Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Wifi napadení


NuDiXs

Recommended Posts

Zdravím,jako připojení k noťasu používám wifi,mám ji normálně zabezpečenou WPA2 s šifrováním AES

dnes mi ale ESET zahlásil,že jsem byl napaden jinou IP adresou,existuje nějaký příkaz do CMD kde mohu zjistit zda je na wifi napojeno více lidí,je nějakej způsob jak toho šmejda odpíchnout?

Potřeboval bych to,párkrát se mi už zdálo že se mi rychlost dost snížila,bydlím v paneláku,někdo se na mě určitě nabourává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zjisti si svoji IP v lokalni siti. Treba tak, ze zapnes cmd a natukas prikaz ipconfig /all ... Pak tu IP zadas do prohlizece a tam to uvidis - kazdy router to ma trochu jinak.

Ale jak pise karel - jestli mas opravdu WPA2 (AES) a rozumne dlouhe heslo, tak je prakticky nemozne to prolomit.

Toho cloveka jeste muzes najit tak, ze stahnes superscan a proskenujes rozsah site - pokud tam nekdo bude pripojeny (a bude vyuzivat internet) - tak ho to najde. Ja si ale myslim, ze je to od ESETu jen plany poplach, ze se neni ceho bat :) A jak ho odstrihnout? Nejsnadneji - zmen si heslo na wifi - alespon 12-15 znaku, nejlepe mala i velka pismena a cisla a pro trochu paranoity pridej i znaky - pak uz opravdu neni mozne, aby to heslo nekdo zjistil bruteforce utokem nebo slovnikem (a jina metoda na WPA2-AES zatim neni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zjisti si svoji IP v lokalni siti. Treba tak, ze zapnes cmd a natukas prikaz ipconfig /all ... Pak tu IP zadas do prohlizece a tam to uvidis - kazdy router to ma trochu jinak.

Ale jak pise karel - jestli mas opravdu WPA2 (AES) a rozumne dlouhe heslo, tak je prakticky nemozne to prolomit.

Toho cloveka jeste muzes najit tak, ze stahnes superscan a proskenujes rozsah site - pokud tam nekdo bude pripojeny (a bude vyuzivat internet) - tak ho to najde. Ja si ale myslim, ze je to od ESETu jen plany poplach, ze se neni ceho bat :) A jak ho odstrihnout? Nejsnadneji - zmen si heslo na wifi - alespon 12-15 znaku, nejlepe mala i velka pismena a cisla a pro trochu paranoity pridej i znaky - pak uz opravdu neni mozne, aby to heslo nekdo zjistil bruteforce utokem nebo slovnikem (a jina metoda na WPA2-AES zatim neni).

Ok,díky moc za rady lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jinak ještě jedna maličkost, ESET varuje už jenom při tom že se někdo o něco pokusí, to neznamená že se mu to povedlo... takže akorát soused zkouší hesla bych řekl.

Stejně to nejde,v CMD jsem to otevřel,a nějaký ip tu je,zkoušel jsem ho a stejně nič.

Přesněji adresa IPv4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu