Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Nelze UNBRICK


Jozev

Otázka

Ahoj koupil jsem nefunkcni PSP Fat, nejde zapnout takze BRICK ale nejde mi to unbricknout.

Jedno PSP jsem jiz UNBRICKNUL ale toto mi nejde.

Nainstaloval jsem na MC vse potrebne a nic.

Dam MC do PSP drzim L a vkladam Pandorku :arrow: rozsviti se zelena LED a potom zhasne a nic.

Kdyz dam do PSP MC nedrzim L vlozim Pandorku :arrow: rozsviti se zelena LED a zustane svitit.

Na mem funkcnim PSP Fat bez problemu nabehne menu na unbrick.

Muzete nekdo poradit? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

opravit to jde, gpu (cpu nebo jakejkoliv jinej čip v bga pouzdře) se trochu zatěžká a nahřívá horkovzduškou, jakmile se cín roztaví a právně chytne tak necháš zchladnout a hotovo. Není to zrovna ideální způsob opravy ale úspěšnost je celkem vysoká. Každopádně pokud je to vada gpu tak by se mělo rozsvítit podsvícení displeje. Pokud máš správně vytvořenou pandoru i mms a po vložení pandory se displej nepodsvítí a není spálená pojistka tak to není vada gpu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

http://img141.imageshack.us/i/t4585427511b.jpg/ je to ta backlight fuse. Normálně proměříš jaký má odpor. Pokud je dobrá bude mít pár desetinek ohmu, pokud je špatná naměříš nekonečně velký odpor nebo odpor v řádech stovek ohmů, v tom případě je potřeba ji vyměnit ale bohatě postačí ji přemostit

edit: teď jsem ti dočetl tvůj popis problému a gpu ani pojistka podsvícení s tím nemají co dělat, problém bude jinde a na to jsem já krátkej, takhle poškozený desky hážu rovnou do koše, většinou se totiž jedná a vytopené kousky a oprava by příliš nákladná, že je vytopená poznáš podle oxidace mědi na desce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja si stale stojim za tim, ze je to spatnym kontaktem ve ctecce na memory stick. Protoze s timto presne jsem mel zkusenost.

Trochu rozepisu:

Delal jsem unbrick na jednom PSP, kde se majiteli lehce zlomila pametovka. Dana pametovka na nem pry fungovala ok a jine to nebralo. Kdyz jsem udelal MMS a vlozil ji tam, PSP se vzdy hned vypnulo. Kdyz jsem vlozil jen pandoru, tak svitila normalne pouze zelena - jakmile jsem vlozil svoji MMS, ihned se vypnulo. Kdyz jsem MMS udelal z te poskozene karty, ktera v jeho PSP pry fungovala, tak se normalne DC nacetlo, rozsvitil se displej a vse ok. Pak jsem jeste experimentoval s tou svoji kartou a taky se mi podarilo primet, aby ji precetlo - ale musel jsem na ni dost zajimave pritlacit. Evidentne v tom PSP zustalo kus plastu nebo byl nejaky kontakt v te ctecce ohnuty ci co, takze bylo treba na pametovku pritlacit a lehce ji ohnout, aby se kontakty dotykaly a PSP pametovku nacetlo..

Jak rikam, je mozne, ze mas jiny problem. Muze to byt asi cokoliv. Ale presne ty priznaky, co pises, jsem mel a bylo to spatnou cteckou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Me taky jako prvni napadla ctecka karet protoze proste nezacne blikat vubec a kdyby neco bylo spatne tak treba zacne blikat ale nic nenacte ne? No zeptam se jinak mas nahradni ctecku? A jak slozita je to vymena? Je to pajene k desce nebo se to pridelava treba jako display?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Samozřejmě možnost to je, klidně můžeš zkusit vymontovat wifimodul (na něm je i ta čtečka) a zkouknout piny, jestli nejsou nějak pozohýbaný nebo podobě, případně je můžeš zkusit přiohnout k desce aby tam byl lepší kontakt s kartou. Čtečka se dá samozřejmě vyměnit a u fatka jsou 2 možnosti, vyměnit celý wifimodul (cca 300kč) nebo jenom samotnou čtečku (cca 20kč) ale tam je potřeba pájet

btw an: taky nemluvím z cesty, mám tady pár desek které se chovají přesně takhle, vložím pandoru s mms, svítí ledka, po chvíli zdechne. Vložím samotnou pandoru a svítí třeba celej den dokud pandoru nevyndám a přitom čtečka je určitě dobrá. Jsou to právě vytopené desky (ne úplně spíš jen něčím politý pač oxidace není po celý desce)

Jozev: Jetě můžeš zkusit na desku přitlačit a jakoby ji prohnout (a držet tak) někde v místech pod konektorem na podsvícení displeje a pak zkusit unbrick, tím zjistíš jestli není špatnej kontakt mezi cpu a deskou, pokud naskočí máš v podstatě vyhráno. Ikdyž asi to tady moc rozebírám a nakonec tu bude jenom nějaká kravina :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
btw an: taky nemluvím z cesty, mám tady pár desek které se chovají přesně takhle, vložím pandoru s mms, svítí ledka, po chvíli zdechne. Vložím samotnou pandoru a svítí třeba celej den dokud pandoru nevyndám a přitom čtečka je určitě dobrá. Jsou to právě vytopené desky (ne úplně spíš jen něčím politý pač oxidace není po celý desce)

No, to o cem mluvim ja, nezdechne po chvili, ale ihned jak tam das pametovku. (Tzn. nedotykaji se pouze nejake kontakty nebo se nejake po vlozeni zkratuji nebo co ja vim). Tzn. vlozis pandoru - sviti porad zelena, vlozis MMS a IHNED se vypne. Kdyz tam nechas MMS hned zprvu, tak vlozis pandoru a asi po sekunde se vypne. Uz si bohuzel nepamatuju, zda blikala LEDka od ctecky. Kazdopadne pravdu asi muzeme mit oba - jsou mozne obe moznosti, je treba to proste vyzkouset :) Ale urcite se shodneme na tom, ze to neni jen SW chyba :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu