Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Postavení herní PC


remarkcz

Recommended Posts

To koľko stálo tvoje PC o ničom nevypovedá. A podľa toho čo si doteraz napísal, si ho buď nestaval sám, ale niekto ti ho postavil, alebo ak si to staval ty, tak je to úplne zlá zostava, ktorá síce môže mať top GPU aj CPU, ale dôležitejšie veci ako zdroj, motherboard máš slabé a výkon tých komponentov je zbytočný, kedže su brzdené. To čo si napísal o základných doskách to iba potvrdzuje.

//Teraz som si uvedomil, že tam máš 1100 čím ale nemyslíš eurá, ale koruny a ušla ti nula. V tom prípade je ten motherboard zrejme dostatočný. Ešte k tomu BF3. Jednak je to viac ako rok stará hra a aj tak som si istý, že ti nejde na úplne maximum. Ultra nič neznamená ak máš vypnútý post processing.

Upraveno uživatelem Pr3dator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

i5 3570k je jeden z nejlepších procesorů na trhu a je uplně dostačující a vhodný do budoucna. A Musím ti říct že to co mám v podpisu je první sestava moje s intelem. do té doby jsem se také zastával amd, ale když sem si koupil první core i5 3570 už bych se asi k amd nevrátil. Ten rozdíl je dost znatelný. A na i5 3570k nemá snad žádné cpu od amd. A ještě navíc ty cpu od amd maj tdp 95 až 125w zatímco intel má do 77w většinou

http://extrahardware.cnews.cz/test-intel-core-i5-3570k-recenze/strana/0/11

http://www.anandtech.com/bench/CPU/49

Upraveno uživatelem kdyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, mám Phenoma X4 ;)

Pr3dator: Nevím, proč mně tak ironicky zhazuješ, je to dost nevhodné.. Jinak PC jsem si stavěl sám, zdroj byl tehdá 1dnička na trhu a základovka mému PC ničemu nevadí ;) celá sestava byla prokonzultována, takže nevím, co máš za tlaky. PC mi naprosto vyhovuje, a má výkon na všechny nové hry..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak takovej výkon určitě nemá. Já mam dva počítače ten co mám v podpisu a ještě jeden kde mam i7 3770, 8gb ram a sapphire 7970 6gb. A obě moje sestavy mají problém s crysis 3 ve full hd. Na tom výkonějším počítači hraju v rozlišení 2560x1080 a stejnak hry typu battlefield 3 radši hraju se sníženym rozlišením, protože ta hra chce aby měla alspon 60 a víc fps jinak je to takové gumové. A předtím jsem měl phenom ii x6 + 7850 a 4gb ram a opravdu to nebylo ono. Sice hry měly nad 30fps, ale byla to taková guma. A dneska postavíš slušnej počítač za 10 tisíc. i5, 4gb ram, hd 7770, deska, zdroj, hdd a máš základ herního pc který půjde lehce upgradovat sice u AMD ušetříš na cpu, takže koupíš třeba lepší GK, ale až budeš chtít upgradovat komp tak zjistíš že když si budeš chtít koupit novou GK tak budeš muset ještě koupit novej CPU a najednou i novou desku a výjde to dráž. Fakt toto znám taky jsem byl zastáncem AMD. Tedkon už pouze grafiky od AMD a CPU od intelu

Upraveno uživatelem kdyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta cena je lepší i u Intelu :-D

pro porovnání

i5 3470 cena cca 4500kč (i5 3570 cca 4800kč)

AMD FX 8350 cca 4700kč

Tak i5 má o 15 až 40% větší výkon

viz: http://www.anandtech.com/bench/Product/697?vs=702

EDIT: i7 je protebe zbytečná a dokonce v některejch hrách má i5 větší výkon kvůli tomů že nemá hyperthreading (nevím jak se to píše). No já převážně používám tu sestavu v podpisu. Tamtu sestavu mám pouze na hry a na ty tedkon nemám tolik čas já tam mam velký monitor kvůli ARMA 2, BF3, Race 07, RBR, a různě simulátory aut. A taky na té horší sestavě rád taktuji, fakt mě baví taktovat a na té horší sestavě to poznám líp a víc mě to baví ;)

Upraveno uživatelem kdyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt bych ti doporučil to co jsem ti navrhoval na první stránce.

i5 3570 (K) podle toho jestli budeš taktovat nebo ne + nějaký chladič (doporučuji xigmatek mám snima výbornou zkušenost)

hd 7870 nebo hd 7950

Základní desku je vcelku jedno stačí když to bude podporovat ostatní komponenty (!!!!pro Ivy bridge vem desku s chipsetem Z77!!!!). Doporučuju nějakou ATX (ne mATX), prostě nějakou větší at je prostor na chladič a grafiku a deska at má nejlíp 4 sloty na RAM (doporučuji Gigabyte)

8gb ram (víc je zbytečnost a rychlost je taky jedno, ale vem spíš 1600) doporučuji corsair vengeance 2x4gb a v případě že základní deska bude mít jenom 2 sloty na ram tak vem 1x8gb (!!!!jo a pozor at maj napětí 1.5V nebo nižší!!!)

zdroj nějakje 600w do budoucna a nějakje kvalitní né eurocase opět doporučuji corsair cx600 v2

HDD si vem nějakej sata 6 a zbytek dle tebe jestli ti zbyde na SSD, nebo si radši připlatíš za 2 normální HDD a nebo lepší grafiku je to zcela na tobě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se taky rozhodoval mezi AMD a Intelem, ale Phenom Black edition II x4 se dá nataktovat tuším nad 4Ghz, takže tím líp. Ale na to si musím koupit lepší chladič :D Já jsem hrál MW3 i Assassins creed 3 na HD se všemy stíny a serepetičkami na minimálně Better, a pc to táhlo v klidu. Jenom šel trochu víc slyšet BOX :D ale grafika mlčí díky pasivnímu chlazení + dal jsem pod ní vývodový větrák, který ji ještě přídavné chladí.. FPS se drží vždy nad 30, i když natáčím v 720p.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono se dá intel taky velmi dobře taktovat já mám i5 2500 k a bezi na 4.5ghz s chladičem xigmatek gaia z dvěma chladici fractal a teplota nepřekročí 75stupnu při plne zátěži jinak jak pisi nadmnou vem i5 do budoucna se určitě vyplatí víc než amd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu