Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Jaký monitor k PS3


R4don

Otázka

Je nejaky zpusob jak prozovat PlayStation 3 s monitorem s VGA nebo DVI konektorem? Zahlid jsem v jednom topicu sice KRABICI, ktera slouzi jako redukce, ale bohuzel za "redukci" odmitam zaplatit bezmala 5k. To je fakticky prilis.. kdyz uz ma clovek v planu vyuzivat normalni monitor, tak jen za toho prece nemohou chtit jako za novou televizi.

To je jedna z veci, ktere me stvou na PS3, ja vim, ze konzole patri k telce, ale sony takto prichazi o zakazniky, co prechazeji z pc platformy. Mikrosoft tohle podporuje u X360 a prodava vlastni redukci, ktera se s cenou pohybuje nekde kolem 800,-Kč maximalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 283
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Nechtělo by se tu někomu zrekapitulovat to co se tu za celou dobu napsalo? Vím že třebas nyní se dají v pohodě sehnat FD 22" monitory za "babku" oproti dřívějšku, ale třeba každý tu předtím napsal nějaký model, co se mu líbí, ale všechny už jsou pasé a nedělají se. Nahradily je jiné modely, a to aby se tomu čert vyznal v každé značce. Tak třeba napsat základní "požadavky", které jsou třeba, takže např, kontrast 1000ku1, "lepší je koupit FD než nějaké HD ready nebo 720p monitor a tak...? ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Radeji HD Ready TV nez Full HD monitor. Drtiva vetsina her pro PS3 je v 720p. A co vim, tak monitory nemaji narozdil od LCD/Plasma TV obvod pro prepocet obrazu do nativniho rozliseni. To je duvod, proc 720p hra nevypada na Full HD monitoru dobre. Monitor totiz 720p obraz jednoduse roztahne do FullHD (podobne jako kdyz pustite ve windows nejakou starsi hru, ktera ma napevno zafixovane rozliseni treba na 800x600), zatimco televize ho pekne prepocita do nativniho rozliseni. Druha vec je, ze 99% televizi ma technologicky vyspelejsi panel, coz samo o sobe znamena lepsi barvy, lepsi kontrast atd..

Tot neco malo z teorie, kterou sem snad spravne pochytil. Pokud sem se v necem vyjadril nepresne nebo snad spatne, tak me prosim opravte, diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Radeji HD Ready TV nez Full HD monitor. Drtiva vetsina her pro PS3 je v 720p. A co vim, tak monitory nemaji narozdil od LCD/Plasma TV obvod pro prepocet obrazu do nativniho rozliseni. To je duvod, proc 720p hra nevypada na Full HD monitoru dobre. Monitor totiz 720p obraz jednoduse roztahne do FullHD (podobne jako kdyz pustite ve windows nejakou starsi hru, ktera ma napevno zafixovane rozliseni treba na 800x600), zatimco televize ho pekne prepocita do nativniho rozliseni. Druha vec je, ze 99% televizi ma technologicky vyspelejsi panel, coz samo o sobe znamena lepsi barvy, lepsi kontrast atd..

Tot neco malo z teorie, kterou sem snad spravne pochytil. Pokud sem se v necem vyjadril nepresne nebo snad spatne, tak me prosim opravte, diky :)

Problém je, že drtivá většina nový televizorů je Full HD a kvalitní tv stále stojí dost na to, aby si člověk kupoval pouze hd ready. Spíš by si dotyčný měl pohlídat, aby monitor byl 16:9. Osobně si myslím, že jako zobrazovadlo k PS3 je samozřejmě lepší TV, ale jako univerzálnější je fajn monitor (neblokuješ nikomu tv, stojí nepoměrně méně a dají se sehnat za pár šupů i 24 palcové).

LCD TV bohužel se svou technologií má velmi limitní zobrazení rychlých scén a jen opravdu dobré panely zobrazí rychlé pohyby alespoň trochu nerozmazaně (lcd tv mažou všechny, kdo tvrdí opak, něco si nalhává, ale jsou značky, které jsou na tom lépe a taky hůře). TN panely monitorů jsou rychlé a těmito problémy většinou netrpí, bohužel zase barvy a další věci jsou horší. Ale podle mého..když nemáš srovnání, tak ti to bude vadit méně, než rozmazaný obraz.

Čili....záleží na tvé peněžence, ale koukal bych, aby monitor byl 16:9, měl alespoň DVI konektor a zbytek bych neřešil. U TV....v současné době buď HD ready plazmu nebo Full HD kvalitní LCD TV (bohužel kvalitní je 20 a víc). Je to můj z velké části laický (rozuměj....běžného usera) pohled na věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Problém je, že drtivá většina nový televizorů je Full HD a kvalitní tv stále stojí dost na to, aby si člověk kupoval pouze hd ready. Spíš by si dotyčný měl pohlídat, aby monitor byl 16:9. Osobně si myslím, že jako zobrazovadlo k PS3 je samozřejmě lepší TV, ale jako univerzálnější je fajn monitor (neblokuješ nikomu tv, stojí nepoměrně méně a dají se sehnat za pár šupů i 24 palcové).

LCD TV bohužel se svou technologií má velmi limitní zobrazení rychlých scén a jen opravdu dobré panely zobrazí rychlé pohyby alespoň trochu nerozmazaně (lcd tv mažou všechny, kdo tvrdí opak, něco si nalhává, ale jsou značky, které jsou na tom lépe a taky hůře). TN panely monitorů jsou rychlé a těmito problémy většinou netrpí, bohužel zase barvy a další věci jsou horší. Ale podle mého..když nemáš srovnání, tak ti to bude vadit méně, než rozmazaný obraz.

Čili....záleží na tvé peněžence, ale koukal bych, aby monitor byl 16:9, měl alespoň DVI konektor a zbytek bych neřešil. U TV....v současné době buď HD ready plazmu nebo Full HD kvalitní LCD TV (bohužel kvalitní je 20 a víc). Je to můj z velké části laický (rozuměj....běžného usera) pohled na věc.

Já bych to viděl přece jenom na monitor, rozmazaný obraz mi mnohem víc vadí jak horší barvy (ve hrách vypínám Glow effect pokud to de). No podle toho aby monitor byl 16:9 a měl DVI kontektor tak by stačil jakýkoli monitor z tadyka. Klidně i ten nejlevnější?

////A s firmou a její umem tvořit monitory to je jak? Měli jste někdo negativní zkušenosti s nějakým výrobcem? Je třeba dát si na někoho pozor? A naopak jste spokojení se současným/vyměnili byste ho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

http://www.mironet.cz/22quot-lcd-benq-e2220hdp--cerny--1920x1080--5ms--500001--300cdm2--dvi--usb--repro+dp101854/

Tento a pokud chceš, tak jít do větší velikosti.

Špička to není, ale na běžné užívání podle mne stačí. Nech si překontrolovat vadné body. Nevím, jak je to s PS3...ohledně toho 720p, ale podle mne se dá vynutit toto rozlišení, ne? A možná bude lepší, když bude přepočítáváné dolů než nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

bitskull ma pravdu, opravdu je daleko lepsi TV nez monior, viz to ze TV ma ten engine prepocitavani a upscalovani z ruznych zarizeni ktery sou k te TV pripojeny. LCD monitor je urciite o nekolik trid lepsi nez napr. CRT televize, ale LCD/plasma TV je zas dal nez monitor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj,mám prosbu,nechci zakládat nový dotaz.Jezdím kamionem a rád si zapařím.Počítač neuživím baterkama tak po dlouhem váhaní padlo rozhodnutí že konečně je čas zakoupit nějakou tu consoli.PS3 je moje volba a má otázka je proč musí mít HTCP ani netuším co to je.Děkuji za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdarec, hej když si chci kupovat PS3 a tento monitor -> http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=92482, chci si dokoupit HDMI kabel, ale nevím jak vyvedu zvuk(spíš se chci ujistit)Můj nápad:když tam zavedu HDMI a monitor ma vstup pro sluchátka bude tedy jenom stačit vrazit tam sluchátka?Potřebuji rychlou odpověď.Dííky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

zdary.. už mě nebaví když hraju koukat na 36'' crt tv od philipse a tak plánuju zvednout grafickou prestiž ps3..

jenže mam poněkud komplikovanou situaci.. bydlim momentálně ještě s rodiči.. v práci začínam takže než něco naškudlim na vlastní byt tak to chvilku potrvá.. další faktor je že máme imho velkej obývák půlenej s ložnicí kde rodičespí takže hraní v noci odpadá.. /cry

za normálních okolností bych nic neřešil a škudlil na nějakou 42'' plazmu jenže to bych stále nemohl hrát přes noc.. jako řešení tedy vidím monitor do pokoje.. vybral jsem si http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000RLM .. monitor bude sloužit primárně pro ps3 a sekundárně pro notebooka .. víc jak 6.000kč do něj vrazit nechci

takžee zajímalo by mě co vše se dá do týhle ceny sehnat .. a jestli tady máte někdo zkušenosti s případnými kusy..hádam že rozdíl 36'' crt tv vs 24''lcd monitoru bude více než uspokojujcí...

díky (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dobry den,

uvazuju o koupi ps3, ale zalezi mi jestli k nemu budu muset dokoupit monitor. Mam LG flatron L1953TR http://lg.katalogmonitoru.cz/monitor...on-l1953tr-sf/ Bohuzel se nevyznam v podpore, takze se zeptal laicky jestli budu moct s ps3 byt na tomto monitoru,nebo ne. Pripadne jake s tim budou problemy, pokud by to neslo, tak jsem premyslel o techto monitorech http://www.mall.cz/lcd-uhlopricka/lg...pf-piano-black a http://www.stromecek.cz/benq-19-lcd-...ne-107652.html . Poradite novackovi? Dekuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dobry den,

uvazuju o koupi ps3, ale zalezi mi jestli k nemu budu muset dokoupit monitor. Mam LG flatron L1953TR http://lg.katalogmonitoru.cz/monitor...on-l1953tr-sf/ Bohuzel se nevyznam v podpore, takze se zeptal laicky jestli budu moct s ps3 byt na tomto monitoru,nebo ne. Pripadne jake s tim budou problemy, pokud by to neslo, tak jsem premyslel o techto monitorech http://www.mall.cz/lcd-uhlopricka/lg...pf-piano-black a http://www.stromecek.cz/benq-19-lcd-...ne-107652.html . Poradite novackovi? Dekuji!

Ahoj,ano, teoreticky by se měla PS3 dát připojit k tomu monitoru, který máš teď. Vidím, že má DVI vstup, což je fajn ( i když teda jsem si to našel ve vyhledávači, oprav si ten odkaz). Taky musí ale podporovat HDCP a to jsem u něj nenašel, takže by bylo lepší se asi podívat přímo do manuálu k němu. Pokud by ho nepodporoval, tak bys k tomu PS3 jen tak nepřipojil.

Z těch dvou monitorů, o kterých uvažuješ jsem se koukl na ten BenQ ( první vyhazuje, že je stránka nenalezena) a tam bych viděl jako velikou chybu to, že má pouze VGA vstup, což bych k PS3 nedoporučoval. Spíš se poohlížej po nějakém, který má alespoň to DVI, nejlépe HDMI, má poměr stran 16:9, aby se ti tam neobjevovaly černé proužky. To jsou takové hlavní věci, na které by ses měl dívat. Velikost samozřejmě čím větší, tím lepší, ale asi se ti do toho nechce dávat moc peněz. Zkus třeba tento, je levný a ty parametry celkem splňuje, navíc ho tu i někdo doporučoval. Kdybys do toho chtěl dát víc peněz, tak běž třeba do Samsungu

Doufám, že jsem aspoň trochu poradil:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No dřív jsem hrával na té nejobyčejnější CRT televizi 4:3, na monitoru to nemám vyzkoušené, ale když jsem před pár dny přešel na monitor Samsung P2370HD, který má 16:9, tak můžu s klidem říct, že to na té CRT TV s poměrem 4:3 nebylo tak hrozné. Samozřejmě, že na tom novém monitoru je to úplně o něčem jiném, ale jenom co se týče toho poměru 4:3, tak to nebylo nějak hrozné. V pohodě se na tom dalo hrát bez nějakých problémů. Někdo normálně hrává PS3/Xbox360 na monitoru 4:3 a nikdy jsem neslyšel, že by si ti lidi na ten poměr stěžovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ja jsem PS3 hral jeste pred timhle na mensi CRT telce(nevim kolik mela asi tak cca 50cm)

pak jsem si koupil tohle

http://www.alza.cz/lg-flatron-m2794dp-pz-d134481.htm

za tu cenu to nejlepsi....pouzivam to i jako telku..takze jsem potreboval neco vetsiho...a hlavne 24 by pro me byla mala :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu