Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Půjčovna XBOX nebo PS3 her...


Zoombik

Recommended Posts

Tak mě napadlo... proč neexistují půjčovny her, podobně jako to je u filmových DVD, nebo ano? Prostě za menší poplatek třeba na týden, člověk to dohraje a vrátí...

Druhá věc je, zda to není proti licenčním pravidlům... Zas tolik se v tom nevyznám, ale myslím, že to bude asi ten problém nebo co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině takto, protože jakékoliv půjčování již zakoupené hry (nebo kteréhokoli jiného SW) je porušení licenčních podmínek a hrozí za to tvrdé postihy, kór když je to předmětem výdělku. Podobně to je i s DVD nebo videokazetami (půjčovny je kupují zam mohem vyšší peníze, než je běžné, právě proto, aby je mohly půjčovat dále)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý tím co říkám, ale myslím že v licenčních podmínkách (nevím jak u her) je také psáno, že se produkt nesmí dále prodávat, což by znamenalo, že ani to bazarové prodávání by nebylo legální. Pokud vím, tak MS si zakládá právě na tom, aby se jeho produkty prodávali jen od autorizovaných distributorů, jen jednou a nepřeprodávaly dál. Ale samozřejmě víme jak ve skutečnosti funguje.

V každém případě pokud nějaká půjčovna funguje, tak na 99% je v Praze, nebo kdekoliv jinde a daleko než bydlím já, takže pro mě asi bezpředmětná myšlenka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý tím co říkám, ale myslím že v licenčních podmínkách (nevím jak u her) je také psáno, že se produkt nesmí dále prodávat, což by znamenalo, že ani to bazarové prodávání by nebylo legální. Pokud vím, tak MS si zakládá právě na tom, aby se jeho produkty prodávali jen od autorizovaných distributorů, jen jednou a nepřeprodávaly dál. Ale samozřejmě víme jak ve skutečnosti funguje.

V každém případě pokud nějaká půjčovna funguje, tak na 99% je v Praze, nebo kdekoliv jinde a daleko než bydlím já, takže pro mě asi bezpředmětná myšlenka.

To je nesmysl, navíc takovou věc ti v licenčních podmínkách zakázat nemůžou to by muselo být v legislativě státu kde žiješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on to až takový nesmysl být nemusí, pokud jsi někdy četl licenční ujednání windows, tak si vzpomeň na pasáž, kde se píše o tom, že jejich licenční politika je nadřazená jakýmkoliv jiným zákonům a pokud s tím nesouhlasíš, nebo nemůžeš souhlasit, tak podmínky nemáš přijímat. Samozřejmě je to v podstatě nesmysl aby cokoliv bylo nadřazeno zákonům ČR, ale MS si to klidně do podmínek napíše a těžko říct, co by mohli udělat, kdyby přišlo na věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu