Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PSPGamer (PSP Časopis)


kruta

Recommended Posts

Zdravím redakci PSPGameru,

nevěděl jsem kam by bylo lepší napsat trochu té kritiky k časopisu, tak pro jistotu píšu sem na fórum. Snad to nevadí.

Kdyby měl někdo výhrady k tomu, že píšu spíše negativní kritiku a že tomu vůbec nerozumím, upozorňuji že chci hlavně pomoct vývoji PSPGameru. Kromě toho jsem se v podobné "branži" nějaký ten rok pohyboval (jestli znáte PlayMobil, později PlayUP)

Stáhnul a přečetl jsem si čísla 2-5 a potěšila mě stoupající kvalita. Mám ale pár výhrad/doporučení, jak ještě více zkvalitnit profesionalitu a celkovou úroveň magazínu - pro přehlednost píši v bodech:

1. PSPGamer n°2 nebyl ještě na dostatečně kvalitativní úrovni, jak graficky, tak obsahově, obvzláště "recenze" na NfS byla naprosto ubohá a vyzněla jako by jí psal 10ti letý kluk. Nic proti autorovi, každý nějak začínal, ale v tomhle případě by snad bylo lepší článek podobného ražení ani nezvěřejňovat.

2. Krátké články & s tím spojené nízké množství informací o hrách: Je mi jasné, že autoři píšou dobrovolně a nepobírají žádný honorář, nechápu ale, proč jsou recenze tak krátké? Když už danou hru dohraji a chci něco napsat, tak ať má výsledek alespoň 2500 znaků bez mezer. Z vašich článků se člověk opravdu moc hodnotných informací nedozví. To si už radši přečtu něco z ign.com.

3. Rozšířit sekci Preview (k tomu asi nemusím nic dodávat)

4. Šéfredaktor by si měl pohlídat pravidelnost vydávání časopisu. Ze své vlastní zkušenosti vím, že je náročné neustále otravovat členy redakce s uzávěrkou, ale bez toho se kvalitní a ambiciózní magazín zkrátka neobejde. Po vydání čísla se šéf musí domluvit s redaktory na rozdělení článků s tím, že je za dva týdny odevzdají (pozor, ne za tři týdny, musí být rezerva pro případné opozdilce) a grafici pak mají zbytek měsíce na kompletizaci magazínu.

5. Dávejte si pozor na chybu, která se ve vašem časopise objevuje velmi často - jedná se o opakování stejných slov ve větách blízko sebe.

příklad: Tato hra mě opravdu uchvátila. Ve hře je kromě vynikajícího ozvučení i precizně zvládnutá grafika, s kterou si dali grafici určitě spoustu práce.

Bije to do očí, přitom není tak těžké opakující se slova nahradit synonymy ;)

6. Nadhodnocování - proč dáváte každé lepší hře 90+% hodnocení, když si to ani nezaslouží? Je mi jasné, že recenze vyjadřuje subjektivní názor autora, ale váš hodnotící systém je zkrátka špatný. Lepší autor, jenž využívá prakticky celou hodnotící škálu, bude mít problémy recenzovat parádní pecku, které by za jiných okolností dal třeba 90%, když bude kvalitativně srovnatelná například s FFVII, která dostala 98% (!), čili téměř absolutní hodnocení! Doporučuji recenzentům, aby se podívali na zahraniční herní weby, například už zmiňovaný ign.com nebo gamespot.com. Možná budou překvapení, kolik her je ve skutečnosti natolik kvalitních, aby se dostaly alespoň přes 85%. Musíte si nechávat rezervy pro ty největší "pařby" a sjednotit a zobjektivnit hodnocení :)

7. Abych taky pořád jenom nekritizoval, letní speciál byl graficky pěkně udělaný, není vůbec na škodu dvakrát do roka podobný "úlet" vydat. Jen to moc nepřehánět a v ostatních číslech se držet zavedeného designu (který je mimochodem velmi pěkný)

No, to je asi vše, pokud mě ještě něco napadne, určitě napíšu. Mějte se

phasE89

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Moc díky za konstruktivní kritiku, vyjádřím se k bodům, ke kterým mám co říci:

ad 5) rozmanitost slov v článcích je moje práce coby korektor. Ale vzhledem k těsným uzávěrkám jsem prostě některé "divné" věty musel pustit. Na korekturu mám řádově několik hodin. Do budoucna se to budeme snažit odstraňovat.

ad 7) díky za pochvalu, grafická část posledního čísla je moje práce, ač jsem spíš designer než grafik. Podle toho to také vypadalo. Další čísla budou ve stejném nebo podobném kabátě, v jakém byla prve. Byl to skutečně jen úlet kvůli dovoleným v redakci.

S pozdravem

Láhve

korektor, quality control

Zdravím redakci PSPGameru,

nevěděl jsem kam by bylo lepší napsat trochu té kritiky k časopisu, tak pro jistotu píšu sem na fórum. Snad to nevadí.

Kdyby měl někdo výhrady k tomu, že píšu spíše negativní kritiku a že tomu vůbec nerozumím, upozorňuji že chci hlavně pomoct vývoji PSPGameru. Kromě toho jsem se v podobné "branži" nějaký ten rok pohyboval (jestli znáte PlayMobil, později PlayUP)

Stáhnul a přečetl jsem si čísla 2-5 a potěšila mě stoupající kvalita. Mám ale pár výhrad/doporučení, jak ještě více zkvalitnit profesionalitu a celkovou úroveň magazínu - pro přehlednost píši v bodech:

1. PSPGamer n°2 nebyl ještě na dostatečně kvalitativní úrovni, jak graficky, tak obsahově, obvzláště "recenze" na NfS byla naprosto ubohá a vyzněla jako by jí psal 10ti letý kluk. Nic proti autorovi, každý nějak začínal, ale v tomhle případě by snad bylo lepší článek podobného ražení ani nezvěřejňovat.

2. Krátké články & s tím spojené nízké množství informací o hrách: Je mi jasné, že autoři píšou dobrovolně a nepobírají žádný honorář, nechápu ale, proč jsou recenze tak krátké? Když už danou hru dohraji a chci něco napsat, tak ať má výsledek alespoň 2500 znaků bez mezer. Z vašich článků se člověk opravdu moc hodnotných informací nedozví. To si už radši přečtu něco z ign.com.

3. Rozšířit sekci Preview (k tomu asi nemusím nic dodávat)

4. Šéfredaktor by si měl pohlídat pravidelnost vydávání časopisu. Ze své vlastní zkušenosti vím, že je náročné neustále otravovat členy redakce s uzávěrkou, ale bez toho se kvalitní a ambiciózní magazín zkrátka neobejde. Po vydání čísla se šéf musí domluvit s redaktory na rozdělení článků s tím, že je za dva týdny odevzdají (pozor, ne za tři týdny, musí být rezerva pro případné opozdilce) a grafici pak mají zbytek měsíce na kompletizaci magazínu.

5. Dávejte si pozor na chybu, která se ve vašem časopise objevuje velmi často - jedná se o opakování stejných slov ve větách blízko sebe.

příklad: Tato hra mě opravdu uchvátila. Ve hře je kromě vynikajícího ozvučení i precizně zvládnutá grafika, s kterou si dali grafici určitě spoustu práce.

Bije to do očí, přitom není tak těžké opakující se slova nahradit synonymy ;)

6. Nadhodnocování - proč dáváte každé lepší hře 90+% hodnocení, když si to ani nezaslouží? Je mi jasné, že recenze vyjadřuje subjektivní názor autora, ale váš hodnotící systém je zkrátka špatný. Lepší autor, jenž využívá prakticky celou hodnotící škálu, bude mít problémy recenzovat parádní pecku, které by za jiných okolností dal třeba 90%, když bude kvalitativně srovnatelná například s FFVII, která dostala 98% (!), čili téměř absolutní hodnocení! Doporučuji recenzentům, aby se podívali na zahraniční herní weby, například už zmiňovaný ign.com nebo gamespot.com. Možná budou překvapení, kolik her je ve skutečnosti natolik kvalitních, aby se dostaly alespoň přes 85%. Musíte si nechávat rezervy pro ty největší "pařby" a sjednotit a zobjektivnit hodnocení :)

7. Abych taky pořád jenom nekritizoval, letní speciál byl graficky pěkně udělaný, není vůbec na škodu dvakrát do roka podobný "úlet" vydat. Jen to moc nepřehánět a v ostatních číslech se držet zavedeného designu (který je mimochodem velmi pěkný)

No, to je asi vše, pokud mě ještě něco napadne, určitě napíšu. Mějte se

phasE89

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu vám že ste mě sklamaly se spojenim s PSP Gamerem nic vám to nepřinese!

Myslim, ze uz ted nase spoluprace prinesla prave porad PSPGamer Show! ;-)

Samozrejme jsme pocitali s tim, ze budou i taci, kterym se spojeni libit nebude. Samozrejme tyhle pripady nenutime chodit na web a divat se na TV porad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jim to prineslo spolecnej nazev a trapny vystoupeni v TV? to teda neni nic moc..

Jak rikam, prijde ti trapnej, tak se na nej nekoukej. O spojeni s pspgamerem se hlasovalo na jejich strankach. Vysledek byl tusim 14:1 pro spojeni. Navic tenhle topic neni urcenej k tomu, aby jsi tu flamoval. Pokud mas chut se hadat, zaloz si k tomu svuj topic pls. Timto koncim nesmyslnou a irelevantni diskusi. A pripadne poprosim administratory, aby tyto prispevky bez informacni hodnoty presunuli jinam, prispevek slouzil jen k odkazani na zaznam poradu pro ty, kteri maji zajem ho sledovat a zmeskaly pondelni vysilani. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Administrators

Ja mam taky jednu pripominku. Pro nas byl a vzdycky bude PSPgamer jeden a to ten pod vedenim gemiho. Pokud chcete na foru pouzivat tenhle nazev a adresu doporucuju se urychlene domluvit! Jinak se okamzite rozdaji BANy a vsechno se smaze...<br>

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky jednu pripominku. Pro nas byl a vzdycky bude PSPgamer jeden a to ten pod vedenim gemiho. Pokud chcete na foru pouzivat tenhle nazev a adresu doporucuju se urychlene domluvit! Jinak se okamzite rozdaji BANy a vsechno se smaze...<br>

Podle echa ktere mam od kolegy se nekolikrat pokousel s puvodnimi uzivateli nazvu pspgamer domluvit ( rix, will ), ale vzdy byl odmitnut. Domluva pro me vzdy byla a je veci dialogu, takze pokud se opravdu chcete domluvit, budeme radi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak o bude je 9.8 predpokladam ze jste zapomneli zverejnit link nebo jste skoncily ?

no taky by me zajimalo kde je novej Portable gamer že by se začal splnovat plán psp gameru zničit konkurenci tím že se s nimi pod záminkou spolupráce spojí a pak redakci nenechají vydávat nová čísla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lol novy portable gamer nebude nie ? Pokial viem tak uz existuje iba pspgamer nie ? Teda furt je to PORTABLE gamer len sa zmenilo meno :D A s redakciou sa prenieslo asi aj oneskorovanie :D

Inac uz som krutovi pisal - PSP mam predane mam iPod Touch takze u vas asi koncim. Mozem niekedy prisipet novinkami a recenziami na filmy ale recenzie na hry uz pisat nebudem moct :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no taky by me zajimalo kde je novej Portable gamer že by se začal splnovat plán psp gameru zničit konkurenci tím že se s nimi pod záminkou spolupráce spojí a pak redakci nenechají vydávat nová čísla?

Nové číslo magu je plně v kompetenci Krůty. Nikdo nikoho nevyšachoval, nikdo nikoho nezničil. Fakt je ten, že přispěvovatelé jsou školou povinní a právě tito lidé mají v srpnu dovolenou. Proto se to tak táhne. V PSP Gameru už se ptali, co se děje, že se nic neděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lol myslel jsem ze kdyz se spojite ze aspon slibene datum vydani se stihne ale jak tak koukam tak asi ne. cekal jsem to 8.8 a nakonec 1.9 co na to rict ! lidi se tesili opet uplne zbytecne :(

To je kvůli tomu spojování atd. Zabralo to trochu času, ale pak už by měl časák vycházet pravidelně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lol myslel jsem ze kdyz se spojite ze aspon slibene datum vydani se stihne ale jak tak koukam tak asi ne. cekal jsem to 8.8 a nakonec 1.9 co na to rict ! lidi se tesili opet uplne zbytecne :(

Nejspíš jsi neviděl PSP Gamer Show. Největší úsilí bylo poslední dobou dáno právě na přípravu tohoto pořadu, který děláme PRO VÁS. Takže jsme očekávali, že když uděláme pořad, budou lidi chtít mag a když uděláme mag, lidi budou řvát, že jsme se vykašlali na pořad. Vše, krom magu, na tom děláme ve třech, dovolená nedovolená, tak prosím buď o trpělivost nebo o přiložení ruky k dílu. Podobné výkřiky jsou zbytečné, nejsme za to placení, a přesto pro vás děláme, co můžem. Tak prosím klid a trpělivost, všechno bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu