Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

KRAJA blog - Skype a přenositelnost historie


CFbot

Recommended Posts

Asi jsem trošku zpomalen, protože několik dalších lidí se kterýma jsem se na toto téma za poslední dva dny bavil už o*tom věděli, takže případné komentáře na toto téma prosím vynechat* Dlouho jsem u*icq, jabbu, či jiného IM postrádal funkci, která by mi zajistila přenositelnost historie, tedy možnost mít historii komunikace teď na notebooku doma, za hodinu na pc v*práci a případně kdekoli u*kohokoli jinde. Jediné, co tu funkci asi má, ale napadlo mě to až teď je gtalk. Ale nezkoumal jsem ho, kdysi jsem ho používal, líbíl se mi svoji jednoduchostí, ale dlouho jsem u*něj nevydržel, bylo to v*jeho začátkách. Včera ráno jsem psal s*několika lidmama na skypu, pak jsem se přesunul do práce a chtěl jsem psat dál a koukám, předemnou historie z*domů. To je přesně ta funkce, co jsem vždycky chtěl. Nevím, jak je na tom icq s*telefonováním, nicméně já si hovor po netu nedokážu představit jinak než přes skype. Nastupuje tedy platforma, oproti které se může icq skutečně zahrabat? Možná ano. Hlavní nevýhodou icq je dle mého velmi uzavřený protokol a nemožnost použití jiného klienta, ale mě osobně se klient skype docela líbí, hlavně není zaplácaný reklamami jako icq5.1/6. Určitě někdo bude rýpat co se týče bezpečnosti dat, že se loguje historie komunikace někde na serveru skypu, to ale možná dělá icq taky a já osobně žádné „důvěrné“ věci na skype neřeším, pokud jde o*něco, co se skutečně nemá dostat ven, pak jedině jabber nebo ještě lépe silc. Takže pokud někdo chcete archivovat všechnu historii a mít ji k*dispozici všude, potom si mě přidejte, ve skypu jsem jako cz-kraja.

Víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu