Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Lze propojit 5.1 + pc + Xbox ?


codek

Otázka

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli by nějak nešly propojit 5.1 reproduktory i s pc i s xboxem.Aby když budu mít zapnuté mp3 na pc, tak je jen vypnu, zapnu xbox, a jde mi zvuk i z něj a nemusim nic přepojovat.

Vždy když jdu hrát na Xbox, musím vlést pod stůl, vytáhnout 3 jacky z pc, a nastrkat je do konektoru ktery vede do xboxu červeným a žlutým kabelem.No a když se du divat na pc na film, musim tam zase vlest a cele to poprepojovat.

Veděl by někdo jak to udělat ? Možná by mi pomohl nějaký chytrý konektor/rozdvojka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

takže v pc mam 3 díry: 1016240.th.jpg

...tak do zelene repraky, a do modre xko pres tu redukci ?

Někdo má ve zvukovce 3 diry pro repraky + mikrofon + ten modry Out...ja tam mam jen 3 tak to mám řešené takto: :D1016238.th.jpg

a nevim jestli tolikati rozdvojkama neprichazim o to stereo.

Když chci zvuk z xka musim to poprepojovat takto:1016239.th.jpg

Snad jsem trochu osvětlil můj problém :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mal som tiez ten problem, mam tie iste repraky ako ty, akorat ze mam 5.1 zvukovku narozdiel od teba ... vyriesil som to spinavo, funguje to divnym sposobom a je to v podstate nebezpecne - ale mam zapojene obe, ako na to ?

3x 3.5mm Stereo Audio Y Splitter 1 Female to 2 Male Adapter Cable http://lunashops.com/goods.php?id=1103

- nekupis to nikde inde za lepsiu cenu, aspon som to nenasiel

- napichas 3x 3.55 mm z reprakov do tychto kablikov

- vzniknu ti 2x 3x 3.55mm, 3 som napichal do redukcie k reprakom, 3 som napichal do svojej 5.1 zvukovky (mozno tento rezim pozna i tvoja)

Funkcnost v praxi:

- ak som na PC a chcem dobry zvuk, X-ko musi byt vonku z elektriny (nemoze byt vypnute a zapojene = duty zvuk na PC)

- ak zapnem Xbox spolu s PC, zvuk sa velmi ztisi ale funguje to dobre, citit trochu straty kvality ale da sa to prezit

- ak je PC vypnute a zapnem Xbox, zvuk je tiez v poriadku

- nikdy nebude cez tuto redukciu realny 5.1 zvuk !!! na tom ale nezalezi, je to len emulovane kedze tam mas len 2 cinge (lavy a pravy kanal)

Teoria:

- toto zapojenie nieje standartne a moze ti nieco odpalit (zvukovu kartu / dosku na PC / xbox / repro), takze na tvoje riziko

- tvoja on-board zvukovka sa moze zachovat UPLNE inak ako moja PCI SB! Live

Ak najdes lepsie riesenie daj vediet, Line-in (co ti tu odporucaju) mi moc nevonia :-) ale je to bezpecnejsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No a není něco bezpečného ? nějaká redukce přímo od microsoftu ? určitě nejsem jediný kdo má v monitoru i pc i xbox a nemyslim si ze by kazdy vzdycky lozil pod stul poprepojovat jacky nez si jde zahrát

Ale zase nechci nic odpálit :( pc ma cenu asi 5k ale xka by byla škoda :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu