Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak nainstalovat Linux - Ubuntu


Han3

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Docela se ted zacinam o todle tema zajimat, pac bych si rad zaparil na PS3 naky televizni hry prez emulatorky ... NES, SNES, Sega Mega Drive, MAME atp. a taky bych byl rad aby mi slo na PSku nacitat titulky k div x filmum a co jsem se tak docetl, tak pry na bezproblemovy chod vsech moznych video formatu a pripadne nacitani titulku je potreba pouzit tuto verzi Linuxu: openSuse 10.3 ... ale jak jsem si tak procital navod na instalaci tak jsem z toho byl celkem zmatenej, bylo to na me naky moc slozity, hlavne proto ze mam nulove zkusenosti s Linuxem a ty vyrazy me nejak nic nerikali ..... je pry nutne donastahovat ruzne knihovny z FTP ....

"Uryvek navodu:

1. Nainstalovat openSuse 10.3 z DVD

2. Nastavit si packman jako dalsi repozitar. (jde to v Xech pres Yast)

3. dohrat codeky+xine (propadne totem, vlc, nebo jiny MM player) z packman (o5 neni problem si vybrat v Yastu)

4. doinstalovat rucne SPE knihovny z YDL FTPka. "spu-binutils, spu-gcc, spu-gdb,spu-utils a libspe" (mozna nejsou treba vsechny, ale ja se tim uz pak nezabejval) V cmdline napred wget <url>/<balicek>, pak rpm -ivh <balicek>"

Ale nejak netusim co je packman, repozitar,Yast a xine :D, potreboval bych nejaky navod jako pro blbce :D

Nebo to Ubuntu na ktere je zde navodek, pro me stravitelny a jednoduchy k pochopeni, to take umoznuje? (prehravani filmu a nacitani titulku)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl sem si nainstalovat Yelow dog 6.1 a najednou mi vyskočilo varování---Tabulka oddílů na zařízení ps3da je nečitelná. Aby mohly být vytvořeny nové oddíly, musí být tabulka oddílů inicializována, což znamená ZTRÁTU VŠECH DAT na disku. Operace nebere ohled na dřívější rozhodnutí, které disky chcete ignorovat.Chcete inicializovat disk a SMAZAT VŠECHNA DATA ?-----To se mi smaže celej disk nebo se bude formátovat jenom těch 10 GB??? Nerad bych smazal celej disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Nikde jsem neviděl jak moc ty linuxové distribuce využívají výkon konzole ... Je to stejně mizerné jak je tady v podobném článku návod na Win XP?

A rozlišení monitoru/LCD TV si snad můžu vybrat ne?(Četl jsem jak se tady někdo mordoval s nízkým rozlišením a velkými texty/tlačítky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Dobrý den, já bych z vlastní zkušenosti mohla doporučit http://www.pcporadenstvi.cz/pruvodce-soucasnym-systemem-linux-po-dvaceti-letech-existence. Velice kvalitní web s opravdu celou řadou různých rad a pokaždé jsem zde našla pomocnou ruku, když jsem si s něčím nevěděla rady. Navíc se mi opravdu líbí jejich tematické články, vřele doporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu