Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 nebo Xbox one


Dominigue

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Mě docela láká ps4. Celé roky jsem byl spokojeny s xbox360 a na ps4 jsem nikdy nehral, ale ty exkluzivity me více táhnou k sony. Jediné co mě odrazuje od ps4 je ovladač dost jsem si ta ten xboxový zvykl. Má někdo zkušenosti s oběma ovladači? Povětšinou čtu, jak je gamepad na xboxu lepší, v čem ale? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já časem obě stejně jako ted každá má něco nej ikdyž musim říct že diky ovladači raději hraju na xku nevim proč ale ps3 ovladač mi nějak nesedl a to jsem měl ps1 i ps 2 zato zase neumim hrát bojovky typu Mortal Kombat na xbox ovladači a tady zase dávám přednost ps3 ovladači prostě vždycky je něco co někomu nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obě konzole mají opravdu velký výkon.

Multiplatformní hry budou troufám si říct opět stejné , nebo s minimálním rozdílem.

V exkluzivních je to z velké části na vývojářích.Ten slabší HW XONE automaticky neznamená že hry budou nějak graficky horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Přemýšlím o koupi PS4. Byla by to moje druhá konzole, před nějakou dobou jsem měl XBOX 360 s flashem, ale když mi nešlo hrát přes internet tak jsem jej prodal...

Proto mám pár otázek :) ..

- Jak to bude s hraním Online na PS4, první hra co bych si na něj určitě pořídil by byla nová FIFA 14 Next-Gen.. Bude se hraní online nějak platit?

- Myslíte že se oplatí PS4 koupit rovnou teď při vydání, nebo až třeba za půl roku ... ? :)

Díky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro hráče je při výběru nejdůležitější toto:

1. počet a zajímavost exkluzivních her;

2. pocit z ovladače;

3. cena;

4. minoritní funkce zařízení;

5. subjektivní pocit z „nefunkčních“ prvků zařízení (jeho design, spotřeba apod.).

Rád bych se k těm bodům trochu rozepsal. Ovšem nejsem žádný znalec, tedy řadím se k laikům; věřím, že zde na fóru se najdou kapacity, které mě v lecčem doplní, popřípadě opraví (zejména v otázce hardware). BTW osobní zkušenost mám s PC (vlastním a hraju na něm), PS3 (vlastním a hraju na něm), X360, PS1 (platformy seřazeny podle počtu odehraných hodin).

Ad 1.: Takhle zčerstva, kdy ještě ani jedna konzole nedorazila na český trh, nelze srovnávat. Imho nejdůležitější bod srovnání je tak nepoužitelný a člověk se buď musí ohlédnout zpět za exkluzivitami na PS3 a X360, nebo to vůbec neřešit.

Ad 2.: Další důležitý bod, který by měl výrazně ovlivnit výběr konzole. Zatímco Xbox One bude mít ovladač prakticky identický tomu předešlému, PS4 bude mít ovladač v lecčem jiný. Zase nelze srovnávat, nýbrž ovladač pro PS4 si asi jen málokterý v Česku žijící Čech již osahal. Osobně si ale myslím, že komu víc seděl xboxový ovladač, tomu nyní sedne víc ovladač od Microsoftu; komu víc seděl Dualshock3, tomu sedne víc nový ovladač od Sony. Tady se misky vah oproti staré generaci asi moc převažovat nebudou, a pokud ano, tak jedině na stranu Sony: Microsoft totiž nepochopitelně neskoncoval s tužkovými bateriemi a PS4 ovladač bude mít navíc dotykovou plošku, povrch analogů upravený ve stylu Xbox ovladače a výstup na 3,5 mm jack (ale výstup na audio možná bude mít i konkurence, to někoho prosím když tak o upřesnění).

Ad 3.: Tady je to jednoznačné, vítězí Playstation 4.

Ad 4.: Tady je to jednoznačné, vítězí Xbox One (otázkou je ale, jak jednotlivé funkce budou fungovat mimo USA; osobně bych nečekal, že si při sledování O2 Extraligy budu moct prohlížet statistiky hráčů live, ale kdo ví, třeba Microsoft překvapí).

Bod 5 je subjektivní záležitost, tady asi nemá smysl objektivně něco shrnovat. A co se týče hardware, tak ten nám coby hráčům může být ukradený (a osobně bych ho zařadil spíš do bodu 5). Mně stačí příklad srovnání PS3 vs. X360. Sony použilo renesanční procesor, ale vyjma exkluzivních her byl spíš na obtíž (teda já osobně dávám za vinu právě procesoru, resp. lenivosti programátorů, že třeba NHL 14 běží na PS3 po všech stránkách pomaleji, než na X360).

Jak to vnímám já:

Ad 1.: Na PS3 byly zajímavější a lepší hry. Věřil bych proto opět Sony.

Ad 2.: X360 ovladač je těžký a analogy jsou malé. Navíc šipky jsou špatně přístupné. Dualshock3 má jedinou nevýhodu: nemá prohloubený vršek analogů. Za mě už nyní jasný vítěz Dualshock4, byť se jeho analogy zmenšily.

Ad 3.: Viz výše.

Ad 4.: Konzoli nemám pod televizí a nežiju v USA. Je mi to celkem šumák, takže za mě remíza.

Ad 5.: Líbí se mi obě konzole. Ale pro Sony mám slabost, takže za mě Playstation.

Suma sumárum: Xbox One se v mých očích nemůže rovnat PS4. Změnit to v budoucnu mohou jen zajímavé exkluzivity pro Xbox a vysoká poruchovost PS4.

Upraveno uživatelem Mikesz
korektury
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já furt nevím jakou konzoli koupit. - XBOX One se mi zdá předražený a některé jeho funkce bych asi ani nevyužil, ale zase mám strach koupit PS4 když je o kolo něj tolik problémů.

Mohl by mi někdo pomoci s výběrem? .. Konzoli chci jenom na hraní, neplánuji na ní koukat na filmy ani žádné jiné. Jen mi bude stačit, když budu moci pařit třeba 10 hod. v kuse a žádný problém mi nenastane.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já furt nevím jakou konzoli koupit. - XBOX One se mi zdá předražený a některé jeho funkce bych asi ani nevyužil, ale zase mám strach koupit PS4 když je o kolo něj tolik problémů.

Mohl by mi někdo pomoci s výběrem? .. Konzoli chci jenom na hraní, neplánuji na ní koukat na filmy ani žádné jiné. Jen mi bude stačit, když budu moci pařit třeba 10 hod. v kuse a žádný problém mi nenastane.. :D

Pokud chceš jen hrát a chceš to risknout tak jdi do PS4...a nebo si počkej jak si povede Xone a budeš moudřejší..já jsem se rozhodl pro XOne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to deawoo: už jsem to psal, ať už napíše kdokoliv většinou nemá moc pádné argumenty viz příspěvek nademnou. Zamysli se co chceš hrát, mrkni na hry co jsou pro Xo a PS4 a podle toho si zvol ... např. chceš halo? - Xo , chceš TLOU 2(jesti bude což asi jistě) - PS4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ač jsem vždycky preferoval konzole a historie sahá do poloviny devadesátých let nějak letos postrádám ten pravý důvod, proč do těch nových jít.. Po technické stránce je můj 2 roky starej komp za 13000 s 2TFLOPS grafikou, I5 a 8GB DDR3 ramky výkonem před PS4. Nemluvím o méně náročném OS!! (Což je opravdu zarážející, že si nové konzole vemou při samotném chodu z výkonu více, než ty pokaděné W8, ve kterých řeším pořád nějaké blbosti v práci..). Pokud si matně vzpomínám, když jsem kupoval Next gen Xbox 360 ještě když jsem žil v UK, tak tam to byla výhodná koupě poměr cena výkon / a i ten byl na tu dobu skoro par s maximem tehdejší doby. PS3 byla papírově silná tak, že se používala na výzkum apod. Nyní? Dobře není to stará plečka, ale ten Wow effekt mě tam prostě chybí.. A takové ty bláhové tvrzení pana Carmacka, pamatuji si přesně ty samé kecy o současné generaci, a ve finále pak člověk zjistil, že žádné multiplikování výkonu na úkor optimalizace systému se nekoná. PS4 je jako PC s výkonem 3,6 TFLOPS??? Slyšel jsem od něj už hodně blbostí, ale tohle byl vrchol.. :) :) Konzole, která ze sebe nevysouká vyšší rozlišení než předešlá generace.. :D

Hry? Ano, je pravda, že jsou zde exkluzivky, na které se moc těším, ale ty stejně budou vycházet až za 1-3 roky. Naproti tomu už mám pěknou sbírku her (okolo 20 her) za ty dva roky na Steamu a při tom mě stála dohromady jako 3 origa na X360. Nestíhám to ani dohrát. Nemám ani desetinu toho, co bych třeba i z toho steamu chtěl. A kupovat tedy kvuli 1-2 hrám celou konzoly, utratit za 2 hry hned trojku, předplacená služba za 1200 nebo kolik to je na rok tj. 14000 kč? No a co pak? Dohrajete 2 hry a budete chtít další - i průměrnej pracující člověk tak za rok dá minimálně 5 her a jelikož na těch nových mašinách člověk nic jiného než novou hru pokud bude chtít hrát online nesežene - to máte dalších třeba 4500kč. A jste tam za 18500 - PC mašina za tuhle cenu, která bude mít pomalu 3TFLOPS GPU a čeká na Vás doslova tisíce her v ruzných akcích na Green man gamingu, Steamu, Originu apod za hodnoty v řádu desítek korun. Kousky, které už nyní na úroveň next genu s přehledem sahají a při tom je můžete koupit za pár stovek (100-300 kč) jako Battlefield 3, Skyrim, Zaklínač 2, Crysis trilogie a mnoho dalších které pro změnu na těchto konzolích nenajdete. Pokračovat můžeme k novinkám, které budou vycházet jak na těchto "next genech" tak i na Steamu apod. a už při předprodeji budou o třetinu (možná i více) levnější, nebo pak můžete koupit v různých akcích za desetinu ceny později. Pak stačí připojit Gamepad PS3 nebo X360 a de se hrát. S lepší grafikou, s větší česky hovořící hráčskou základnou za daleko nižší cenu.

Já se tedy chci zeptat někoho kdo se vyzná, co mě vlastně tento nextgen nabízí? Je zde vůbec nějaký racionální důvod, proč do PS4 nebo XONE jít?

Upraveno uživatelem Jeniczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já furt nevím jakou konzoli koupit. - XBOX One se mi zdá předražený a některé jeho funkce bych asi ani nevyužil, ale zase mám strach koupit PS4 když je o kolo něj tolik problémů.

Mohl by mi někdo pomoci s výběrem? .. Konzoli chci jenom na hraní, neplánuji na ní koukat na filmy ani žádné jiné. Jen mi bude stačit, když budu moci pařit třeba 10 hod. v kuse a žádný problém mi nenastane.. :D

Co jsem četl poslední články tak se tam psalo o 0,2% jinde 0,4% poruchovosti

Pokud je tomu opravdu tak ,že se ta poruchovost pohybuje v takto malém procentu nechápu že to muže někdo vidět negativně, právě naopak vidím to jako obrovské pozitivum,pruměr kvalitní elektroniky je někde okolo troj, až čtyřnásobku těch 0.4% konec koncu je na to záruka kdyby si někdo vytáhl černého Petra,ale jak jsem říkal 0,4% je opravdu hodně hodně dobré

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ač jsem vždycky preferoval konzole a historie sahá do poloviny devadesátých let nějak letos postrádám ten pravý důvod, proč do těch nových jít.. Po technické stránce je můj 2 roky starej komp za 13000 s 2TFLOPS grafikou, I5 a 8GB DDR3 ramky výkonem před PS4. Nemluvím o méně náročném OS!! (Což je opravdu zarážející, že si nové konzole vemou při samotném chodu z výkonu více, než ty pokaděné W8, ve kterých řeším pořád nějaké blbosti v práci..). Pokud si matně vzpomínám, když jsem kupoval Next gen Xbox 360 ještě když jsem žil v UK, tak tam to byla výhodná koupě poměr cena výkon / a i ten byl na tu dobu skoro par s maximem tehdejší doby. PS3 byla papírově silná tak, že se používala na výzkum apod. Nyní? Dobře není to stará plečka, ale ten Wow effekt mě tam prostě chybí.. A takové ty bláhové tvrzení pana Carmacka, pamatuji si přesně ty samé kecy o současné generaci, a ve finále pak člověk zjistil, že žádné multiplikování výkonu na úkor optimalizace systému se nekoná. PS4 je jako PC s výkonem 3,6 TFLOPS??? Slyšel jsem od něj už hodně blbostí, ale tohle byl vrchol.. :) :) Konzole, která ze sebe nevysouká vyšší rozlišení než předešlá generace.. :D

Hry? Ano, je pravda, že jsou zde exkluzivky, na které se moc těším, ale ty stejně budou vycházet až za 1-3 roky. Naproti tomu už mám pěknou sbírku her (okolo 20 her) za ty dva roky na Steamu a při tom mě stála dohromady jako 3 origa na X360. Nestíhám to ani dohrát. Nemám ani desetinu toho, co bych třeba i z toho steamu chtěl. A kupovat tedy kvuli 1-2 hrám celou konzoly, utratit za 2 hry hned trojku, předplacená služba za 1200 nebo kolik to je na rok tj. 14000 kč? No a co pak? Dohrajete 2 hry a budete chtít další - i průměrnej pracující člověk tak za rok dá minimálně 5 her a jelikož na těch nových mašinách člověk nic jiného než novou hru pokud bude chtít hrát online nesežene - to máte dalších třeba 4500kč. A jste tam za 18500 - PC mašina za tuhle cenu, která bude mít pomalu 3TFLOPS GPU a čeká na Vás doslova tisíce her v ruzných akcích na Green man gamingu, Steamu, Originu apod za hodnoty v řádu desítek korun. Kousky, které už nyní na úroveň next genu s přehledem sahají a při tom je můžete koupit za pár stovek (100-300 kč) jako Battlefield 3, Skyrim, Zaklínač 2, Crysis trilogie a mnoho dalších které pro změnu na těchto konzolích nenajdete. Pokračovat můžeme k novinkám, které budou vycházet jak na těchto "next genech" tak i na Steamu apod. a už při předprodeji budou o třetinu (možná i více) levnější, nebo pak můžete koupit v různých akcích za desetinu ceny později. Pak stačí připojit Gamepad PS3 nebo X360 a de se hrát. S lepší grafikou, s větší česky hovořící hráčskou základnou za daleko nižší cenu.

Já se tedy chci zeptat někoho kdo se vyzná, co mě vlastně tento nextgen nabízí? Je zde vůbec nějaký racionální důvod, proč do PS4 nebo XONE jít?

Já to mám v opačném gardu než ty. Kdysi jsem byl skalní PCčkář a konzolisty jsem měl za blbce. Ale po několika letech mě přestalo pořád kupovat výkonější grafiku, potom zase procesor, k tomu bohužel novou desku atd atd. Další z věcí mě štvala neustálá aktualizace ovladačů a patchů do her. Byly v tom neskutečný peníze. Chtěl jsem jen přijít ke stroji zapnout hodit tam hru a hrát, no a v tom mi prostě konzole vyhovovali na 100% i když někdy v horší grafice (při hraní to ani člověk nepozná, když nemá dva srovnávací obrázky vedle sebe). Takže tohle je pro mě racionální důvod proč si koupit konzoly a to ať už PS4 or XONE:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám v opačném gardu než ty. Kdysi jsem byl skalní PCčkář a konzolisty jsem měl za blbce. Ale po několika letech mě přestalo pořád kupovat výkonější grafiku, potom zase procesor, k tomu bohužel novou desku atd atd. Další z věcí mě štvala neustálá aktualizace ovladačů a patchů do her. Byly v tom neskutečný peníze. Chtěl jsem jen přijít ke stroji zapnout hodit tam hru a hrát, no a v tom mi prostě konzole vyhovovali na 100% i když někdy v horší grafice (při hraní to ani člověk nepozná, když nemá dva srovnávací obrázky vedle sebe). Takže tohle je pro mě racionální důvod proč si koupit konzoly a to ať už PS4 or XONE:-)

Ano, je pravda, že tohle kdysi byl důvod, proč do konzole jít.. Ale platí to tak nadále? Steam se stará o vše, zajišťuje ovladače i aktualizace a jak jsem již psal před tím, PC za 12-13 tisíc je na tom výkonově pořád tak dobře, že prakticky vše co se prodává na steamu dokáže fungovat na plné detaily. Každá tisícovka investovaná do grafické karty na víc Vám pak vytváří železo, které může dosahovat rapidních rozdílů. Například grafiky za 5500,- (Tj. příplatek 2000 kč) Vám z 2TFLOPS udělá GPU atakující hranici 3 Tflops. Tím si prakticky zajistíte to, že Vám hry na ní budou fungovat klidně 6-7 let a budou na této sestavě vypadat běhat a vypadat lépe, než na nextgenech je vůbec možné dosáhnout. Za ty dva roky užívání jsem zatím nenarazil na nic, co by mě zkomplikovalo hraní a mimochodem si tento údajný next gen užívám už dva roky a už podle základu v PS4 mám nyní jisto, že mě hry budou fungovat dalších 7 let s lepší grafikou, než má PS4.. Zde se na těchto nextgenech prostě hodně šetřilo a při tom je cena opravdu vysoká. Reálně ty konzole mají stát 6-7000, tam by pak nebylo o čem..

Upraveno uživatelem Jeniczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám jistotu že dalších 10let si bez problému zahraju jakoukoliv hru, vždycky to vývojáři udělají tak, aby hra na konzoli běžela, prostě se nemusím starat o upgrade komponentů. No a grafika která je teď na nex-genu (killzone) mi dostačuje:-) Ale chápu i tebe , je to o požadavcích jednotlivého uživatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Umberto: moje řeč, jsem stejný případ, prostě neřeším HW, chci hrát, né kupovat lepší grafiku, když to zrovna nějaká hra potřebuje nebo zase mám dobrou grafiku, ale zase mě brzdí procesor a ramky, to je prostě furt dokola X let na ♥♥♥♥♥, hry jsou na PC levnější, ale cena HW to hezky dorovná, možná i převýší

Celkově má konzolové hraní nádech něčeho, co řeší základní požadavky hráče, hrát hry, nestarat se o nic, jen hrát, když si koupím na konzoli hru, tak vím, že jakmile ji tam strčím, tak to hraju, nemusím řešit žádné Games for Windows, Rockstar Social Club, Origin, Steam, Uplay, nemusím řeši některá DRM, které si zase nějaký hňup vymyslí.

Na konzole většinou vychází hry dřív, jsou často odladěnější (i když je dost vyjímek).

Navíc, dost kvalitních titulů se na PC ani nepodívá, takže když jsem přšel na konzole, tak mě udivilo, okolik jsem byl ošizený. Jo, na PC jsou taky hry, které nejsou na konzolích, ale veskrze se ty hranice bortí a i MMOčka se tam dostávají, indie hry. Poslední žánr, kterého je stejně nedostatek jsou strategie, ale nejsem zas tak moc zapálený a nejvíc mě bavil Rollercoaster Tycoon 1,2 a ty na starém PC rozjedu.

Upraveno uživatelem spoock
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu