Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Block PSP ?


Dutch

Otázka

Mám takovej divnej problém. Dneska jsem si hrál, tak různě...gamebooty, různý rco, různý pluginy (cfw extender, cxmb) a doteď šlo všechno krásně až najednou jsem potřeboval reset PSP a konec. PSP prostě zamrzlo - recovery - nic - další start - rozsvícení obrazovky, ale recovery zase nic - už asi pátej start - konečně jsem se dostal do recovery menu. Povypínal jsem pluginy a pro jistotu vyndal i MS. Jenže po dalším restartu to samé...Když jsem absolovoval asi 6 neúspěšných startů a konečně jsem se zase dostal do recovery, tak jsem formátoval f1:, bohužel PSP po restartu dělá opět to samé a dokonce jsem právě přišel na to, že se nedostanu do žádné z flash pamětí a namísto zobrazeni f0 nebo f1 se mi otevře normální MS...

Fakt už nevím co s tím...nějaká rada než toho xindla rozkopu? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Beru až jako poslední možnost, spíš by mě zajímalo jestli se s tím někdo setkal a jestli ten někdo ví co to způsobuje, abych se tomu příště vyvaroval...

btw je mi záhadou proč mě to sakra nechce pustit do f0 a proč se mi to nastartuje až na pošestý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mno za Bezpandorských dob bych to řešit musel...Jinak včera jsem vše vrátil do původního stavu, měl jsem podezření, že všechno začalo u změny wallu a themu. A taky, že ano. Dnes ráno PSP krásně šlapalo, ale jakmile jsem změnil theme tak zase začali potíže. Bohužel prozatím přetrvávají, i když jsem zase všechno vrátil dopořádku. Jeden pokrok tu ale je, konečně mě pustí do F0 a F1. Nevímm jestli nemůže bejt třeba něco s ramkou, že nemůže ukládat pozice, ve kterých se PSP nacházelo před sleepem, páč je třeba plná těch blbostí (theme,wall). Včera to nešlo ani po shutdownu dnes ano...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

1) format karty

2) format flash1

.. tim by se melo vyresetovat vsechno mozne nastaveni, maloktera app hrabe do flash0 - pokud hrabe, tak to opravis leda reinstalaci FW - tezko prijdes, ktery soubor presne je poskozen - a prehrat flash0 kompletni zalohou souboru z f0 nemuzes - tim udelas brick - vl. zkusenost..

^^ takze pokud nepomuze, tak pandora..

btw v bezpandorovych dobach, si clovek daval sakra bacha, co na psp vyzkousi a zda to hrabe do f0 - a taky se delaly bezpecnejsi app - ted vyvojari nedavaji TAKOVY pozor na to, aby app byla poradne otestovana - pak to dopada tak, jak to dopada..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

vyzkoušel jsem snad vše co jsem mohl, naformátoval jsem co jsem mohl, přehrál jsem co jsem mohl a přes to všechno ani po kompletním reflashi pandorou to nepomáhá...V PSP nemám MS ani UMD, je kompletně vyresetované, ale problém přetrvává... Mno nic, nechám ho chvíli uležet, snad to pomůže jako včera...

Žádné nebezpečné apps jsem nezkoušel, pouze jsem změnil přes originání soft témata ptf (pokud vím tak ptf a různý věci jako wallpapery se ukladají do f1, jenže ani její formát nepomohl) a poté CXMB plugin a nějaký ctf... Od tý doby to takhle vyvádí, repektive nevyvádí...

btw. do "Pandora's menu" nebo "Recovery menu" se také nedostanu, až po nějakém 6 startu PSP. A těch předchozích 5 startů se PSP tváří jako chcíplotina se zelenou kontrolkou, která pravidelně po 10 vteřinách uhasne.

*EDIT: Poté co jsem udělal z baterky jiglicka (či jak se bootovací baterce nadává), PSP ani chcípnout nedokáže a vypínat ho musím manuálně... Už mě z toho asi jebne...

*EDIT: Ještě něco, když jsem dělal zálohu NAND, tak mi psal vadný block 10200 - 240 nebo tak nějak, doufám, že to s tím nijak nesouvisí :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nope, to jsem před minutkou zkoušel taky... Prostě se nenakopne, obrazovka zůstane černá ani to blbý podsvícení se nezapne...

Tohle už vypadá na HW problém...

zozy: Tohle nebude firmwarem, když PSP nedokáže načíst ani recovery menu natož zapnout podsvícení.

Noxis: Na tebe a tvůj USB problém řešenej papírkem jsem taky vzpomínal. Zkoušel jsem, ale USB i na pohled se zdá být OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ne...tak ani po pár hodinách uležení to nepomohlo. Má někdo nějaký nápad nebo nějaké zkušenosti s tímto problémem?

btw. vždy ho nastarutuju, trvá to třeba pár zapnutí, ale nakonec si nechá říct. Bojím se, aby tenhle stav nebyl prozatimní, aby se to dál nezhoršovalo, nebo aby jsem ho vůbec jeden krásnej den dokázal nahodit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je v záruce ne??

Narvi ofiko fw a dej, že se ti to totálně jeblo

Mně se to jeblo totálně ( nějak to šlo, ale sekalo se to tak často, že mně to nudilo víc než instruktážní video jupiterské důlní společnosti)

Dal jsem ho reklamovat a změnil si adresu - život jde pořád dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Je v záruce ne??

Narvi ofiko fw a dej, že se ti to totálně jeblo

Mně se to jeblo totálně ( nějak to šlo, ale sekalo se to tak často, že mně to nudilo víc než instruktážní video jupiterské důlní společnosti)

Dal jsem ho reklamovat a změnil si adresu - život jde pořád dál

V záruce není...pocházím z murphyho doby 2.0 downgraderu. Takže už jedu nějakých 8 měsíců na svoje triko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Yep nejspíš mám odkouřenou desku, páč PSP je 5 startu naprosto chcíplé, tudíž je pro mne boot menu uzavřeno stejně jako recovery menu.

No nové PSP, je sice lákavé, ale s timhle zmetkem už jsem něco prožil a dokud totálně nepojde, tak to s tím vydržím.

btw. je možný, že s vytvořenou pandoras baterkou mi PSP *normálně* běží a můžu s tím klidně pařit či spoštět jiné HB, přičemž jsem čet, že k odpandorizování baterky musim mít PSP v síti nebo to odpandorizovat nejde, protože se nedostanu do menu což odporuje všemu co právě dělám?

(tím "normálně" myslím, když se náhodou PSP zapne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mám tu špatnou zprávu pro posluchače tohoto topicu. Při psaní posledního příspěvku se zdá, že PSP utrpělo vnitřní poruchu neslučitelnou s funkčností a dálé již PROSTĚ NEJDE.

Už mám na zahrádce vyhlídnuté místo...Pokud někdo z programu dárců součástek bude něco potřebovat, nechť mi napíše PM...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
btw. je možný, že s vytvořenou pandoras baterkou mi PSP *normálně* běží a můžu s tím klidně pařit či spoštět jiné HB, přičemž jsem čet, že k odpandorizování baterky musim mít PSP v síti nebo to odpandorizovat nejde, protože se nedostanu do menu což odporuje všemu co právě dělám?

(tím "normálně" myslím, když se náhodou PSP zapne)

Je, protoze nejnovejsi DCv5, Pandora uz automaticky vytvari multi-ipl, tudiz umi i bootovat do XMB - pokud by jsi ale vyndal kartu a dal tam pouze pandoru, tak by se ti PSP nezaplo a zustala by jen cerna obrazovka (pokud predpokladame, ze mas jinak PSP funkcni).. Tudiz do menu pandory se dostanes pouze, pokud drzis predem nastavene tlacitko ;)

.. to je mi lito, jak rikam, nova deska/PSP - z tohoto alespon jeste muzes pouzit kryt, UMD mechaniku, LCD apod.. (nebo to prodat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tohle PSP si ze mě dělá normální prdel... Ráno jsem ho zkoušel a nešlo, před 15 minutama nešlo... Sestra zakopla o nabíječku, PSP spadlo ze stolu a ejhle jede úplně krásně... Zřejmě to chtělo jednu dobře mířenou, a taky zřejmě vevnitř není něco v pořádku. Radši nebudu vykládat žádný vítězný keci, páč večer zase určitě nepojede...Nejspíš budu muset nakouknout pod povrch, ale co já tam uvidim... :/

Je, protoze nejnovejsi DCv5, Pandora uz automaticky vytvari multi-ipl, tudiz umi i bootovat do XMB - pokud by jsi ale vyndal kartu a dal tam pouze pandoru, tak by se ti PSP nezaplo a zustala by jen cerna obrazovka (pokud predpokladame, ze mas jinak PSP funkcni).. Tudiz do menu pandory se dostanes pouze, pokud drzis predem nastavene tlacitko ;)

Dík za upřesnění. Takže to znamená, že fw bootuje z ms0? Nebo jen potřebuje MMS, aby mohl nabootovat normal f0?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

zatim si teda davej pozor a moc na to nehrabej a az se to zase podela, mrknul bych dovnitr - stejne tam nic nepoznas (moje zkusenost) - ale mohl by jsi mi stesti a videt tam nekde napr. spatne pripojenej konktakt s deskou, ci odpadajici chip, apod.. ;) - jinak neuvidis nic, pokud se neco pokazilo uvnitr chipu, nepoznas to (nebude na tebe ruckou mavat - mam upaleny tranzistor :D )

znamena to, ze bootuje na ms0, kde nejdrive precte bootsektor a v nem ipl kod - z neho pozna z ceho ma bootovat - tam je take zaznam, ze pokud drzis napr. talc. L, bude se bootovat z ms0, jinak z flash0, jelikoz nic nedrzis a nemackas, bootoje se klasicky z f0 a pak uz system bezi pouze z f0 - je to tedy jen takove zavedeni (ale ano, na ms0 to hrabne, sice jen pro par bitu, ale hrabne..)

.. asi takhle vypada prubeh pri vlozeni baterie

VLOZENI BATERIE DO PSP -> kontrola serioveho cisla -> jakekoliv seriove cislo az na 0xFFFFFFF a na 0x0000000 (nebo jak je to na automaticke spusteni - ted vazne nvm :D ) -> vypnuti systemu a po stisknu power buttonu zavedeni systemu z f0

-> seriove cislo autorunu -> automaticke zavedeni z f0

-> 0xFFFFFFF -> automaticke zavedeni z ms0 ;)

.. bezne je samozrejme prvni varianta..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu