Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Naše PC Poradna


buddyfriend

Otázka

S PC mám hodně zkušeností (otec má firmu na repasování PC), přededvším co se hardwareu týče. Takže kdybyste chtěli, abych vytvořil tutoriál na konkrétní téma napište sem do topicu nebo klidně PM. Pokud byste chtěli poradit soukromě nebo individuálně, napište mi PM, já vám rád poradím.

Pokud byste měli větší hardwareový problém, tak opravovat do jisté míry také umím (některé kompy od otce opravuju sám)

Poznámka: V současné době nejsem profík co se kompatibility, týče, ale pracuju na tom. ;)

Tak tedy kdybyste měli nějaký problém, nestyďte se a napiště PM. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Mám otázku :

1.Potřebuji radu .. : stáhl jsem si Windows 7 a nainstaloval na disk E: .. Xp mám normál na disku C: .. Windows 7 sem ozkoušel a na konec mě na tom bavili zatím jen ty šachy tak sem usoudil že počkám a pak si prostě ten Windows 7 koupím no ale teď sem nevěděl jak se zbavit toho Windows 7 z toho E: tak sem se ptal pár lidí a řekli ať naformátuji ten disk E: a všechno proběhlo ok ale !! při startu pc se mě to ptá jestli chci spustit běžný operační systém nebo Windows 7 a když dám Windows 7 tak to nahlásí chybu a počítač se resetne a zase se oběví ten řádek s tím běžným operačním systémem a Windows 7 .. takže má otázka zní . jak se zbavit toho řádku Windows 7 aby se mi prostě při startu spustil Win xp ??? dík.

(jo a Please odblokujte mi please někdo chatbox dík)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím , nastavil se mi u složky obrázek a chtěl bych ho změnit na ten původní jenže když dám obnovit výchozí tak tam mám furt ten který nechci...kdybyste nevěděli co myslím tak dejte na nějakou složku Vlastnosti -> Vlastní nastaveni a to "obrázek složek" je to co chci změnit na původní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ten ukazatel si bere info z ACPI, primo z chipu baterie - resp. to info poskytuje primo HW baterie. Pokud je baterie stara nebo v haji, tak primo samotny report od baterie je zkresleny a to neopravi zadny program.. Vsechny programy vypocitavaji cas prakticky stejne. (Pocitaji rozdil mA za nejaky cas v porovnani s aktualni hodnotou mA.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ten ukazatel si bere info z ACPI, primo z chipu baterie - resp. to info poskytuje primo HW baterie. Pokud je baterie stara nebo v haji, tak primo samotny report od baterie je zkresleny a to neopravi zadny program.. Vsechny programy vypocitavaji cas prakticky stejne. (Pocitaji rozdil mA za nejaky cas v porovnani s aktualni hodnotou mA.)

Aha, díky. Já mám právěže teďka nový asus eee. Mám ho asi tak 10 dní, ale vím, že ty ukazatele stavu jsou většinou nepřesné a pokaždé, když se podívám, tak se ten stav změní. Mám to tak třeba i u psp, tak jsem myslel, že by mohl existovat nějaký program, který by mně to řekl přesněji a hlavně furt neměnil ten čas výdrže. Prostě nabiji si baterku, mám 100 procent, podívám se jednou a píše, že zbývá pět hodin a třicet minut, podívám se podruhé a píše, že zbývá sedm hodin a 15 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nemas nastavene dynamicke taktovani? Ono se totiz chvili baterie vybiji rychleji.. chvili pomaleji, dle zateze. Pokud na tom ale nic nedelas a porad se to meni, tak je to divne. Zkus SpeedSwitchXP, ten krome dobreho taktovani (podtaktovani) ma v sobe i ukazatel baterie.

Jeste muzes zkusit http://www.mioplanet.com/products/batterymeter/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj, poraďtě někdo prosím co se souborem, který nejde smazat.

Je to na XP. Původně se to tvářilo jako písnička a když ho chci smazat tak napíše Soubor nelze odstranit, ze zdrojového disku nebo souboru nelze číst. Nějaký program, či něco co by mi pomohlo. Díík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahoj, poraďtě někdo prosím co se souborem, který nejde smazat.

Je to na XP. Původně se to tvářilo jako písnička a když ho chci smazat tak napíše Soubor nelze odstranit, ze zdrojového disku nebo souboru nelze číst. Nějaký program, či něco co by mi pomohlo. Díík

http://ccollomb.free.fr/unlocker/ - tady je návod na použití ;)

http://ccollomb.free.fr/unlocker/unlocker1.8.7.exe - tady stáhneš program Unlocker ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ok, zkusím to díkes.

Nicméně mám zase jeden menší dotaz:) (už mi připadá, že sem píšu pouze já:) )

Poradili byste mi nějaký program, který by nahradil ad-aware SE, na který se už tři měsíce nevydávají aktualizace...ale byl to skvělý program. Slyšel jsem, že ten nový ad-aware je o ničem. Spybota už mám, tak ještě něco k tomu.

Jestli ste někdo měl tento program, tak víte o čem mluvím - jednoduchost, účinnost, žádné otravné blbosti. Nějaký ekvivalent tohoto by se mi hodil i nyní.

Díky;)

P.S. - Sandbox taky znám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj,mám Problém s přehříváním stolního PC...

1.PC mám dole pod stolem,vím že bych ho měl dát nahoru,ale to nejde...

2. zde jsou teploty mého PC: http://www.picoodle.com/view.php?img=/2/7/2/sadet293/f_Beznzvum_280ca4a.jpg&srv=img33

ale zdá se mi že jsou vysoké..

3. když PC běží více jak 6 hodin, a třeba konvertuju filmy do PSP tak se mi celé PC sekne, a nic nejde dělat,tak to musím restartovat....

4.máte nějákou radu? (kromě toho že PC musím dát nahoru,to udělám,a kromě větráku ten tam taky dám a thx suchac500 za rady na chatboxu)

předem dík za rady

EDIT: a jaké jsou normální teploty PC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahoj,mám Problém s přehříváním stolního PC...

1.PC mám dole pod stolem,vím že bych ho měl dát nahoru,ale to nejde...

2. zde jsou teploty mého PC: http://www.picoodle.com/view.php?img=/2/7/2/sadet293/f_Beznzvum_280ca4a.jpg&srv=img33

ale zdá se mi že jsou vysoké..

3. když PC běží více jak 6 hodin, a třeba konvertuju filmy do PSP tak se mi celé PC sekne, a nic nejde dělat,tak to musím restartovat....

4.máte nějákou radu? (kromě toho že PC musím dát nahoru,to udělám,a kromě větráku ten tam taky dám a thx suchac500 za rady na chatboxu)

předem dík za rady

EDIT: a jaké jsou normální teploty PC?

aha tak proto se mi seka komp a vypina...a ja na to nemoch prijit dikes :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Sadete záleží na tom jaký máš procesor, někde jsem četl, že AMD maj do 62 stupňů a Intely maj vyšší-o toto jsem se nezajímal, mám AMD :D. Jinak zkus koupit nové chlazení, zas tak moc to nestojí. A nebo, netaktoval jsi poslední dobou procák? Jestli jo tak sniž o něco frekvenci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

První, co bych doporučil je vyčištění PC... POkud chceš snížit teplotu, vyčištěním od prachu nic nezkazíš. Dále vyměnit teplovodivou pastu na procesoru. Pokud máš originální chladič na procesoru, tak ten vyhoď a kup nějaký, za 300, který bude dělat 2x lepší práci tišeji. Jinak já mám v zátěži okolo 75° (originální chladič, za*rané PC od prachu), ale hádám, že C2Q jsou hold teplejší :-). JInak můžeš zkusit i podtaktovat procesor a grafiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu