Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

HDD z hongkongu


Sir Karootka

Otázka

14 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Neviem jak to je v čechách, ale my na Slovensku sme v EU :D a tie HDD sá v pohode dajú objednať z UK, takže tým pádom odpadá CLO a aj DPH. Z HK by sa malo platiť dph vždy a clo nad určitú sumu (nevie presne koľko vždy sa to mení), ale aj keby ho preclili, vždy sa to oplatí.

Rootan, nemal si náhodou aj na slimko? Lebo ten ma konkrétne zaujma. Je to to isté ako originál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

samozřejmě se to dá "přechcat", po doručení do čr zásilka prochází pouze RTG kontrolou takže když ti odesílatel napíše na balík nižší cenu (dealextreme to tak běžně dělává) tak ti to v cajku projde. Např. když si objednám displej na psp 2000 z dealextreme (hongkong) tak mi na balík napíšou cenu kolem 15$ a přitom samotnej displej má hodnotu před 50$ a pokaždý je na balíku akorát razítko "RTG kontrola xx.xx.2011" a hned vedle "BEZ CLA" a nikdy jsem nic neplatil takže je to celkem v pohodě. Pokud budeš ale kupovat třeba na ebay, tam už je to horší, tam si prodejce nevezme na triko napsat tam nižší hodnotu než doopravdy je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pokud to objednáš z dealextremu tak se žádný clo, a ani poštovný neplatí. Já hdd z tama mám a krom toho že jsem ušetřil několik stováků nepoznávám rozdíl. Už asi půlroku naprosto bez problému, MS Live taky bez komplikací (i když je pravda, že tam jsem byl jen jednou pro kodeky). Pokud chceš objednat a snažíš se ušetřit, tak do toho vážně jdi, já fakt bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Pokud to objednáš z dealextremu tak se žádný clo, a ani poštovný neplatí. Já hdd z tama mám a krom toho že jsem ušetřil několik stováků nepoznávám rozdíl. Už asi půlroku naprosto bez problému, MS Live taky bez komplikací (i když je pravda, že tam jsem byl jen jednou pro kodeky). Pokud chceš objednat a snažíš se ušetřit, tak do toho vážně jdi, já fakt bez problému.

Tak to už neplatí.Poštovné se sice neplatí ale jak píšeš že hdd ti jede asi půlroku bez problému, takže jsi jej objednával před půl rokem, tak to jsi clo neplatil, ale teď se clo platí od 22euro.

Objednával jsem z dealu kámošovi mobil za 110 dolarů, dealextreme sice na balík uvedl cenu jen 45 dolarů,tak jsem si říkal že to je super, že kamarád zaplatí míň, ale mobil je stále v Praze na celním a musel jsem jim poslat nějaký doklad,výpis o zaplacení.Tak jsem jim poslal výpis platby z PayPalu, takže zjistí, kolik mobil skutečně stál, ale asi to není pravidlem, určitě všechny balíky takhle nelustrují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak to už neplatí.Poštovné se sice neplatí ale jak píšeš že hdd ti jede asi půlroku bez problému, takže jsi jej objednával před půl rokem, tak to jsi clo neplatil, ale teď se clo platí od 22euro.

Objednával jsem z dealu kámošovi mobil za 110 dolarů, dealextreme sice na balík uvedl cenu jen 45 dolarů,tak jsem si říkal že to je super, že kamarád zaplatí míň, ale mobil je stále v Praze na celním a musel jsem jim poslat nějaký doklad,výpis o zaplacení.Tak jsem jim poslal výpis platby z PayPalu, takže zjistí, kolik mobil skutečně stál, ale asi to není pravidlem, určitě všechny balíky takhle nelustrují.

Ajajáj. Tak to je špatenka no. Takže nakonec ještě budeš něco doplácet nebo jak to vlastně je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj a nevíte o nějakém spolehlivém hongkongském shopu jako dealextreme ( zatim jen pozitivni zkusenosti), který by se zaměroval i na hardware ? LCD panely, komponenty ale třeba i mainboardy do XBOXu a celé hw řešení ? Třeba se to ani finančně nevyplatí - ptám se spíše Vás :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ajajáj. Tak to je špatenka no. Takže nakonec ještě budeš něco doplácet nebo jak to vlastně je?

Jo asi 20% z ceny mobilu.Peníze se dají poště při převzetí balíku.Ale toho papírování okolo :-( Nejprve poslali nějaké papíry kde jsme museli dát poště plnou moc, nevím asi proto že balík převezme a pak poště zaplatíme to clo, které pak předá celnímu,nebo nevím proč, tak to kámoš poslal zpět a pak mu přišel druhý dopis, kde chtěli nějaký papír o zaplacení i s jeho adresou.Ale na výpisu z PayPal, protože jsem to platil já je moje adresa, ale mobil jsem nechal poslat na jeho jméno, tak to už asi měsíc trčí v Praze na celním a jsem zvědav jak to dopadne.

Jinak jak tady někdo psal o dalších shopech, mám osobně vyzkoušené tyto, jeden se specializuje na konzole a druhý jsem ještě celý neprošel, tak nevím jestli je tam něco z hardware

http://www.eachgame.com/

http://www.focalprice.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu