Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Hdmi zvuk 5.1, nebo musí být optika


Nemakacenka

Otázka

Zdravím,

Mám Televizi SAMSUNG LE40C550 a k ní připojené domácí kino SAMSUNG HT-C450 pomocí optiky. Televizní signál mám přes dvb-t přímo anténu do TV.

Když koukám na HD Novu (např formule1) mám krásný 5.1 zvuk. Když pouštím film s usb u TV mám krásný 5.1 zvuk.

S Xboxem mám zapojení takové:

Xbox do TV hdmičkem, Televize optikou do domácího kina. A zaboha nemůžu rozchodit 5.1 jen stereo :-( To nejde nikde nastavit nebo to prostě musím natáhnout další optikou do kina....

V televizi prostě nemůžu přepnout to PCM na Dolby digital protože je zešedlé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

V xboxu nastavit zvuk na 5.1 a v televizi v nastavení zvuku přepnout taky na Dolby Digital 5.1, pokud je to v televizi zašedlé, tak jedině snad vyzkoušej kvalitnější HDMI kabel. Jinak mě nic nenapadá, mělo by to normálně jít. Ještě můžeš zkusit nahrát nový FW do televize, třeba to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

TV není reciever většina z nich neumí poslat signál z jiného vstupu na optiku, jako to dělá interní tuner. Jsou dvě možnosti, buď si pořídit reciever s HDMI vstupem a výstupem, posílat signál zdroj>reciever>TV nebo pokud má reciever jen optiku tak zdroj>reciver.

*reciever = domácí kino

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já mám normálně napojený celý 5.1 repráky do TV přes optiku a pak když zapnu ty repráky tak mi jde zvuk 5.1 uplně na všem co zrovna je spuštěný (pustim film z flashky - jede 5.1 zvuk, pustim normální TV kanál a jede 5.1, pustim si hru na PS3 nebo na XBOXu a jede 5.1)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
ccinkyda, ake su to repraky (model)? Niekto nazyva 5.1 aj rozkodovane stereo, pricom to nie je plnohodnotne 5.1. Presnejsie je to s receiverom, v ktorom na displeji sa pekne oznaci zvuk z prijimaneho signalu. Ci je to DD 3/2.1, DDProLogicII atd.

Jsou to repráky Logitech Z-5500 ...neboj, vím co jsou to 5.1 repro a tyto to opravdu jsou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Z-5500 je asi nejlepsi volba prave diky tomu, ze maj optickej vstup, dopocuruji, a kvalita zvuku je bezvadna a predci i mnohe "profi" reproduktory. Hlavne clovek nepotrebuje zadny receiver, protoze repra jsou aktivni. Takze do 10 000,- neni nic lepsiho (no mozna i do 15 000,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ale pro poradny bass effect potrebujes jeste subwoofer a asi se shodneme, ze subwoofer je zrovna kamen urazu u techto skladanych repro, protoze najit optimalni je otazka tak 20 000,- navic jen za subak... a ty z5500 maj i jeho vcelku optimalni. Samozrejme, kdyz je clovek trochu audiofil tak si rozhodne domu ty logitechy nepozve, ale udela si aparaturu dle vlastnich nebo jinych zkusenosti, pro bezneho cloveka, co rad hraje hry a hlavne kouka na BD je ale logitech z5500 idealni volba a kompromis plug and play

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Anonymous_ : Takovýhle repráky přinýst domů, tak se nikdo ani nehne..jsou to šíleně obrovský krávy...navíc jsou hnusný jako prdel :D

Z-5500 mi absolutně vyhovují, nemají chybu...jen mi štve že se mi porouchalo podsvícení displaye na hlavnim ovládání a nevim kde je nějaký servis aby mi ho opravili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no koukam, hlavne ze ty vis porad vsechno nejlip... rikas ze subwoofer za 3k je pro audiofila dostacujici? nj ono se vse odviji od receiveru, kterej mas, pokud pouzijes nejakou lowend mrdku za 3k co si tu postoval, tak potom opravdu ti staci "profi" repro, ktery clovek pomalu koupi i v Globusu :p ... k tomu neni co dodat (i kdyz mozna magnat na zacatek jde).

jinak na receiveru se moc setrit nevyplati, kdyz uz tak aspon http://av-receivery.elektromedia.cz/onkyo-tx-sr608-b#recenze clovek vi, ze to co koupil ma nejakou budoucnost, ale kupovat lowend to uz fakt ty logitechy, vyjde to pak na min...

jo a propo bassreflex ze sloupu staci mozna tak na hudbu, nebo mozna na hry, ale na film? (nemluvim samozrejme o DVD nebo avi kvalite) To si snad delas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Řekl bych že do bytu typu panelák budou vhodnější Repro Logitech a do prostorného obyvacího pokoje v rodinném domě velké sloupové reproduktory s receiverem. Všechno záleží na okolnostech místnosti, kde jsou reproduktory umístěny. Výslednou kvalitu zvuku ovlivňují jak samotné reproduktory a k nim patřičný zesilovač, přes nábytek až po celkové vytlumení místnosti. Takže pokud například dáme do panelákového obývacího pokoje levné, či drahé reproduktory s receiverem, nebo zde zmíněné Logitech, bude výsledek při optimálních hlasitostech (poslouchatelných) stejný, možná s nepatrnými rozdíly ve prospěch velké sestavy. Ovšem v případě velké sestavy mnohem více zabraného místa.

Ani jeden nepíšete v jaké místnosti máte vaše reproduktory umístěny.

V poměru cena/výkon/rozměry mají rozhodně na vrch Logitech Z-5500, které mají certifikát THX, což není špatné při ceně nějakých 9 tisíc.

A teď mě můžete ukamenovat, jak to není pravda a jak tady plácám nesmysly 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To je hodně velká blbost, že výsledek bude stejnej. Klidně můžeš mít kvalitní reprosestavu s receiverem v malinkatým pokojíčku - pustíš potišejc, ale ta kvalita tam bude. Logitechy maj jednopásmový satelity, což se nedá s těma od Anyho srovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Řekl bych že do bytu typu panelák budou vhodnější Repro Logitech a do prostorného obyvacího pokoje v rodinném domě velké sloupové reproduktory s receiverem. Všechno záleží na okolnostech místnosti, kde jsou reproduktory umístěny. Výslednou kvalitu zvuku ovlivňují jak samotné reproduktory a k nim patřičný zesilovač, přes nábytek až po celkové vytlumení místnosti. Takže pokud například dáme do panelákového obývacího pokoje levné, či drahé reproduktory s receiverem, nebo zde zmíněné Logitech, bude výsledek při optimálních hlasitostech (poslouchatelných) stejný, možná s nepatrnými rozdíly ve prospěch velké sestavy. Ovšem v případě velké sestavy mnohem více zabraného místa.

Ani jeden nepíšete v jaké místnosti máte vaše reproduktory umístěny.

V poměru cena/výkon/rozměry mají rozhodně na vrch Logitech Z-5500, které mají certifikát THX, což není špatné při ceně nějakých 9 tisíc.

A teď mě můžete ukamenovat, jak to není pravda a jak tady plácám nesmysly 8)

Naprosto souhlasím...já ty Z-5500 mám v paneláku v místnosti asi necelých 4x5 metrů....navíc dnes se dají sehnat do 6500kč uplně nové, já je kupoval asi před 3 lety za 7500kč...navíc jak říkáš - mají THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ale vy se tady hádáte o nesmyslech. Jeden taháte do hry soustavy za cenu několikrát převyšující cenu těch Logitechů, které mimochodem já nemám a druhý se hádá o tom jak na tom zní hudba o které tady původně vůbec nebyla řeč. Původní dotaz zněl úplně jinak a chudák zakladatel tohoto topicu se ani pořádně nedozvěděl jak má vlastně TV nastavit, aby mu do jeho domácího kina Samsung (což je podle audiofilů taktéž podřadná kvalita zvuku) šel 5.1 zvuk z xboxu.

Jen tak mimochodem pro ty z vás co mají Logitech Z5500, tak na ovládacím panelu je malý přepínač, kterým se volí, jestli se Stereo vstup má rozkódovat na všechny kanály, tak aby tvořil efekt prostorového zvuku, nebo přímé poslaní 5.1 do každého kanálu tak jak ho posílá výstupní zařízení. Tak si zkontrolujte jak to máte nastavené.

No a já tvrdím, že v paneláku v pokoji s hromadou nábytku, kytek a bůh ví čeho ještě, rozdíl víceméně "normální" člověk nepozná a je úplně jedno, jestli je to sestava za 50 tisíc, nebo "kvalitní" Logitech Z5500. Tím "normální" člověk myslím ty, co se hudbou nezabývají, neslyší extra vysoké tóny, extra nízké tóny a šum vznikající nekvalitním zesílením zvuku. Obzvláště pokud se jedná o zvuk z herní konzole, který sám o sobě bude mizerný.

Pozná to jedině adiofil, který by si nikdy v životě nekoupil nekvalitní soustavu a neposkládal by si nábytek tak, aby mu rezonoval a nezesílil hudbu tak, aby mu řinčely tabulky v oknech.

Tak doufám, že víte kam tím mířím a že se nechci hádat s lidmi, kteří tomu rozumí. Mám kamaráda, který má opravdu velice kvalitní sestavu za pro mě hroznou částku peněz a když mi pouštěl nějakou hudbu, nijak zvlášť jsem neslyšel to, co mi říkal, že mám poslouchat, přišlo mi to stejné jako domací kino Pnasonic co má sestřenice u televize. Nemám hudební sluch a při hudbě ten slabý šum co vydávají nekvalitní sestavy prostě neslyším, nebo nevnímám. Abych poznal jestli správně slyším výšky, středy a basy, tak to taky nepoznám, neslyším rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu