Jump to content

KRAJA blog - Přenos čísla v praxi

CFbot
 Share

Recommended Posts

Když jsem uvažoval a později i*konal přechod od vodafonu k*t-mobile, předpokládál jsem, že akt přenosu čísla bude něco časově tak náročného, jako je nyní transfer cz domény, tedy řádově minuty. Koneckonců předpokládám, že celý přenos čísla k*jinému operátorovi spočívá v*tom, že se někde v*db udělá z*čísla 3 (vodafone) číslo 2 (t-mobile), samozřejmě trošku nadneseně nadneseně řečeno. Tato představa je naprosto naivní. Tedy jak to probíhá skutečně. Nejdříve začneme u*nového operátora, tedy toho, ke kterému je číslo přenášeno. To byl v*mém případě t-mobile. Tam obdržíme smskou kód, který předáme v*mém případě stávajícímu operátorovi, tedy tomu, od kterého odcházím. V*mém případě vodafone. Nyní musí stávající operátor do pěti pracovních dnů číslo „odemčít“ pro přenos, tedy přenos mu schválit. Do pěti pracovních dnů obvykle znamená pátý pracovní den. V*mém případě jsem o*přenos požádal 19.11.2007*a k „odemčení“ došlo až včera, tedy 26.11.2007. Poté, co stávající operátor uvolní číslo k*přenosu si pravděpodobně sám stanoví nový datum přenosu, ke kterému bude zrealizován. To je do 14*dnů od uvolnění čísla, obvykle 10–14 dnů. V*mém případě bude číslo přeneseno 4.12.2007. Pokud tedy počítáte, že to bude hned, tak ani náhodou, na převod čísla počítejte dva-tři*týdny.

Víc...