Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Co je všechno potřeba pro vývoj her pro Xbox


Bibo

Otázka

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jak je to teď aktuálně s vývojem her pro Xbox (příp. i pro Kinect). Našel jsem nějaké starší články, kde bylo zmíněno, že je potřeba vývojářský účet (99dolarů/rok) a že nestačí mít studentský účet a ještě, že je potřeba mít live účet nastaven na jinou zemi než naši (ale zase pak by mohl být problém s nějakým vyděláváním z těch her). Může mi poradit někdo, jak to přesně je v tuto chvíli (jestli se něco změnilo, třeba s tou lokalitou) a co je vše potřeba (VS s XNA netřeba zmiňovat :) ). Mohu také prvně vytvořit hru jen třeba pro svůj Xbox a nemít ten vývojářský účet a až by se mi zdála dobrá, tak si zaplatit účet a zveřejnit hru?

P.s.: Pokud jsem netrefil správnou sekci, tak se omlouvám a prosím moderátory o přesun :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Potřebuješ licenci MS za kterou se plati a jen tak nekomu ji nedaji to me ver:) vesinou chtejí videt tvé predchozí práce

atd atd papirovaní a milion ♥♥♥♥♥ních otazek.Pak licenci pokud ji dostanes predložíš nákemé firme game enginu který jsis vybral, a mužeš si zaplatit za engine s portem na xbox360

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ale to budeš potřebovat tak či tak at jses mega studio, nebo idie vyvojář.Možna mají naky podpurny program pro začínajci vyvojaře ale na to moc nesázej

Zajímal jsem se o ps3/xbox platformu jen okrajove, delam na android/ios

Ale myslim že za vydani licence se plati okolo 30-nebo 50 litru v přepočtu na nase korunky.

a pak se plati ta almiužna 99usd rok snad možna jako potvrzení že jses aktivní vyvojař

Jen tak mimi proč jses vlastne rozhodl pro xbox360?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No právě co jsem pochopil z tohoto článku, tak by měl stačit ten Live Gold účet, ale článek je trochu starší, tak by mě zajímalo, jak to teď přesně je.

Pokud jde o to proč mě to zajímá, tak vlastně jsem spíš vývojář aktuálně pro Windows Phone a Windows 8 RT. No ale u jednoho projektu bych i možná mohl využít Kinect a pak jsem začal uvažovat o Xboxu, portaci nějaký XNA her a jak je to vlastně s tím vývojářským účtem a proto se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No nevím nevím neco na tom článku je,celej jsem ho nečetl :) ale když vezmu vpotaz že koncem léta jsem mluvil s klukama ze zámoří

A ti meli se získanim licence obrovskej problém jak u MS tak nintenda a to jsou na urovní že by nekteré ty radoby profíky z profi studii strči nekam,byl tam problém jak u MS tak Nintenda že počet 3 vyvojářu je prej udajne málo :) na to a aby byla tvorba rychlá a dostatečně kvalitní, a to nikdo znich nežádal o sponzorství prostě blba výmluva,a to ani nepíšu tu tunu byrokratických překážek co jim bylo předhozeno .Každopadne xbox ani není tak finančně zajímava platforma jak by se mohlo zdát.Pokud se na to hodláš vrhnout tak kontaktuj MS a prober to do deatlu sním.každopadne se připrav že kdyby jses tím prokousal tak a začal prodávat tak pamatuj že Ms si bere procento z výdělku myslím že chteji 30% a pak jeste u nas zdanit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jo, tak já jsem si zase myslel, že to bude něco jak s těma Windows Phonema. Tam chtějí taky nějaký poplatek za rok, aby člověk měl vývojářský účet (taky něco kolem těch 90 dolarů), ale může mít taky člověk studentský účet a pak to má zadarmo a může vyvíjet, tak bych čekal, že to bude podobný, ale ne že i pro indie vývojáře to bude takový problém. Právě jsem si to chtěl spíše jen vyzkoušet a omrknout ten Kinect, ale jestli jsou s tím takovéhle problémy, tak to nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu