Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Konec dalšího warez fora


toro

Recommended Posts

Článek z warez-fora

Konec Hotfile? Konec warezu?

Mnoho uploaderů i downloaderů se určitě dotkl nový, nepopulární přístup jednoho z nejoblíbenějších shareserverů, serveru Hotfile. Koncem února se absolutní většina velkých uploaderů zhrozila, když jim Hotfile suše oznámil zavření jejich účtu pro porušení podmínek. Na toho, kdo se vyhnul první vlně mazání, došla řada při druhé, či třetí vlně a mazání účtů trvá stále i do těchto dnů. V podstatě stačí nahrát nějaký oblíbený a sledovaný obsah, který vám s velkou určitostí někdo nahlásí pro porušení autorských práv a BUM, máte po účtu, po nevyplacených výdělcích a samozřejmě i po datech. Toto jednání pochopitelně vyvolalo velké rozčarování jak na straně uplaoderů, tak na straně obyčejných uživatelů, obzvláště těch, kteří mají zakoupené premium účty, pro které teď budou těžko hledat využití. Nicméně se musíme ptát po důvodech, proč k něčemu takovému došlo. Dostalo snad vedení Hotfile morální dilema? Takovému scénáři těžko uvěřit, protože ve shareserverech je hodně peněz a všichni vědí, že ty peníze jsou ve warezu a né z fotek z dovolené. Ale právě proto je to byznys velmi rizikový a často čelící i různým žalobám. To je zřejmě i případ Hotfilu. Na internetu se více či méně vážně tvrdí, že na Hotfile byli podány jisté žaloby a právě ony byly příčinou k přistoupení tohoto nepopulárního kroku, mazání účtů.

Co to však znamená pro warez celkově? Vyplňují se katastrofické scénáře konce warezu, jak tvrdili někteří useři? Samozřejmě ne. Situace je v současnosti taková, že se Hotfile pomalu vytrácí z portfolia uplaoderů, i když možná nikdy nevymizí úplně. Nabízí se totiž srovnání s Rapidshare, který měl podobnou krizi už nějaký ten pátek dozadu a přesto ho dodnes vídáme. Každopádně konec jednoho share serveru nemůže ohrozit warez jako celek a to už jenom kvůli obrovské konkurence schopnosti desítek dalších serverů. Pokud si zastánci autorských práv, vydavatelé a producenti došlápnou na jeden server, hned se na jeho místo tlačí dalších deset alternativních serverů. Jediné co tedy končí je zřejmě éra Hotfilu. Nezbývá tedy nic jiného než říct: odpočívej v pokoji milý Hotfile.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne mne to *ere.. Nejdrive RS - svuj PA jsem tak mohl klidne zahodit, protoze byl absolutne nepouzitelny. A ted HF.. Zbyva mi jeste nekolik mesicu PA, ktery je mi uplne k nicemu a nic si na nikom nevemu...

Jedine, co snad muzu doporucit, je - nekupujte PA na dele, nez na mesic. Ackoliv jeden mesic se share server tvari jako stabilni, ktery urcite neskonci, tak klidne zitra uz muze smazat vetsinu obsahu a uploaderi se na dany share server uz nikdy nepodivaji...

p.a.c.o, presne tak.. bonzaci jsou nechutne svinstvo. Nechapu jak to nekdo, uz z principu, muze delat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvic za to muzou bonzaci linku, coz jsou nejspis lide, ktere plati OSA a ji podobne organizace a jsou na kazdem foru a snazi se nahlasit co nejvic. Jsou to pekny... ale takovi je zivot. Nastesti je serveru velka spousta, takze vlastne konci jenom era jednoho, aby se mohli napakovat i ostatni ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je mi na grcanie ked citam slovo warez v suvislosti s hotfile, rapidshare a neviem jakymi sluzbami ... by ma zaujimalo kto z vas vie, co je to FTP a topsites ... pretoze nebyt toho, tak by vase skvele zdielacie servre zivali prazdnotou :-)

nikdy som za warez nezaplatil ani cent, a tak to aj ostane :-)

nieco si precitajte o historii http://www.zive.cz/Clanky/Razor1911-Je-uz-malo-schopnych-crackeru/sc-3-a-143280/default.aspx

ludia co nahlasuju linky nemusia byt z OSA, skor by som povedal ze su to ludia co maju blizko k autorom, predajcom, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je mi na grcanie ked citam slovo warez v suvislosti s hotfile, rapidshare a neviem jakymi sluzbami ... by ma zaujimalo kto z vas vie, co je to FTP a topsites ... pretoze nebyt toho, tak by vase skvele zdielacie servre zivali prazdnotou :-)

A mne by zajimalo kdo z vas tam ma pristup.

Jestli ho mas a je ti tak na bliti z HF, tak se podel, at take nemusime platit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu