Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 1

Mechanika přestává číst média - zvýšení výkonu laseru


chinkeee

Otázka

Rozhodl jsem se založit téma s tímto návodem, který by měl Vaší mechanice navrátit někdejší "lesk". K vyzkoušení tohoto postupu mě donutila má stařičká mechanika Lite-On 16D2S, která měla velké problémy se čtením médií.

Co budeme provádět?

Budeme měnit hodnotu na resistoru s proměnnou hodnotou. Resp. budeme snižovat odpor proudu pro laserovou diodu, tím v podstatě zvýšíme výkon samotného laseru.

Co k úpravě potřebujete?

- demontovaná mechanika včetně demontovaných krytů

- hodinářský šroubováček (2mm)

- digitální multimetr, který umí měřit odpor Ω (Ohm) - multimetr nastavte na 20KΩ

Umístění resistorů

post-23371-14687158202588_thumb.jpg

Umístění resistorů pro mechaniky Lite-On a Benq - budeme měnit hodnotu na LEVÉM resistoru. Resitor pootáčíme PROTI SMĚRU hodinových ručiček.

post-23371-14687158203677_thumb.jpg

Umístění resistorů pro mechaniky Hitachi a Samsung - budeme měnit hodnotu na LEVÉM resistoru. Resitor pootáčíme PO SMĚRU hodinových ručiček.

post-23371-14687158204354_thumb.jpg

Postup a upozornění:

Resistor s proměnnou hodnotou otáčejte co NEJJEMNĚJI. Pootočením o pouhý lidský vlas se změní hodnota odporu o 0.2KΩ až 0.5KΩ. Postup v těchto malých krocích opakujte dokud Vaše mechanika nezačne v pořádku číst média. (Hodnota u mé mechaniky byla 8.5KΩ a média začala bez problému číst při hodnotě 5.5KΩ).

Nikdy nesnižujte hodnotu resistoru pokud Vaše mechnika nemá problémy se čtením!

Nikdy nesnižujte hodnotu resistoru pod 3KΩ!

Nikdy nezkoušejte snižovat odpor bez měření multimtrem!

Úpravu provádějte s mechanikou odpojenou od zdroje napájení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Laser stojí pár kaček, toto je fakt z nouze. Ale jinak pěkný návod, ještě mě zajímá jak sto dlouho snižoval ?

Já jsem s tím pootočil o trochu víc a skočilo to rovnou na 5.5KΩ. Mechanika začala číst, tak jsem to už tak nechal. V návodu ale doporučují postupovat v malých krocích. Jinak nikde jsem nepsal, že je to můj výmysl. Návod jsem samozřejmě našel na netu, akorát jsem jej přeložil a postnul sem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem ladil kamaradoj Lite-On 16D2S, ktera skoro nic nenacetla. Vse fungovalo dobre (snad 50x jsem otevrel a zavrel DVD a nechal nacist medium) do te doby nez jsem Xbox vypnul a cca. po 2h zase zapnul, tak se zase chova jako pred upravou. Udelal jsem to jeste jednou a zase to same. Takze toto uz je asi na vymenu laseru nebo cele mechaniky :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu