Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Monitor


jackee345

Recommended Posts

Mám novej xbox ale zatim nemam zadnej poradnej monitor premyslim jakej koupit tak do 3 tisic aby mel vystup HDMI a mel aspon trochu dobrou grafiku to je vse co bych chtel....Pomuzete mi neco najit nebo poradit kolik by tak stacilo palcu atd...moc se v tom nevyznam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se musíš striktně držet ceny do 3.000,- nekoupíš větší než 22". Pokud bys šel o něco výše, 24" LCD začínají už na 3.500,- Kč.

Důležité je, aby měl monitor Full HD rozlišení 1920x1080. I když Xbox jen upscaluje, určitě to rozlišení využiješ i jinde. Obnovovací frekvence stačí 8 ms, to už je dnešní standard. Ostatní parametry nejsou tak důležité, pokud ti jde hlavně o cenu.

Monitor ani nemusí mít HDMI vstup. Stačí, aby měl DVI a pak si koupíš kabel HDMI -> DVI na propojení. Zvuk pak ale budeš muset vyvést z Xka zvlášť, HDMI vede rovnou i zvuk, ale ty repro u monitoru stejně nestojej za nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosímtě ještě potřebuji pomoct:Mám hdmi kabel kterej chci napojit do sveho monitoru od PC ale muj monitor ma pouze d-sub tedy VGA je nejaka takova redukce VGA-HDMI ? Pokud ano poslete mi kde to muzu koupit ? nikde to nemuzu najit....

Dík :-) mám rád lidi co napíšou a neposmívají se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co napsal jackee343 vubec nevnimej. Problem je ten, ze HDMI vede pouze digitalni slozku obrazoveho signalu, zatimco VGA pouze analogovou. I kdyby se ti podarilo nejak zahadne pres redukce propojit HDMI na DVI a treba dale na VGA, nepujde ti tam zadny signal... Kabel HDMI na VGA proste neexustuje uz z podstaty veci. Maximalne velice drahy prevodnik, ktery stoji tak 2.000,- Kč.

Ty ale můžeš použít tento kabel: http://hrejte.cz/index.php?akc=det&id=581

Urcite se da sehnat i levneji, existuje i varianta bez zluteho cinche, ktery vubec nepotrebujes... Smir se ale s tim, ze HDMI konektor nevyuzijes, ale VGA ve spojeni s monitorem neni spatny obraz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

analog input u monitoru je VGA, digital input je DVI (Digital Video Input). Pokud máš pouze VGA (analogový vstup u monitoru), HDMI ti je zkrátka k ničemu, jak jsem psal výše. Pokud má ale monitor DVI vstup, použiješ kabel HDMI -> DVI a zvuk vyvedeš z AV pomocí cinchů.

U monitoru je to samozřejmě input, u Xka output...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu