Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na iXtreme Burner Max a informácie o XGD3 + napaľovanie XGD3 médií a testovanie


Sterner Regnix

Recommended Posts

[h=2]Návod na iXtreme Burner Max a informácie o XGD3[/h]Základné informácie

Čo to je?

iXtreme Burner Max je obyčajná interná Lite-On PC napaľovačka s upraveným firmvérom pre napaľovanie záloh XGD3 hier.

Načo mi to je?

Formát nových hier XGD3 obsahuje viac dát, ako sa dalo zapísať starou metódou napaľovania záložných kópií. Starý spôsob napaľovania orezával dáta z napaľovaného .ISO, ktoré boli umiestnené na okrajoch originálneho DVD. Orezával ich z dôvodu logického nezmestenia na DVD+R DL. Práve tento problém rieši nový firmvér. Predpokladá sa, že niektoré hry môžu mať práve v časti v ktorej sa orezávali dáta (resp. sa “nezmestili” na médium) rôzne kontroly a bližšie nešpecifikované dáta, je však viacmenej potvrdené, že sa nejednalo o dáta potrebné pre hranie hry (platí pre doteraz vydané hry). Doposiaľ neexistuje žiadna hra, ktorá by nešla spustiť a celá by sa bez problémov nedala odohrať aj štandardnou cestou napaľovania. Ale raz sa takáto hra môže objaviť, tak prečo sa už dnes neprichystať?

Fakt, že štandardnou cestou napaľovania XGD3 hier nevieme napáliť všetky dáta z hry môže mať za následok aktuálne iba nebezpečenstvo pripájania na Xbox Live, čo môže končiť až flagnutím resp. zabanovaním konzoly. Taktiež sa môžu v budúcnosti s novými hrami vyskytnúť komplikácie, počnúc nespustením hry, nestabilitou hry, atď. Všetko sú to iba predpoklady. Treba však podotknúť, že neboli dodnes potvrdené konzoly s banom/flagom na ktorých sa hrali hry napálené starým spôsobom alebo hry, kde by sa dáta pre hranie hry nezmestili.

Nakoľko je úplne jasné, že logické a “bezpečné” je hrať hru ktorá je 1:1 k originálke, čo práve zabezpečuje optimálna “iXtreme Burner Max metóda” a zapisovanie XGD3 hier na DVD+R DL média.

viac ...

[h=2]Návod na napaľovanie XGD3 médií cez iXtreme Burner Max[/h]

Tento článok je nezáväzné pokračovanie článku Návod na iXtreme Burner Max a informácie o XGD3 a predpokladá, že sme majiteľmi iXtreme Burner Max.

Včera sme si povedali, ako aplikovať firmvér do PC mechaník, dnes si povieme, ako napaľovať cez túto mechaniku a ako verifikovať kvalitu napaľovania cez KProbe. (viac…)

vsetko bolo napisane, viac si myslim ze netreba :-) prajem vela uspechov!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja skusenost - napalovacka lite-on ihas 124b prerobena na ixtreme burner max a napalil som na medium znacky FORTIS warhammer 40000 space marine podla navodu napaloval som rychlostou 4x cez imgburn 2.5.6.0 a OPC bolo vypnute a napalovanie bolo uspesne aj verifikacia bola bez chyby a v xboxe sa hra bezproblemov nainstalovala na hdd a ide hrat uplne bez problemou, tym som chcel povedat ze nieje nutne pouzivat iba verbatim media

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je prosím někdo komu to vypaluje přes USB redukci bezproblému?? mám totiž jenom notebook a chystám se to řešit pomocí boxu na mechaniku a napojením přes USB. tak by mě pak docela naštvalo kdyby to nefungovalo.

No ja mam USB redukci, protoze mam notebook. Pripojil jsem k tomu tedy novou mechaniku lite-on iHAS 124b, flashnutou na ixtreme burner max. Mam Verbatim MKM003 a pouzivam posledni imgburn. Muzu jen rict, ze je to mene spolehlive. Kdyz zapnu OPC, tak to obcas hodi nejakou chybu na zacatku vypalovani, DVD to ale neznici, takze je treba odpojit USB redukci a zase ji pripojit. Vysledek? Zatim dva zmetky a dva OK. Musim ale priznat, ze jeden zmetek jsem vytvoril tak, ze jsem vypnul OPC a druhy tak, ze jsem palil z USB HD (to uz jsem chtel po mem starem NB asi moc). Oba zmetky selhaly az pri validaci a to presne v 50%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Zdravím, někdo tu psal že v pohodě vypaluje na emtecy já sem to zkoušel dvakrát a pokaždé mi to při kontrole hodilo při 49% chybu. Když to strčim do xka tak mi to naběhne na obrazovku kde mam zmačknout start a když to zmačknu tak se to jebne. Poradte jak to vypalujete na ty emtecy popřípadě kde koupit ty Verbatimky (český eshop) aby byly MKM003. PS vypaloval sem NFS The Run. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, někdo tu psal že v pohodě vypaluje na emtecy já sem to zkoušel dvakrát a pokaždé mi to při kontrole hodilo při 49% chybu. Když to strčim do xka tak mi to naběhne na obrazovku kde mam zmačknout start a když to zmačknu tak se to jebne. Poradte jak to vypalujete na ty emtecy popřípadě kde koupit ty Verbatimky (český eshop) aby byly MKM003. PS vypaloval sem NFS The Run. Díky.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007V09J0B4K6X a jsou made in singapur.Paleno na LiteON iHAS124-XX B s iXtreme burner max fw od drak3ga podle tohoto návodu: http://xbox360.rocknroll.sk/?p=685. Následně projeto přes Kprobe2 (Výsledky vynikající!).Páleno na výše zmíněné Verbatimy ze singapuru a bez problému nainstalováno a spuštěno na slimu 250gb s CFW LT+2.0 a db 13599.Jedná se konkrétně o hry gow3,lego HP5-7,COD:MW3 a Batman:AC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, někdo tu psal že v pohodě vypaluje na emtecy já sem to zkoušel dvakrát a pokaždé mi to při kontrole hodilo při 49% chybu. Když to strčim do xka tak mi to naběhne na obrazovku kde mam zmačknout start a když to zmačknu tak se to jebne. Poradte jak to vypalujete na ty emtecy popřípadě kde koupit ty Verbatimky (český eshop) aby byly MKM003. PS vypaloval sem NFS The Run. Díky.

já jusem kupoval v alze a v alfě a obojí MKM003.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už sem úplně zoufalej...mám ihas224 iX Burner Max a z celýho balení verbatim mkm 003 made in singapore se mi podařilo vypálit pouze jednu hru, která šla nainstalovat na HDD...jindy buď nešli, nebo mi to vyhodilo chybu při vypalování...zkoušel sem všechny různý nastavení, rychlosti ImgBurn i vypálit to v CloneCD...i jiný hry...ani ťuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu