Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Prodeje konzolí PS3, Wii, Xbox360, NDS, PSP (bez emocí)


SuiVanOrton

Recommended Posts

Tak zatím jsem našel jenom dvě stránky, kde by se člověk mohl dočíst kolik se toho prodalo a spíš se mi zdá kvalitnější ta první.

http://www.vgchartz.com/

a

http://nexgenwars.com/

Sice všechny konzole posilují, ale (na tomto foru nenáviděné) Wiičko má stále dvojnásobné prodeje co PS3 nebo Xbox. Podobné je to i u NDS vs. PSP.

Myslím že PS3ce by pomohlo ještě větší zlevnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ani ne cena...ale stejně jako ds....nintendo si zahrajou i baby....a to je fakt jak ds....tak wii jse prostě mířeno jak herně tak zajímavostí i pro baby....a třeba takové nintedogz a catz....na tom baby ulítavaj:D
No nvm já bych řekl že ženský tvoří nejvíc tak 10% kupujících (u nás v evropě)... Já si myslím že je to hlavně tou cenou... Každej chce ušetřit :P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to těžko....s xkem je cena stejná....je to hrama.....a je to víc jak 10% když jsem se ptal Miry (Sarojan) co na to tak říkal že si to zahraje i manželka.....takže asi tak....hry jsou prostě jinak mířené :) u wii možná jo ....ale u nds...znám osobně dost bab co ho maj :D ale psp nevím o žádné :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn podle toho jak to bereš... když bereš že si to koupí chlap a hraje s ním na tom manželka/přítelkyně/sestra atd. , ale já myslel jako ženský který si to koupí pouze pro sebe... No já vím jen o jedné ale je možný jak říkáš že jich bude fakt dost... ALe to vůbec nesnižuje kvality Nintenda Wii :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s názorem JanisXP.

Osobně si myslím, že (alespoň v Evropě) to nebude ani 10% žen co si koupí handheld. Spíš tak jedno procento. Dalších 9% bude že třeba NDSko koupí muž ženě a ta teprve pak přijde na to jaká je to šikovná mašinka, v takových 20% to kupuje muž pro sebe a zároven to používá nějaká žena (přítelkyně, manželka, milenka atd.) a zbytek si to kupuje muž pro sebe a hraje na tom stejně sám.

Ouplně jiné to bude v Japonsku, tam jsou do toho totálně udělaný a věřím že tam je těch holek co si to i kupujou pro sebe víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s názorem JanisXP.

Osobně si myslím, že (alespoň v Evropě) to nebude ani 10% žen co si koupí handheld. Spíš tak jedno procento. Dalších 9% bude že třeba NDSko koupí muž ženě a ta teprve pak přijde na to jaká je to šikovná mašinka, v takových 20% to kupuje muž pro sebe a zároven to používá nějaká žena (přítelkyně, manželka, milenka atd.) a zbytek si to kupuje muž pro sebe a hraje na tom stejně sám.

Ouplně jiné to bude v Japonsku, tam jsou do toho totálně udělaný a věřím že tam je těch holek co si to i kupujou pro sebe víc.

V Japonsku je okolo 50% žen uživatelek DSka.To jsou potom prodeje,že? Vlastně celkové prodeje Nintenda DS dávají dohromady prodeje zbylých konzolí na trhu.To je ale paradox,co?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice všechny konzole posilují, ale (na tomto foru nenáviděné) Wiičko má stále dvojnásobné prodeje co PS3 nebo Xbox.

proč nenáviděné????...je to super věcička.....ale po pár měsících jsem ho prodal.....škoda že na něm není víc sportovních her......hlavně multiplayerových.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč nenáviděné????...je to super věcička.....ale po pár měsících jsem ho prodal.....škoda že na něm není víc sportovních her......hlavně multiplayerových.....

No mrkni do tématu které jsem založil o ovladačích pro Wii, pak pochopíš proč jsem nabyl dojmu že je tady nebezpečné se vůbec o Wii zmínit. Horda fanatických zastánců PS3 okamžitě zaspamovala téma řečmi o nadřazenosti PS3 :wohow::wohow::wohow:.

Ale k těm prodejům ... někde jsem četl že na každém Wiičku Nintendo vydělává, v Japonsku asi 7 dolarů v přepočtu, v evropě asi 40 dolarů a amerika byla tak nějak veprostřed. No tak teďka musí Nintendo asi chrochtat blahem, obě konzole od ní jsou nejprodávanější, na každé vidělává už na tom hardware, her prodává jasně nejvíc (PS: SMG se prodalo za tři týdny celosvětově 2,3 milionu). Myslím si že u Nintenda budou opravdu štedré vánoce :cheesygrin:.

Tohle se jim prostě povedlo ... uvidíme jestli nezaspí na vavřínech. :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem byl.....a pořád asi jsem zastáncem konceptu Wii....je to něco nového......ale stačí se podívat na recenze her a málokterá dosáhne na 80%......to je podle mě hranice mezi dobrou a horší hrou........já si pořídil Wii kvůli Tiger Woodsovi.......a moc mě to nebavilo.......chyběl tam mulťák atd......prostě čekám až se zdokanalý hry a možná si ho znovu koupím......já bych si nikdy asi nekoupil Xko nebo PS3.......tady u Wii mě zaujalo ovládání.......ale ještě mají u Nintenda co zlepšovat.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem byl.....a pořád asi jsem zastáncem konceptu Wii....je to něco nového......ale stačí se podívat na recenze her a málokterá dosáhne na 80%......to je podle mě hranice mezi dobrou a horší hrou........já si pořídil Wii kvůli Tiger Woodsovi.......a moc mě to nebavilo.......chyběl tam mulťák atd......prostě čekám až se zdokanalý hry a možná si ho znovu koupím......já bych si nikdy asi nekoupil Xko nebo PS3.......tady u Wii mě zaujalo ovládání.......ale ještě mají u Nintenda co zlepšovat.......

Si myslím že v dohledné době se to o moc nezlepší. Výrobci her byli a jsou překvapeni úspěchem Wiička (no hlavně prodejema) a vůbec s tím nepočítali. Tak se rychle snaží tam prsknout kdejakou rychle spíchnutou ptákovinu a různé porty starých her apod. Kvalitní tituly vychází opravdu jenom v produkci Nintenda.

Těch kravin vychází opravdu šíleně ... třeba jak slyším že jsou to zase "oblíbené" minihry tak to nechci ani zkusit.

Fakt je že některé tituly to umí docela napravit (Super Mario Galaxy, Super Paper Mario, RE, Pokémoni atd.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi myslíš Super Mario Galaxy. Ten mě taky láká. Ta dokonale navržená grafika, styl, rozlehlost světa....

Nejdřív ale skoupím hry, co jedou přes WiFi online. Mario počká. :)

Jn Super Mari Galaxy dostanu na Vánoce tak se dost těším... A jaký hry dou v současné době přes WiFi??? (kromě Mario strikers)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je že některé tituly to umí docela napravit (Super Mario Galaxy, Super Paper Mario, RE, Pokémoni atd.).

proste tituly vyvijene samotnym nintendem. Mas naprostou pravdu ostatni hry jsou narychlo spichnute... Prakticky vsechny hry vyvijene nintendem jsou vyborne. Jeste tak mozna hry od UBI. Ale to je tak vsechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jn Super Mari Galaxy dostanu na Vánoce tak se dost těším... A jaký hry dou v současné době přes WiFi??? (kromě Mario strikers)

Jsou vypsané tady. http://wiiportal.nintendo-europe.com/12365.html

Je jich, naštěstí pro mě, je celkem málo. Navíc si asi většinu z nich nekoupím (hry od EA není moje krevní skupina). Mario Strikers a Pokémony ale jednou mít určitě budu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se na to mrkneme, jak to vypadá za TÝDEN do osmého prosince.

prodeje08122007kw0.png

Nedávno jsem četl zprávu jak se Sony pochlubila prodejem 200k konzolí v evropě, všechny online magazíny to hnedka uveřejnili. Další souvislosti, třeba že PS3 celosvětově předhání i X360 to už nenapsal nikdo :-). Ale samozřejmě je to úspěch vzhledem k tomu jak je PS3 drahá.

K handheldům, DS vs. PSP je to momentálně jasné. DSko má trojnásobné prodeje a za prosinec těch pět melounů určitě udělá. Zajímavé ale je že PSP je celkově prodáno něco přes 27 milionů a to není vůbec špatný. Člověk by čekal větší rozdíl, DS se prodalo necelých 60 milionů. Nikde jsem se nedočetl jestli je to pro firmy ztrátové nebo ne, ale (alespon určitě u Nintenda) počítám že to prodělečné není. Skoro bych si tipnul že i PSP nějaký ten dolárek vydělává.

Ve stolních konzolích je to pořád plusmínus stejné, je zajímavé že Nintendo prý dělá 1,8M konzolí měsíčně, ale jak tak to vypadá tak prodává cca 2,4 měsíčně, takže bych tomu věřil že někde v USA to opravdu může být nedostatkové zboží :-). Nevím ujestli jsem to už někam nepsal, ale Nintendo na Wiičku vydělává, v Japonsku je to prý 9 doláčů, v evropě asi 40 a v americe něco mezi.

Tady je porovnání týdeních prodejů, všechny konzole mají nárůst

prodeje08122007bbbql0.png

Dalo by se říct že toto období je zlatým věkem konzolí, mají obrovské prodeje.

prodeje08122007cccen3.png

No uznejte 3,6 milionu konzolí za jeden týden, to není špatné. Je to ohromnej byznys.

Gamecube se celkově prodalo 21,5 M, Wiička za ten rok 16 M. Celkově samozřejmě na PS2 nikdo ani náhodou nemá, Sony má hooooodně potencionálních zájemců o PS3 :wohow:.

A jak to vypadá s prodejem her ??? Hmm tak tady to opět nemá chybu, někdo si mastí pěkně kapsu ... :wohow:

prodeje08122007dddqk1.png

Ano ano, v Nintendu budou prémie, třináctý a čtrnáctý platy :cheesygrin:. Když odečteme těch 600k Wii Sports (to není podle mého regulérní když se to prodává ke konzoli) tak 2,8 M her není vůbec špatný výsledek.

Je zajímavé, že DSek se prodalo cca 60 milionů (viz. předchozí obrázek) a PSP skoro 28, ale v prodejích her je DSko skoro 4 násobné.

PS: zapomněl bych na zdroj, je to samozřejmě VGChartz http://www.vgchartz.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu