Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Otazky k flashu a reflashu.


kohout

Otázka

Ahojte. Chystam se na flash a mel bych par otazek. Chci to delat podle tohoto navodu:

1. Rozobral som xbox

2. Mechaniku som pripojil cez SATA do PC

3. Spustil som PC

4. Zapol som xbox

5 . Spustil som Jungle Flasher ( najnovsi )

6. Isiel som do MTK Flash 32

7. Nasiel som mechaniku ( preklikas porty, az kym nenajdes tvoju Liteon Mechaniku )

8. Siel som do FW Tool 32

9. Open Source FW: dal som tam Dummy.bin .. ( pri naslednom opytani o autoloade som dal nie )

10. Open Targed FW: tam som dal LT+ ( podla tvojej mechaniky)

11. Dal som Spoof Source to Target

12. Klikol som pravym tlacidlom myši a dal som verify key

13. V MTK Flash 32 som pozrel ci je kluc verified

14. V MTK som dal Lite-On Erase

15. Ano, zasa Ano

16. vytiahol som napajaci kabel od mechaniky a hned dal spet ( musis to stihnut ked bezia take bodky - cca 5 sec. )

17. V Drive properties ( MTK, dole nalavo ) ti napise Vendor Mode

18. potom som klikol na write

19. zapisalo a nasledne napisalo Write Veriefied OK

20. Stlacil som Outro/ ATA reset , napisalo dole v logu Drive is LiteOn ( musi to napisat, mne to napisalo az po tretom kliknuti na outro ) , potom so vypol XBOX a jungle, pripojil mechaniku spet, poskladal xko..

21. HRAL SOM S LT+

Tohle je me jasny. Ale neni v tom napsany co udelat s connectivity kitem, jestli dobre chapu, tak ho budu muset pripajet nekam do mechaniky vim dokonce kam a jak, ale v tomto navode neni napsany kdy a jak z toho vytahnout key. Kdyby ste to nekno dopsal mezi ty body.. :) Jeste jsem se dival na navod od jungleflasher, ale tam nechapu stranu 83. Pujde me to na zakladove desce s chipsetem nForce2 400 Ultra? A jak poznam verzi lite on mechaniky, pry jich je vic...

Jeste jsem se dival na tohle http://www.xboxzone.sk/viewtopic.php?f=11&t=14562&sid=a8024a259f1f0b7790f916b1e6374206 a tam nechapu co to dela v tomhle videu

to musim taky udelat? A proc?

A k tomu reflashu. Nekde sem cetl ze ten connectivity kit neni potreba kdyz delam reflash. Potrebuji teda ten key z minuleho flashe, nebo nepotrebuji zadnej? Nebo kdyz ho z minule nemam musim si ho znovu vicist connectivity kitem?

Jinak vse sem si pocetl a pohledal, ale mam v tom ted binec tak me snad pomuzete abych mel jistotu, dekuju ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

v prvom rade zalezi na tom aku mas mechaniku, potom zalezi na tom, aky mas (a ci vobec mas) flash (vo verziach pred LT sa dal vycitat priamo cez JungleFlasher)

co sa jedna tvojho nForce2 400 Ultra, neviem ti povedat ci pojde, podporovane su udajne tieto, takze to vyzera nadejne:

- NVIDIA nForce 2 IDE Controller

- NVIDIA nForce 4 IDE Controller

- NVIDIA nForce 4 SATA Controller

- NVIDIA nForce 2 SATA Controller

- NVIDIA nForce 3 SATA Controller

- NVIDIA nForce MCP04 SATA Controller

- NVIDIA nForce MCP51 SATA Controller

- NVIDIA nForce MCP55 SATA Controller

- NVIDIA nForce MCP61 SATA Controller

- NVIDIA Nforce630i (flashed a benq and lite-on)

- NVIDIA Nforce570 (Samsung M28)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

niesom flasher, no viem, ze podla verzie mechaniky (pripadne flashu) sa rozlisuje sposob vycitania dvd-kluca ...

fw bolo vela, pred LT+ bolo LT, pred LT bol myslim 1.61 atd.

co sa jedna sposobu vycitania kluca kukni sem: http://www.flashxbox.sk/

je tam ale popisane iba ci sa jedna o SW/HW zasah, niekedy potrebujes rozne veci k vycitaniu kluca a kvoli 1 mechanike sa to neoplati kupovat, preto som si nehal vycitat kluc u flashera (nemal som probe) a ten sa mi hned ponukol a odoslal mi ho na e-mail, za co mu dodnes dakujem

takze ako vravim, najprv si zisti, aka je to mechanika a podla toho si zisti sposob flashu / navod ako na to

co sa jedna toho videa (nepozeral som cele) riesil tam HW zasah (nieco prerusil, nieco pospajkoval, atd.) jedna sa o novsie mechaniky vo verziach pred S-kom (Jasper)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mam jasper verzi lite on mechaniku. Takze budu muset asi pajet. Navod od jungleflasher je pro me slozitej radsi to udelam podle uzivatelu z fora krok za krokem. Dnes sem to studoval celej den a chapu to tak ze connect kit zapojim a pak pomoci jungleflasheru nactu klic. No nic az to skusim napisu jak to slo, kazdopadne dekuji za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mam jasper verzi lite on mechaniku. Takze budu muset asi pajet. Navod od jungleflasher je pro me slozitej radsi to udelam podle uzivatelu z fora krok za krokem. Dnes sem to studoval celej den a chapu to tak ze connect kit zapojim a pak pomoci jungleflasheru nactu klic. No nic az to skusim napisu jak to slo, kazdopadne dekuji za odpovedi.

Zrovna u Lite on je vice druhu a způsobu vyčítani. Ale jakou mas zjistis az po rozebraní boxe a nahoře na štítku maš napsanej typ. a popřípadě jakou ver, tu zjistíš až po připojeni k Pc. A ne u všech se musí pájet, nekteré jdou jen prez SW, napriklad lite on 838 v1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj takze jsem zjistil, ze mam mechaniku lite-on 83850c v1. Nakonec jsem postupoval podle navodu jungleflashera protoze je asi opravdu nejlepsi. Pred spustenim programu jsem si stahnul ovladace na com port a port oi. Ty jsem hledal na googlu. Nevim k cemu tam jsou ty ovladace na com port, ale budiz. Takze:

RESENI 1.:

1.Rozbral jsem xbox i mechaniku

2.Pripojil jsem napajeni do mechaniky z xboxu a sata do pc (chipset nforce nForce2 400 Ultra)

3.Nainstaloval ovladace com portu a port io z googlu, ktery jsem sosnu tak zhruba, protoze nevim jestli na to jsou nejaky specialni.

4.Spustil jsem xbox

5.Spustil jsem jungleflasher

6.Nasel jsem port mechaniky (bez problemu napise lite-on)

7.Nasel jsem com port (pise to nejaky com usb port)

8.Kliknul jsem na LO83info

9.Napsalo to abych udelal half open s mechanikou a kliknul na ok

10.Vysunu mechaniku tlacitkej eject, pak ji zase zasunu a pri tom zasouvani jak je v pulce, vytahnu napajeci kabel.

11.Pockam par vterin a opet ho zasunu (konzole blika coz by melo bys spravne)

12.Mel bych mit mechaniku v half open, kliknu na OK

13.Jungleflasher zamrzne

TADY VUBEC NEVIM PROC SE PROSTE SEKNE KDYZ PRI NASLEDUJICIM POSTUBU SE DOSTANU JIZ O KUS DAL :D

RESENI 2.: s pouzitim connect kitem, mam na nem tlacitka na zvlast vypnout zapnout celej kit, zvlast vypnout a zapnout GND (nebo proste to co vysouva a zasouva mechaniku) a zvlast i PIN9, sestrojil me to kamos.

1.Rozbral jsem xbox i mechaniku

2.Mechaniku jsem pripojil na connect kit (napajeni do connect kitu z kitu do zdroje pc. COM port z kitu do pc) a SATA kabel do PC.

3.Nainstaloval ovladace com portu a port io z googlu, ktery jsem sosnu tak zhruba, protoze nevim jestli na to jsou nejaky specialni.

4.Spustil jsem connect kit

5.Spustil jsem jungleflahera

6.Nasel jsem port mechaniky (bez problemu napise lite-on)

7.Nasel jsem com port (pise to nejaky com usb port)

8.Kliknul jsem na LO83info

9.Napsalo to abych udelal half open s mechanikou a kliknul na ok.

10.Prepnu na connect kitu tlacitko na vysunuti mechaniky

11.Prepnu ho zpet pro zasunuti a pri tom jak je mechaniku v pulce zasouvani vypnu connect kit (v podstate napajeni mechaniky)

12.Pockam par vterin a opet ho zapnu

12.Mel bych mit mechaniku v half open, kliknu na OK

13.Napise se, ze se neco poslalo do mechaniky a vyskoci tabulka abych vytahlul mechaniku na full

14.Vytahnu ji rucne co to da

15.Mela by byt uplne vytazena-kliknu na OK

16.Napise to LO83info extraction Failed!

Myslim ze by to mohlo byt :

1.Spatny ovladace na porty (nevim ktery ovladace tam presne patrijou)

2.Spatny postup pri half open (cetl jsem ze jungleflasher rozpozna zpusob postupu pri delani half open. Je na kazdou mechaniku jinej? Delaj sem i to, ze jsem ji vysunul, vypnul PIN9, rucne zasunul a par jinejch postupu a nic)

3.Spatny postup pri full open (skousel jsem rucne i prez connect kit)

4.Spatny chipset (Muze byt spatny kdyz se nasel port?)

5.Spatne sestrojeny connect kit (Muze byt? Spustit a vypnout jde, dvirka mechaniky zavira a otevira a jestli vypina a zapina PIN9 to asi nezjistim :) )

A proc se sekne jungleflasher kdyz delam half open pri napajeni z konzole, bez konnect kitu?

Jestli me nekdo poradite, dam vam svoji dusi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu