Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

HDMI vs. VGA


Tohax

Otázka

10 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Tohax:

Rozdíl v kvalitě určitě je, VGA je klaiscký analogový D-sub (komponentní nebo s-video je ještě horší), zatímco HDMI nebo HDMI -> je digitální. U digitálního obrazu dochází k automatické konfiguraci, je tam lepší frekvenční pásmo. Je to o názoru do jaké míry člověk vidí rozdíl, já například vidím rozdíl značný.

Jestli jsme to dobře pochopil a rozhoduješ se mezi připojením k větší TV pomocí HDMI nebo k menšímu monitoru přes VGA, rozhodně bych volil TV...

Adree:

myslíš tenhle kabel? http://www.alza.cz/microsoft-xbox-360-propojovaci-d95061.htm

Rozdíl v samotném HDMI kabelu není žádný, ale součástí XBOX 360 HDMI AV je i druhý kabel, který lze zapojit současně s HDMI kabelem a vyvést tak samostatně zvuk (např. na repro soustavu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jestli jsme to dobře pochopil a rozhoduješ se mezi připojením k větší TV pomocí HDMI nebo k menšímu monitoru přes VGA, rozhodně bych volil TV...

Naštěstí mám k dispozici obojí, ten monitor bude jen na takové občasné hraní na xku... Já mám právě objednaný ten VGA kabel, tak mě zajímalo jak velký je v tom rozdíl -> z tohoto obrázku, který to má znázorňovat (http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/7/8/0/1/2/Halo_Comparison_2.jpg.jpg) toho moc vyčíst nejde.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Adree:

myslíš tenhle kabel? http://www.alza.cz/microsoft-xbox-360-propojovaci-d95061.htm

Rozdíl v samotném HDMI kabelu není žádný, ale součástí XBOX 360 HDMI AV je i druhý kabel, který lze zapojit současně s HDMI kabelem a vyvést tak samostatně zvuk (např. na repro soustavu)

Diky moc, z toho co psali na internetu jsem to nejak nepochopil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Než jsem si koupil HDMI kabel , tak jsem měl zapojení xbox - komponentní vstup do TV ( což je stejné jako VGA ) . Po zapojení HDMI vidět rozdíl byl - je to to nejlepší zapojení , jaké můžeš udělat a každopádně doporučuji . Hlavně v ostrosti obrazu .

Jasný no; mně se hned zdál ten obrázek s porovnáním kvality jednotlivých vstupů divný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mel jsem xbox na stary televizy scart kabelem jako jo dobry koupil jsem novou lcd 22" hdmi a knemu rovnou kabel uplne nejlepsi grafika (co sem do ty doby videl) a pak jednou jsem mel hdmi kabel v pocitaci a tak jsem musel dat do xka scart no fůůůj nikdy vic pokud chces aby to nejak vypadalo tak kup HDMI kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jaký je rozdíl v kvalitě obrazu mezi HDMI a VGA? S tím, že to VGA by byl originální kabel xboxový... A monitor ke kterému by se to připojilo je o něco menší než TV (s HD Ready), ke které je ten HDMI...

Rozdíl je v rozlišení a kvalitě obrazu HDMI nebo DVI-D je digitální a VGA, Component atd. jsou analogově. V tvém případě, když máš monitor s HD ready (720p) by neměl být takový rozdíl. Při bežném hraní si myslím, že rozdíl skoro nepoznáš.

HDMI (1080p, 1080i, 720p, 480p, 480i)

Component nebo VGA (1080i, 720p, 480p, 480i)

S-Video (480i)

Composite (480i)

Coaxial (480i)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jen doplním máme velkou plazmu hd ready tam jedu pres hdmi a potom mam full hd benq myslím 24palců kde to jede pres vga..... no a v pripade ze clovek nema spickovou tv je obraz pres hdmi i tak vyblitejsi nez na male lcd pripojene na vga, s takovymto rozlisem na tak male lcd ani tak nejsou problemy s ostrosti obrazu, doporucuju ale klidne oboji :D hdmi dneska stoji dve stovky stejne jako vga

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu