Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

TV k ps4


RakovinaRohu

Otázka

  • Odpovědi 143
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Nesmysl..proč bych chtěl hrát hry na PC ve 4K na televizi???? Na to je nekolikanásobně lepší monitor...Pokud máš tak mocnou sestavu aby zvládla 4K (tzn SLI 780 a výš) pak určitě kup raději monitor než TV..

A který monitor máš prosimtě konkrétně na mysli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Neznám jedinej důvod, proč bych měl koukat na 50" plazmu z jednoho metru jako na monitor. V tom případě koukej na 26" monitor z 15 cm...Tvoje odpověď je absolutně mimo mísu. Když budu koukat na plazmu a monitor v úměrné vzdálenosti jejich úhlopříčkám, tak plazma prostě nemá konkurenci. A to jak v podání barev, tak v téměř nulové odezvě oproti monitoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Protože rozlišení 4K a FHD těžko rozeznáš při vzdálenosti 2 metry od TV proto argumentuji takto..dej si věci trochu do souvislostí ...proč se asi dělá u monitorů 4K..protože tam to má smysl zaprvé, že to rozšiřuje prac. plochu ale taky je ten rozdíl viditelný...na 50" televizi ze 2 metrů nepoznáš ani houbelec jestli je to 4K nebo FHD..ale nejspíš budeš tvrdit, že ano :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nezlob se na me ale pokud nepoznas rozdil mezi FHD a 4K a je jedno na jake uhlopricce tak je to na povazenou...

Mimochodem znam hodne lidi co kdyz dostanou treba 17" notebook s rozlisenim FHD tak si vsechno zvetsi - fonty,ikony atd a tim samozrejme pada vyhoda vetsi pracovni plochy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nezlobím se...na tenhle "argument" jsem zvyklí protože lidé často říkají nesmysli...FHD byl velký přestup to ostatně lze vyhledat na různých ilustracích různých rozměrů obrazovek (HD,FHD,UHD) ze kterých zjistíš, že HD a FHD je skok jak blázen...FHD na UHD už nikoliv ...Nejde o fonty a ikony..na FHD display se vejde víc pracovních oken než na HD a to samé je na 4K proto je to vhodné na práci u MONITORU. Ale filmové nebo herní rozlišení z 2 metrů na 50" televizi prostě zanikne..druhá věc je ta, že 4K filmy snad ani nejsou..kolikrát ani ty co to o sobě tvrdí .. to samé hry..ano můžeš hrát ve 4k pokud má ale hra nízké textury je ti to k ničemu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

"Protože rozlišení 4K a FHD těžko rozeznáš při vzdálenosti 2 metry od TV proto argumentuji takto..dej si věci trochu do souvislostí ...proč se asi dělá u monitorů 4K..protože tam to má smysl zaprvé, že to rozšiřuje prac. plochu ale taky je ten rozdíl viditelný...na 50" televizi ze 2 metrů nepoznáš ani houbelec jestli je to 4K nebo FHD..ale nejspíš budeš tvrdit, že ano"

-----------------------------------------

Ty o voze, já o koze. Reagoval jsem pouze na tvůj příspěvek: "Kterýkoliv monitor je na hraní lepší jak kterákoliv televize..tady není třeba být konkrétní.."

Teď tedy k tomu 4K atd.

Jasně, že poznáš rozdíl, stejně tak, jak to poznáš na monitoru. Samozřejmě, pokud sedíš od TV nebo od monitoru v úměrných vzdálenostech jejich úhlopříčkám.

Jelikož do větší plochy TV se ti rozloží stejný počet řádků a sloupců stejně tak, jako do menší plochy monitoru. Tedy pokud sedíš od 28" monitoru dvojnásobek délky úhlopříčky (cca 142 cm) a od 50" TV (cca 254 cm), tak je to úplně to samý. A to i v ppi, kde 28" monitor má cca 160 ppi (Full HD cca 80 ppi - tedy polovina) a 50" TV cca 90 ppi (Full HD cca 44 ppi - tedy cca polovina).

Z toho vyplývá, že ty pixely na monitoru budou poměrově menší, stejně tak, jako na TV a stejně tak, jako vzdálenost ze které koukáš. Ještě zkus zajít např. do Datartu nebo Electroworldu a koukni na Full HD a 4K TV z doporučené vzdálenosti. A pak řekni, že nepoznáš rozdíl. Pokud ne, tak bych asi doporučil nějakého optika. Já cca 3 měsíce zpátky vybíral TV a rozdíl jsem tedy poznal. Samozřejmě, že jsem koupil nakonec Full HD protože 4K je dnes zbytečná (minimum filmů, konzole jen FullHD, atd.) a drahá.

Upraveno uživatelem Steklin87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nesmysli? ale fuuuj ja nejsem cestinar ale tohle fakt bije do oci;)

4K je vhodne na praci u monitoru to urcite ale urcite ne na male uhlopricce.mozna to vypada hezky ale to je asi tak vsechno...

Vim o cem mluvim protoze delat ve stejnem rozliseni(FHD) na 15.6" a 17.3" je velky rozdil.

ale souhlasim s tebou pokud budu koukat na FHD a 4K zarizeni na neco co ma treba to FHD rozliseni tak to rozdil neni....

ale ja se tu bavil pokud to FHD budu mit v FHD a na 4K ve 4K rozliseni...to pak uz musis poznat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hráč123: Ještě jen taková vsuvka: Koukni třeba na iPhone 1. generace (3,5" 165 ppi) a koukni na iPhone 4s (3,5" 330 ppi) z úměrné vzdálenosti jejich úhlopříčkám (řekněme 2 x 3,5" = cca 18 cm) a řekni, že nepoznáš rozdíl. To pak fakt radši zajdi k tomu optikovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Steklik: Vždyť o tom já tady celou dobu mluvím...že při krátké vzdálenosti rozdíl poznáš...proto uvádím monitor..a ty my tu pak hodíš ještě jasnější příklad s mobilem..Konečně ale chápeš co tu tvrdím...že televize UHD "50 je k ničemu při standartní obývákové vzdálenosti od gauče..U mobilů/tabletů a monitorů to má jasný plus...4K rozlišení prostě je třeba sledovat z blízka....což u "50 televize prostě nejde...to už by musela být televize jako půl stěny aby to oko rozeznalo na tu vzdálenost. Já nikomu neberu hraní her ve 4K. Ale ne na televizi při "50 televizi ze 2 metrů...tam to nemá smysl...Snad už si rozumíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takhle to ale není s tou uhlopříčkou... 4K má opravdu při malé uhlopříčce velmi krátkou pozorovací vzdálenost..pro FHD na 50" je ok 2+- metry...ale pro 4K při stejné uhlopříčce je to 1 metr (aby bylo oko schopno rozeznat rozdíl v rozlišení). Problém je ale, že při 1 metru už nevidíš celou plochu televize...větší vzdálenost od TV ti nepomůže a naopak ještě víc smazává rozdíl. Čili 4K televize když to přeženu by musela být 100" a pak bys jí mohl sledovat ze 2 metrů a poznal rozdíl oproti 50" FHD televizi..za jakou ale cenu. 4K je prostě velice mimo pro domácí segment co se televize týká. Tablety,mobili,monitory ANO. Protože ty splňují pozorovací vzdálenost pro daný rastr při malé uhlopříčce...televize ale nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nazdar, je tato tv dostatečná k ps4? LG 32LN5400

Popřípadě co vybrat do 7000kč Díky

osobne mam LG plazmu 42" HD (ne full) a sleduji ze vzdalenosti 2,5m a nepoznam rozil proti 40" FullHD LCD Samsung co jsem mel predtim, respektive plazma ma lepsi podani barev a 600Hz a cena je dnes kolem 7,5k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jeste k tomu rozliseni vs. vzdalenost sledovani TV

http://avmania.e15.cz/kdy-koupit-televizor-s-ultra-hd4k-rozlisenim

"Pokud máte doma Full HD televizor, tak rozlišení obrazu 1080p z Blu-ray filmu u poměrně velké 50“ úhlopříčky (127 cm) oceníte a uvidíte ze vzdálenosti 1,8 m, ale přínos budete vnímat až do 3 metrů. Pokud se koukáte ze vzdálenosti větší, tak HD ready televizor (720p) vám udělá službu naprosto stejnou, při sledování ze 4,5 metrů byste nepoznali, že sledujete jenom SD rozlišení (576p).Chcete 4K televizor? Tak při 50“ (127cm) úhlopříčce byste museli sedět před obrazovkou maximálně 1,8 metru, abyste vůbec 4K ocenili. Detaily 4K obrazovky s úhlopříčkou 50“ si plně vychutnáte přibližně ze vzdálenosti 120 cm." Více na: http://avmania.e15.cz/kdy-koupit-televizor-s-ultra-hd4k-rozlisenim#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink

post-32175-14687178761668_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jaký monitor by byl nejlepší graficky k Pc hrám?Můžete dát někdo i dokaz...?

Jinak tahle TV by šla k hrám i k PS4

Panasonic TX-40AX630E

Chtěl bych to to na PC i na PS4.Je lepší monitor nebo v kvalitě NEBUDE ROZDÍL a můžu rovnou vzít TUHLE televizi..vzdálenost koukání prosím neřešte jde mě o kvalitu vzhledu her.

Upraveno uživatelem flesh light
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jen tak bokem.... poměrné blbuvzdorná diskuze o 4K :). Stačí googlit.... Pravda taky, že monitor je něco jiného než tv.

Jinak, na čem hraji já. Mám 127 cm plazmu- LG. FullHD. S televizí jsem spokojen. Nastavení je ale děs běs a opravdu je to o nervy. Hledal jsem v různých zahraničních diskuzích ty nejlepší nastavení, přičemž možností je strašně moc. Každopádně jsem došel do takové 90% spokojenosti. Obraz se až neskutečně změnil od původního nastavení. S hraní na televizi jsem spokojený, odezva je super, barvy super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nečetl jsem to tu celé, ale chci se zeptat, nějaká telka kolem 6-7k? Chci 32" a FullHD a chci slušnou značku, sencor ani gogen ne... líbí se mi http://led-televize.heureka.cz/samsung-ue32h5030/, je dobrá ? Díky
Zbytečně bych u takové uhlopříčky neupřednostňoval full hd a klidně se spokojil s HD..cenu to trochu srazí...ale pravděpodobně na tom trváš takže to necháme být..samsung nebo LG v této cenové kategorii se skoro rovnají takže bych volil jednu z těch..nebo philips..

Druhá věc je že má pouze 2x hdmi...tohle může být problém pokud máš doma konzolí vícero a s různou konektivitou (SCART, kompozit/komponent). Sem zapojíš pouze dvě HDMI zařízení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ohledně rozlišení se tady zatím NIKDO nikdy nevyjádřil jak vidím,takže MrGandy vzhledem k tomu,že ani prodejci tomu moc nerozumí se není čemu divit.Např.na Alz"x mě řekli,že to nevědí,tak se je nutné ptát dál.Nejlepší by byl monitor co umí ultra HD i menší rozlišení,ale MrGandy ten ty neznáš a ani nikdo další.Pokud by to někdo věděl tak sem vloží dávno odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu