Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 nebo Xbox one


Dominigue

Recommended Posts

2 Umberto: moje řeč, jsem stejný případ, prostě neřeším HW, chci hrát, né kupovat lepší grafiku, když to zrovna nějaká hra potřebuje nebo zase mám dobrou grafiku, ale zase mě brzdí procesor a ramky, to je prostě furt dokola X let na ♥♥♥♥♥, hry jsou na PC levnější, ale cena HW to hezky dorovná, možná i převýší

Celkově má konzolové hraní nádech něčeho, co řeší základní požadavky hráče, hrát hry, nestarat se o nic, jen hrát, když si koupím na konzoli hru, tak vím, že jakmile ji tam strčím, tak to hraju, nemusím řešit žádné Games for Windows, Rockstar Social Club, Origin, Steam, Uplay, nemusím řeši některá DRM, které si zase nějaký hňup vymyslí.

Na konzole většinou vychází hry dřív, jsou často odladěnější (i když je dost vyjímek).

Navíc, dost kvalitních titulů se na PC ani nepodívá, takže když jsem přšel na konzole, tak mě udivilo, okolik jsem byl ošizený. Jo, na PC jsou taky hry, které nejsou na konzolích, ale veskrze se ty hranice bortí a i MMOčka se tam dostávají, indie hry. Poslední žánr, kterého je stejně nedostatek jsou strategie, ale nejsem zas tak moc zapálený a nejvíc mě bavil Rollercoaster Tycoon 1,2 a ty na starém PC rozjedu.

No jak jsem psal nahoře, to co nyní prezentuje Sony a Microsoft, to není next gen v pravém slova smyslu. Není to nic ultra-nadupaného jako tomu bylo u X360 nebo PS3 ve své době. Cena je vysoká a při tom ten výkon je pouze jen odpovídající PC středu, který se dá pořídit za pomalu stejnou cenu. Při tom však člověk musí navíc platit za drahé hry a servis. Opakuji i můj dva roky starej komp zvládá všechny hry na plné detaily a je na tom výkonem lépe, než tento next gen.. A uvádět jako nevýhodu to, že si svoji zásobu her může přenášet na další zařízení? Ono nainstalovat w8 a nahrát tam steam a koupit si gamepad je v dnešní době vysoká Ajťárna. :) :)

Upraveno uživatelem Jeniczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Můj 6 let starý počítač taky rozběhne hry. HW konzolí se nezměnil 8 let, takže je logické, že hry, které jsou nové ti běží i PC, který si nejspíš už několikrát částečně obměnil. Já třeba od té doby co mám PC, jsem měnil 3x grafickou kartu, i když je vtipné, že z výkonné Geforce 260GTX jsem skončil na pasivně chlazeném Radeonu, který hry moc nezvládá, ale novinky na tom rozběhnu, i když DDR2 paměti už nejsou to pravé ořechové.

Nové konzole nejspíš budou mít kratší cyklus, než PS3 a X360, což je spekulace, ale je to možné. Co se stane s PC hraním? Hry budou pořád hezké, jen na PC budou hezčí, takže se nic nemění na současné šabloně, jen vývojaři z konzolí mohou vytěžit maximum, ale na PC budou muset krotit vášně, aby se vešli do co nejširšího spektra PC sestav.

Je tu několik platforem, je demokracie, můžeš si koupit co ti vyhovuje, chodím zde na fórum, protože tady mě PCčkáři nesežerou, protože PC je "best" a všichni konzolisti můžou umřít krutou smrtí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, takže jinak.. :) Xone mě stojí 12.000 Kč, PS4 mě stojí 10.000 Kč, stroj který jsem včera stavěl sousedovy 12.500 Kč osazený I5, hd 6870, 8 GB ram DDR3 1600, 2 tera diskem - je výkonnější než PS4. Když to pak sečteme. Řekněme že si po po roce hraní narval do PS4, her a přeplatného 20000. A vemeš to samé na PC. Tak máš na PC 8 novinek. Na PS4 nějakých 6 s podobným výkonem, Na X-One potom otřesné 4 hry s polovičním výkonem stavěného PC! Už chápeme o čem hovořím? Když pak budeme pokračovat dále a narveš do hraní další rok deset tisíc, tak máš na PC 10 novinkových her, na PS4 ale zase jen nějakých 6 novinkových her a roční předplatné a na X360 už nebudeš řešit 2000 počáteční investici oproti PS4 a stejnou sumu jako u PC na víc a dostaneš se na stejné číslo, jako konkurenční konzole, tj. 6 novinkových her a roční předplatné. Pak je tu další faktor - Rok staré hry (tj. trpělivost), které na PS4 a X-One koupíš za třičtvrtě ceny a na PC-Steamu je třeba koupíš za jednu třetinu ceny! Tam se pak dostáváš do naprosto bizardních situací, kde zatímco na PC hraní s celkouvou sumou 20000 vlastníš nějakých 22 her, na PS4 za 20000 budeš rád za 9 her. To už je ale hlavně o tom, jak je kdo spořivej a trpělivej.

Jinak ale rozhodně chápu, že je PS4 krásná mašinka, kterou bych si moc přál, bohužel na tak drahé paření nemám prašulky.. ;)

Upraveno uživatelem Jeniczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U PS4 nejde o výkon, který lze srovnat s PC. PC má hodně volných prostředků, SW na konzole je vytěžen daleko lépe, nehledě na prohlášení UBI, že pokud máte malý výkon, kupte si lepší grafickou kartu a podobné kecy. Laxnost k vývoji na PC je to, proč jsem pomalu přecházel na konzoli (COD: Ghost do nedávna potřeboval 6GB pro hraní na PC), já jsem léta hrál a někdy i hraju na PC, ale poslední kapkou byl port GTA IV, kdy jsem řešil hodinu registraci s instalací a navíc se mi ani po pátém patchi nepodařilo zbavit se BSODu po hodině hraní, časem jsem zjisitl, že byl problém v grafické kartě. Koho by nenasralo, že si jedete koupit originálku, hodiny řešíte problémy se hrou kvůli HW a z natěšení je noční můra.

Moje útrata za hry během roku je cca 4-6tis., dost často kupuju hry z druhé ruky a některé hry přeprodávám dál, protože nemá cenu si je nechávat. Není čas hrát hry více jak 2x a spíš si nechávám klasiky jako Metal Gear Solid 1-4, Uncharted, Last of Us, apod. (tyhle hry nikdy na PC nevyjdou, popř. u MGS nevyšly všechny díly, ty co vyšly jsou mizerně portované). Když si člověk počká, hry spadnou na poloviční až třetinovou cenu. Hry na konzoli nepirátím, navíc už nejsem takový hráč jako dříve, mám výdaje za domácnost, auto, aj., takže nějaké extra prachy na další HW do PC už moc nezbývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U PS4 nejde o výkon, který lze srovnat s PC. PC má hodně volných prostředků, SW na konzole je vytěžen daleko lépe, nehledě na prohlášení UBI, že pokud máte malý výkon, kupte si lepší grafickou kartu a podobné kecy. Laxnost k vývoji na PC je to, proč jsem pomalu přecházel na konzoli (COD: Ghost do nedávna potřeboval 6GB pro hraní na PC), já jsem léta hrál a někdy i hraju na PC, ale poslední kapkou byl port GTA IV, kdy jsem řešil hodinu registraci s instalací a navíc se mi ani po pátém patchi nepodařilo zbavit se BSODu po hodině hraní, časem jsem zjisitl, že byl problém v grafické kartě. Koho by nenasralo, že si jedete koupit originálku, hodiny řešíte problémy se hrou kvůli HW a z natěšení je noční můra.

Moje útrata za hry během roku je cca 4-6tis., dost často kupuju hry z druhé ruky a některé hry přeprodávám dál, protože nemá cenu si je nechávat. Není čas hrát hry více jak 2x a spíš si nechávám klasiky jako Metal Gear Solid 1-4, Uncharted, Last of Us, apod. (tyhle hry nikdy na PC nevyjdou, popř. u MGS nevyšly všechny díly, ty co vyšly jsou mizerně portované). Když si člověk počká, hry spadnou na poloviční až třetinovou cenu. Hry na konzoli nepirátím, navíc už nejsem takový hráč jako dříve, mám výdaje za domácnost, auto, aj., takže nějaké extra prachy na další HW do PC už moc nezbývá.

Špatná zkušenost s GTA 4 je sice pěkná věc, ale třeba Pro Evolution soccer, problém s God of War 3, který na mé PS3 a třetině dalších zamrzal je zase opačnej extrém. Když člověk začne hledat mušky, zejména při launchy titulu, tak je najde všude.. Ale tak je to taky názor a beru to. Upraveno uživatelem Jeniczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS4. Dostaneš výkonnější, menší a levnější konzoli. Playstation měl vždy zajímavější a lepší exkluzivity a to ještě nevíme co si na PS4 chystá Naughty Dog, jedno z nejlepších studií v současnosti. Dále si připočti PS+, kde dostáváš hry zadarmo, lidštější přístup Sony - nemusíš platit online když si chceš zahrát free-to-play hry a používat aplikace.

Ale hlavně, a to je možná to nejdůležitější, PS4 je furt ta samá konzole se stejnou vizí, s jakou jí představili v únoru. Vytvořená s názory vývojářů s ohledem na maximální herní zážitek. Zatímco z Xone se stala konzole, kde ani nevíš co dostaneš se všemi těmi změnami co v MS udělali. Až se budou studenti ekonomie učit o marketingu, přednášející budou uvádět Xbox One jako odstrašující příklad jak se marketing dělat nemá. + detaily jako že Xone bude u nás až příští rok.

Suma sumárum, dle mého Xbox One zaostává za PS4 a sám za sebe nevidím jediný důvod, proč bych o něm jen uvažoval, natož abych si ho chtěl koupit.

Naprosto musím souhlasit. Mám ted Xbox 360 a myslel jsem si že se stanu zatvrzelým Microsoftákem ale také už mám dost toho jaký mají v tom obchodování bordel.. Ještě před měsícem jsem byl rozhodlý stále pro X ONE ale už jsem se definitivně rozhodl že půjdu do PS4 protože mají lepší exkluzivitky, koupíš hru a hraješ a neplatíš měsíční hraní jak pako.. Navíc Naughty Dog maj luxusní hry a už i kvůli tomu chci PS4 (Uncharted, The last of Us) Nejtěžší bude jen zvyknout si na ten ovladač u PS4 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusis ale platit tenhle poplatek u vsech MP her, navic muzes brouzdat na netu bez predplatneho.

Ja si tentokrat PS+ asi zacnu predplacet nebo minimalne v obdobi, kdy budu hrat. Ono se to vyplati i z duvodu full her, treba na PS3 budou jeste nejake dobre tituly zadaco. :)

Odeslano ze Sony Xperia Mini Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Já sem jinýho názoru..sice PS4 je levnější jen z důvodu že se dá koupit zvlášť ale když si koupíš kameru tak tito vyjde za stejnou cenu jako XOne.když se koukneš i na historii her jakou měl PS3 tak nic moc.a vsadím se že na XOne budou mnohem lepší tituly her,,(Ryse a Titanfall na začátek co víme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJo, koukni sem ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_exclusives_%28seventh_generation%29

Nepočítal jsem to, ale podle mě je na PS3 víc her, které mě zajímají... Přeci jen... Rachet&Clank vs. xxxx tak já bych se vždy rozhodl pro R&C :) Nebo LBP je taky skvělá hra. GoW je taky fajn, ale vývojáři prý nepotvrdili, že to bude jen pro jednu konzoli :) Takže zatím u mě vede PS4 (jak říkal pejtrix) protože kamerka vyhcází o 40€ míň, ale také se těším na Gaikai :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJo, koukni sem ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_exclusives_%28seventh_generation%29

Nepočítal jsem to, ale podle mě je na PS3 víc her, které mě zajímají... Přeci jen... Rachet&Clank vs. xxxx tak já bych se vždy rozhodl pro R&C :) Nebo LBP je taky skvělá hra. GoW je taky fajn, ale vývojáři prý nepotvrdili, že to bude jen pro jednu konzoli :) Takže zatím u mě vede PS4 (jak říkal pejtrix) protože kamerka vyhcází o 40€ míň, ale také se těším na Gaikai :)

NO dobrá tak jste mě přesvědčily jdu do PS4 doufám že mě nezklame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GoW je taky fajn, ale vývojáři prý nepotvrdili, že to bude jen pro jednu konzoli

Tím GoW myslíš Gears of of War, nebo God of War? Pokud Gears, pak ano, to máš pravdu, ta by mohla být multi, ale God určitě nebude. Tedy ve smyslu PS4 x Xbone, samozřejmě. PS3 x PS4 by teoreticky být mohla, i když bych o tom pochyboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knabo: Abych řekl pravdu, teď moc nechápu, co máš na mysli. Gaikai má být služba umožňují prakticky umožňující zpětnou komatibilitu pro vybrané tituly z PS1, PS2 a PS3. Nové hry pro PS4 to nijak nezasáhne. Mohl by jsi upřesnit, co vlastně chceš říct?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rico4: ale já tebe viděl, že chceš koupit XOne :D asi... :D

Nanaki: Říkal si že by God of War by mohl být PS3 x PS4 ale prý o tom pochybuješ. Kvůlli tomu říkám Gaikai :) Protože podle mě je God of War skoro taková hlavní hra a tudíž by se na Gaikai mohl objevit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach tak. Gaikai použiješ pouze pokud by hra vyšla pouze pro PS3. A tomu už právě moc nevěřím. Maximálně bych viděl současné vydání PS3/PS4, jako je tomu třeba u AC4, Battlefieldů, apod. Zde je ovšem Gaikai témeř k ničemu, kdo bude hrát PS3 verzi přes Gaikai, když má PS4 a mohl by mít přímo tu.

IMO ale vyjde další GoW už jen přímo pro PS4, a zde Gaikai nevyužiješ už tuplem.

O tom, že se objeví starší díly GoW na Gaikai nepochybuji vůbec, to je témeř jistota. Ale to je zase jiná věc.

Upraveno uživatelem Nanaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu