Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

KRAJA blog - Radek Hulán a jehoego - "myEgo.cz"


CFbot

Recommended Posts

Byl jsem zvědavý na nový design myego.cz*– blogu Radka Hulána. Design předhozího webu radekhulan.cz se mi velice líbil. Připadal mi skutečně profi. Zato toto mi přijde krok 10*let zpět. Troufám si tvrdit, že takové designy jsem tvořil v*době, kdy jsem naznal, že bych s*tím měl přestat. Logo s*nevhodně vybranýma barvama, designově šílené, snad lepší by byl i*prostý text. Co mají znamenat ty tečky kolem něj nevím, ale to je detail. Ani nadpis divným fontem v*pravé části s*textem „Nejčtenější ego v*ČR!“ tomu punc dokonalosti nepřidá. Mimochodem, ve škole nás učili, že ego není hmotná věc*– nevím tedy, jak může být nejčtenější, ale budiž, věnujme se stránce designu, ne logiky. Menu s*jakýmisi ikonkami po kliknutí v*tmavě červené barvě působí na okolní šedé položky jako pěst na oko. Do toho, kde se vzala tu se vzala, světle modrá barva nadpisu*– pane bože proč? Jak se ta barva hodí ke zbytku? A*co když se bude psát delší nadpis než je ten jeden řádek? No, nepředbíhejme, stačí, že je šílená ta světle*modrá. Odkazy v*článku jsou alespoň modré, jako nadpis, proč je ale odkaz na konci článku na rozkliknutí celého článku zase oranžový? Aha, asi aby to bylo lépe viditelné, ale to nic na nevhodnosti použité barvy nemění. Červený pruh na konci a pod ním jakýsi přechod tu katastrofu jen zakončuje. Zatím jediná věc, kde uznávám vybledlé barvy, jsou věci související s*kofolou, tam si s*tím prostě umí pohrát. Ale toto je hrůza, nepřehledné, rozházené, špatně zvolené barvy. Nechápu, že někdo jako Radek Hulán vzal takto katastrofální design, který bych nedal ani na web intranetu jako zbytkový. A*ještě víc nechápu, proč za něj vyměnil předchozí, řekl bych že velmi podařený design. I*web hulan.cz mi přijde mnohem, mnohem lépe designově zvládnutý, výrazný, ale nepřeplácaný, ten zaujme. Tady to dílo je opravdu šílené a doufám, že se Radek někdy vrátí ke koukatelnému designu. Myslím, že stejně jako dělat hosting pro weby typu radekhulan.cz/myego.cz je i*dělat design pro takový web možnost „udělat si jméno“. Tojeono.cz poskytuje nepochybně kvalitní služby, což jsem už zaslechl z*několika stran, ale fakt, že o*tom někdo jako Radek napíše znamená znásobení chvály, už jen díky množství lidí, kteří si ji přečtou. Kdyby paní Bednářová udělala super design, myslím, že ji mohl vyzvednout mnohem více. A*že má 400*referencí? No a co, to neznamená, že je tato katastrofa*pěkná. Závěrem bych zdůraznil, že tento článek nemá nikoho nijak napadat, je mým osobním názorem a stanoviskem, neposuzuji tím ostatní designy paní Bednářové, pouze konstatuji, že dle mého názoru je design pro myego.cz krokem o*deset let*zpět.

Víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu