatne dialogy se projevi v true endingu. Dobre naopak je, ze mate 5 quick save a quick load slotu (a neomezene dalsich obyc.), je tam funkce velice rychle skipovat precteny text a hra je naprosto nenarocna, protoze jen ctete a da se kdykoliv ulozit. A konec opravdu stoji za to.

Co se tyce pribehu, tak jen ve strucnosti bez spoileru nastinim: Je rok 2017, uprostred oceanu v Japonsku vybuduji podvodni zabavni park, ve kterem dojde k havarii, skoro vsichni se evakuuji a pote se uzavre pristup na povrch. Pouze nekolik malo lidi ma tu smulu, ze zustane uveznenych pod vodou bez moznosti komunikace s vnejsim svetem a maji maximalne 7 dni do doby, nez zkolabuje konstrukce a cely komplex se zatopi. "Hru" lze hrat z pohledu dvou muzskych protagonistu, a krome nich jsou tam uvezneni jeste 3 (resp. 4) dalsi osoby, pricemz je zajimave, ze jedna z nich se zmeni v zavislosti na postave, kterou si vyberete. Jelikoz ma hra 4+1 spravne endingy, podobne jako v 999 se odhaluje vice a vice z toho, co se vlastne deje (je to od stejneho scenaristy a tento fakt je misty opravdu znat), ale az true ending objasni naprosto vsechny otazky a vse zapadne do sebe, ne jen polovicate jako v 999. Tj. neni vse tak jednoduche, jak se muze zdat. ;)

Pokud se treba v praci/u uceni nudite, opravdu doporucuju; jelikoz se jen cte, je to velice nenarocna zabava. Jen to chce trpelivost a vydrzet az do true endingu. A doporucuju opravdu cist vsechny nove texty, i kdyby se zdaly nepodstatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak jo, jsem možná opozdilec, ale dohrál jsem to (sice ve 4 ráno, ale co...). A jsem nadšen. Krájitelná atmosféra, depresivní hudba, skvělé puzzlíky a ještě k tomu jsem si nechutně procvičil angličtinu :).

Dohrál jsem to na 4. ending (teda aspoň doufám, by to 4. obrázek ze 6 zleva...:D), ale potřebuju si ujasnit pár věcí které jsem nějak nepochytil :D googlovat jsem radši nechtěl, páč se bojím zavadit okem o střep informací z endingů jiných :D

1) Byl to kladný nebo záporný ending? Ke konci Zero řekl něco ve smyslu "už je rozhodnuto kdo je vítěz a kdo poražený, já jsem poražený", a následovně tam hodil plechovku s plynem. Kladnej, že jo? :D

2) Kam zmizela June? Nechal jsem ji ležet na zemi a když se otočím, je pryč. Autoři asi nechali otázku schválně otevřenou, ale radši se zeptám, co kdyby mi unikla větička...:D

3) Kam zmizel Santa, který byl s June? Našel jsem jenom ji, ležící v lodní kapli...Po Santovi ani vidu ani slechu.

No, kdyby někdo odpověděl, budu za to velmi rád, páč jsem po dohrání už neusnul...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, pokusim se bez spoileru, ale s jednim endingem se toho moc rict neda:

1) Byl to neutralni ending, nikdo tam sice neumrel (teda jak se to vezme), ale taky to neskoncilo dobre. Ale je zvlastni, ze jsi mel jako prvni zrovna 4. ending. Jen ta plechovka tam podle me je naprosto zbytecna a nesmyslna (pochopis, az dohrajes hru celou).

2) To nejde odpovedet bez spoilu.

3) Stejne jako 2. ;)

Hraj dal, jeste mas co objevovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten ending se jmenuje Safe Ending, podle toho ze jsi otevrel ten sejf. Je hodne dulezity pro dohrani spravneho konce, bez nej to nejde. Mas docela stesti, ze se ti to podarilo na prvni pokus, ale na druhou stranu trosku smulu. Muze se ti stat ze v dalsim pruchodu hru dohrajes a pripravis se o ty bezva spatne endingy, ktere ti pekne zamotaji hlavu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no spise 1:6, protoze mas 6 (7) endingu. :)

muzu snad prozradit to, ze pokud neziskas 4. ending a jedes cestu pro prvni ending, tak skonci s otevrenym koncem, proste se to utne v nejlepsim. to se stalo prave .Denovi. Pokud jiz 4. ending mas, probehne prvni ending az do konce.

EDIT: jen tak pro zajimavost - ja jsem si pres vanoce trosku hral s touhle hrou, ale fakt neslibuju ze to nekdy dokoncim. asi chapete ze tech textu jsou tam tuny.

99901.jpg99902.jpg99903.jpg

EDIT2: jak by jste vubec prelozili "digital root"? ja to prelozil jako "ciselny zaklad". :) nevim zda je pro to v cestine nejaky specialni vyraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu