Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Dojmy, postřehy a zkušenosti s Wii (+Wiikey)


SuiVanOrton

Otázka

Tenhle post jsem napsal v jiným vláknu, ale nakonec jsem se rozhodl udělat zvláštní vlákno jenom na tohle. Do prvního příspěvku budu psát všechny dojmy a zkušenosti z Wiička s Wiikeyem, taky všechno co se třeba nepovede atd. Pište co vás zajímá, třeba to vyzkouším a dám vědět.

Tak Wiičko s Wiikey od Wisoftu (http://www.wisoft.sk/) mi přišlo včera. Tak řeknu nějaké ty první dojmy a postřehy. Celkově to přišlo na 8720,- Kč. Když si to přepočítáte tak by to mělo být míň, ale s tím jsem nemohl nic dělat. Peníze jsem poslal předem na účet do Česka, podle emailu od Wisoftu by to stejně na dobírku neposlal.

(i tak je to výborná cena - jedna nekoupená hra a máte to zpět).

Wiikey bude asi clone, myslím si že kdyby to byl origoš tak se určitě pochlubí tou nálepkou - a žádná taková tam není. Wiičko přišlo v naprostém pořádku ze Slovenska první třídou :-). Wisoft poskytuje nějakou omezenou záruku (nejsem si ouplně jist co to znamená), v každým případě je Wii opatřeno takovou tou nálepkou (wisoft) aby ste to nemohli rozebírat.

Trošku špatně jsem si to přečetl a zjistil jsem až tedka, že všechny ty nastavení Wiikeye a boot disk apod. je v režimu Gamecube, takže pokud nemáš ovladač z GC, tak si ani neškrtneš, takže ten si budu muset někde pořídit. Vlastně ani nevím jakou verzi firmwaru Wiikeye tam mám :-) POZOR je to blbost, OPRAVENO !!

OPRAVA: tak tedka mi jeden maník napsal, že se to nastavení dá ovládat i bez GC ovladače, tlačítko reset jako posun a podržení jako výběr. Tak to jdu zkusit. A taky že GC ovladač není úplně to samé jako GC ovladač ... sakriš. :-) GC se připojuje přímo do Wiička zatímco clasic ovladač se připojuje přes Wiimote, takže hry pro GC s ním hrát nemůžete. Bacha na to, taky jsem to nevěděl. Kdyby jste věděli o nějakém GC ovladači za slušnou cenu dejte vědět ...

OPRAVA 2: To s tím resetem opravdu funguje :-)) takže jsem updatoval na 1.9b. No asi to updatnu na 1.9g. Při tom updatování pozor at vás to nesplete, ono to totiž nejprv překontroluje jestli to co chcete updatovat je v pořádku a až jakoby na druhý pokus to updatuje. Blbinka ale může to zmást.

Mám tam verzi firmwaru Wiička 2.1E. Pár her (asi tři) nahlásili že budou updatovat, pak se to asi deset sekund updatovalo a resetlo a stejně je tam pořád dál to 2.1E. Poté už se updatovat nikdy nechtěli.

Hry mám stažené jenom PAL verze, pálím na DVD-R Verbatim rychlostí 6x programem ImgBurn (http://www.imgburn.com/), všechny které jsem zkusil fungovali bez problémů.

Moje první dojmy z her ... zatím nebylo moc času (hodnocení od jedné do pěti hvězd):

Mario Strikers Football (****) - parádní hra, ale musím se to pořádně naučit, zatím jsem dostával docela na prdku :-)) Je to ale docela návykové. Rozhodně doporučuju.

Super Monkey Ball (**) - to by mohla být dobrá hra, kdyby dotáhli ovládání, řekl bych že špatně reaguje na ovladač.

SSX Blur (**) - je to docela pěkné, ale nějak to nemá tu správnou atmosféru, nedokázalo mě to chytnout.

Mortal Kombat Armaggeddon (****) - lidi na to nadávaj, ale mě to docela bavilo, prostě taková mlátička, jenom to chce klasik nebo GC ovladač, s ním to myslím bude ještě lepší.

Metroid Prime 3 (***) - hra je to parádní, jenže já moc nejsem na tyhle FPS střílečky. No prostě dobrá hra, ale ne pro mě.

Resident Evil 4 (*****) - fakt dobrá věc, ale já to nemůžu moc dlouho hrát, protože na to nemám nervy :-))).

Zelda (****) - zkoušel jsem jenom začátek, ale vypadá to vážně na pěknou hru. Rozhodně to zapařím.

Crash of the Titans (*****) od týhle hry jsem nečekal nic, protože na NDSku mě to vůbec neoslovilo. Ale na Wiičku to nemá chybu, klasická hopsačka a řekl bych docela návyková. Super hra. Kdo máte rádi hopsačky tak na tohle nezapomente.

Bust a Move (***) ttahle hra nemůže ničím překvapit, přesto se to hrát docela dá.

Table Tennis (Rockstar) (*) - podle mého šílená blbost, snažil jsem se přijít na ovládání ale prostě to nešlo. Ještě to zkusím ...

Need for Speed: Carbon (*) - typická narychlo spíchnutá hra od EA. Ovládání problematické, hratelnost nízká a jak dobře víme u Wiička grafika to nezachrání. Není nic co by mě k téhle hře mohlo vrátit, kdo si to koupí tak vyhodí akorád prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

Jo jo, díky, já jim to asi příští týden pošlu, protože už mě prostě nic nenapadá a už se to snažim řešit 3 tejdny a to jsem na ten chip čekal už od začátku prázdnin (měl jsem ho objednanej jinde a tam mi dělali 2,5 měsíce problémi). Snad to s tim Wiifire2 půjde, ale s mím štěstím je něco blbě ve Wii a ja jsem v prd***.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mam dotaz. Nainstaloval sem si Wiikey. A nejde mi precist zadne palene medium. Ani dvd s Wiikey update 1.9s.

Originalni media bezi normalne. Wii mam updatle na verzi 3.3.

Je nutne instalovat update, nebo by meli aspon nektere palene media jit cist hned po napajeni chipu?

Je mozne aby se chip nefungoval? Dosel mi dopisem z Italie, zadne viditelne poskozeni nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu