Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Přehřívá se vám PS3 a často zapíná větráky na maximum? ŘEŠENÍ!!


Luk3z^

Recommended Posts

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Tak tos asi narazil na tu novější. :)

Lovefist_88: CECHJ04 je ta lepší (je to v podstatě nejnovější konstrukce FATka - ta samá, co u 80 GB).

tak to je super. no já to teď zkoumal a zjistil jsem že vyšla v srpnu 2008 a tehdy jsem jí kupoval a koukal jsem na nějakou stránku, kde je obrovský seznam YLODů různých PS3 uživatelů a ta moje verze tam není ani jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne mam spatnou zkusenost s verzema 60gb a 80gb tech jsem videl uvarenych ze bych to uz ani nespocital

80gb neuveritelne varijou jak zdroje tak desky!!! mam doma slima a fat 40gb fat mam uz 5 let a no-problem a to ho vubec nesetrim. bracha kupoval funglovku 80gb kdyz jsem videl co stoho jde po 10minutach hrani tak to bylo jak trouba samozrejme po 2 mesicich ylod novej kus co dostal odesel tyden po skonceni zaruky!takze smula podbne je na to asi dalsich 5 lidi co znam a co jsem dostal od lidi na opravu tak povetsinou verze 60gb a 80gb u 80 gb take strasne velke procento poskozenych mechanik!

podle me jsou nejkvalitnejsi 40gb a slim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne mam spatnou zkusenost s verzema 60gb a 80gb tech jsem videl uvarenych ze bych to uz ani nespocital

80gb neuveritelne varijou jak zdroje tak desky!!! mam doma slima a fat 40gb fat mam uz 5 let a no-problem a to ho vubec nesetrim. bracha kupoval funglovku 80gb kdyz jsem videl co stoho jde po 10minutach hrani tak to bylo jak trouba samozrejme po 2 mesicich ylod novej kus co dostal odesel tyden po skonceni zaruky!takze smula podbne je na to asi dalsich 5 lidi co znam a co jsem dostal od lidi na opravu tak povetsinou verze 60gb a 80gb u 80 gb take strasne velke procento poskozenych mechanik!

podle me jsou nejkvalitnejsi 40gb a slim

Zvláštní ... 80 GB (CECHK) co mám, se nehřeje skoro vůbec.

Jak si vlastně poznal, že se u 80 GB zahřívá zdroj? U mě je vlažnej. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak myslim ze z nabidky na foru, a z 5 konzol se moc vycist neda kazdopadne

ja dostaval 40gb na opravu v podstatne mensim poctu nez 80gb

prumerne na 10 prijatych konzol k oprave byla 1dna 40gb verze zbytek 60gb nebo 80gb ale tech 80desátek bylo opravdu strasne moc a nebylo vyjimkou ze jedna konzole mela K.O mechaniku a YLOD na raz

ylod není 80gb zadna vyjimka

osobne povazuji konzole od sony za celkem kvalitní ale kdy uz se neco posere tak vetsinou 80gb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě "FAT-40gb" jede tiše i po několika hodinách hraní větrák je sotva slyšítelnej fouká vážně trochu teplej vzduch ,ale odfoukne to i plnou krabičku cigaret-"převrátí"... Zápalky ty by to určite odfouklo daleko :-) takže fouká sině ,ale tiše pokud u toho máš nakej hluk mužou to být i ložiska ve větráku "promazání ložisek by taky přispělo k lepšímu odvodu tepla a tiššimu chodu

já když po 2 hodinách hraní dám za svou konzoli ruku, tak tam sice trochu cítím teplo, ale fouká to pěkně silně. položil jsem za konzoli krabičku zápalek a odfouklo jí to.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
Mám PS3 fat 40Gb verzi a model CECHJ03.

Je tato verze náchylnější nebo odolnější proti YLOD ???

Vůbec se mi nepřehřívá, větřák je tichý, chci se pouze zeptat.

Stáří nevím, koupil jsem ji koncem května v zastavárně.

Díky

Tak to máš nejlepší FAT verzi jako já, akorát mám 04. ve vedrech mám klidně puštěnou konzoli třeba celej den a v pohodě. YLOD čeká na každou PS3 bohužel, ale u týhle verze si myslím za dlouho. na seznamu YLOD VICTIM tahle verze není ani jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřív byl YLOD hlavně kvůli špatnému chlazení pak to přepracovali a už je to v pohodě, kámoš má taky FATko už cca 3roky a jedo v pohodě. SLIMka se jeětě uvidí protože první SLIM bylo od 1.9.2009 takže všichni co maj PS3 SLIM musí mít záruku a YLODy u PS3 FAT se hlavně objevovali po záruce takže se ještě uvidí jak to bude se slimkama

PS: to 03 a 04 je jenom region odkud PS3 je 03 nwm přesně ale 04 je normální kód pro Evropu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ho v zastavárně ve Zlíně a byli tam slovenský nálepky.<br>

Takže to je asi ze slovenska.<br>

<strong><a href="http://console-forum.net/uzivatel/32939-lovefist-88" target="_blank"><strong>Lovefist_88</strong></a> : Pošleš plls odkaz na ten seznam ? Díky</strong>

<br><br>tady máš ten seznam <a href="http://ylod.llysn.net/?lang=en">http://ylod.llysn.net/?lang=en</a> a CECHJ03, nebo 04 tam prostě není. samozřejmě že je tam jen hrstka těch YLODů, ale aspoň nějaká naděje, že ten YLOD jentak nedostaneš.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, vlastním první 60Gb Fat verzi a zatím maká na výbornou. Po delším hraní sice taky hučí větrák, ale neni to nic hroznýho. Před rokem, poté co kamaráda potkal YLOD jsem konzoli preventivně rozebral vyčistil, nahřál cínové spoje a dal novou pastu. Větrák od té doby není tak často slyšet. Tak doufám že ještě nějaký ten rok přežije, než bude PS4 :D . Koupil jsem i přídavný větrák dopředu do usb, ale nepoužívám ho. Nevím jestli to PS3 ve skutečnosti pomáhá nebo naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozebrat vyčistit=OK

dát novou pastu=OK

Ale prohřívat cínové spoje -"desku"na funkční konzoli aniž by jsi měl někde studenej spoj je blbost!

but rad že to ta konzole přežila! horkovzduška je nevyzpatatelná svine a oprava sní je but HOP NEBO TROP

horkovzduška=poslední zoufala možnost opravit ps3

s vetrákama je to určitě lepší pokud budeš chladit spodek konzole stejně jako to delaji chladíci podložky pod notas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...precital som vsetky fora, vyskusal vsetky navody a moja FAT konzola aj napriek tomu po 3-5 minutach huci ako lokomotiva. Keby to bolo take jednoduche ako tu popisujete vyssie (s tymi podlozkami) tak by som si usetril kopec casu a nemusel by som konzolu ani rozoberat a to som ju koli tomu rozoberal asi 10 krat. Nastastie uz ma to preslo, uz to neriesim, konzolu radsej vecer nepouzivam aby som nerusil susedov.

Dufam ze sa casom dostanem k nejakej inej tichsej a tejto hlucnej sa zbavim.

Kazdopadne uz aspon viem co vsetko sa da urobit v buducnosti aby konzola bola tichsia aj ked na mojej nic z toho nefunguje.

...konečne som našiel riešenie môjho problému s hlučnosťou mojej PS3.

Najskôr som si myslel, že je problém s polovodičovým teplotným čidlom v GPU tak som skúšal meniť jeho charakeristiku, ale na priebeh chladenia to nemalo žiadny vplyv.

Tak som si uvedomil, že problem v GPU nebude. Už davnejšie som odstránil heatspread z GPU ale jeho vylapovanie a nové nalepenie nemalo žiadny vplyv na chladenie. To som ale netušil, že u CPU je práve heatspread problém.

Po odstránení heatspreadu na CELL procesore a jeho novom nalepení sa konzola chová ako vymenená, je extrémne tichá, sála z nej horúci vzduch aj pri nízkych otáčkach. Z 10-tich stupňov rýchlosti ventilátora sa dostanem zatial na dvojku, predtým 9 až 10 - extrémny hluk a vzduch z PS3 bol iba vlažný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení nepomáhá, větráky stále takhle fungují. A nic Vašemu PS3 nehrozí, když zapíná větráky na maximum, když na konzoli sáhnete, tak vůbec nebude horká. Hraju takhle už asi rok a nic špatného se nestalo, na ten zvuk jsem si už zvykl, stačí zvýšit volume a pak je vše OK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu