Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Zbozi z eBay a celni sprava


Anonymous_

Recommended Posts

Ahoj lidi, takze.. mam tu takovy problem..

.. prave mi dosel notebook z eBaye a na poste jsem si se znechucenim vyzvedl dopis od celni spravy.. Je mi tam zdeleno, ze si pro vec mam prijet do dvaceti dnu a ze vec byla oznacena, jako zboží! Pritom vec byla poslana jako "Gift".

A ted problemy, aneb, me otazky!

Celni sprava mi pise, ze mam prinest podklady platby za zbozi, ale:

1) na listku obsahu (nevim, jak se tomu nadava) - na rozpisu polozek obsahu - je hodnota 99$ a z toho postovne $38.95, ale ja platil $152 - jak to tedy vyresit?

2) Jako zbozi to asi oznacili, jelikoz odesilatekl je "WE BUY INC." - tudiz uz z odesilatele jasna firma.. Je to mozne?

3) Je mozne to stale uhravat na darek, ackoliv mi to oznacili za zbozi? Nebo uz je rozhodnuto?

4) Co se stane, pokud neukazu doklad o zaplaceni (nemam, budu hrat, ze je to darek a nic jsem neplatil) - zaplatim clo "pouze" z $99, ci balik odeslou zpet, nebo propadne statu, nebo budu platit nejake sankce?

5) Pisou tam neco ve smyslu, ze budu podepisovat prohlaseni, prinesu podklady (potvrzeni o zaplaceni) a az pote probehne celni rizeni. Tzn. ze si vec (notebook), budu moci vyzvednout az pozdeji, takze tam budu muset jet znova? Nebo celni rizeni probehne soucasne s mou pritomnosti a budu si moci zbozi ihned vzit?

Diky! Verim, ze nekdo uz zkusenosti mate, tak vite co a jak.. Jdu tam zitra, takze prosim odpovedi co nejrychleji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi stalo poprve, z eBaye jsem si uz objednal spoustu veci, ale vzdy slo o mensi veci?

Programator mikrochipu, parfemy, hodinky a vzdy bezproblemu..

.. hodinky a jeden parfem byl z UK - takze np.

.. programator byl z ciny

.. dalsi parfem byl z USA, ale cena byla cca 1000Kc a byl oznacen, jako Gift (+ small package) a prisel asi za 7dni (na to, ze to bylo z USA, je to turbo).

takze zatim np, toto je muj prvni problem - vetsi zasilka a vetsi cena... Jeste cekam na dalsi notes, ten bych mel mit pristi tyden (bud posta, nebo zase sr4ni s celnim spravou).

Muj zaver tedy je, ze az na vyjimky se notebooky z eBaye nevyplati, to uz se rovnou vyplati nakoupit na Aukru:

1) vzdy budete platit +19% DPH

2) nejsou az tak levne v porovnani s Aukrem (ale zase na Aukru vam poslou jen 1/2 a nikdo si z toho nic nedela)

3) sr4ni s celni spravou

.. doufam, ze ten druhy notes (IBM), bude v tomhle na lepsi ceste, ze nebude poslan firmou (take je oznacen, jako Gift a take uz je na celni spravne evidentni, ale zatim jsem nedostal zadne vyjadreni, takze je tu mozna nadeje, ze ho propusti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je to naky divny , tohle semi taky jeste nestalo a to sem kupoval i drazsi veci. kolik stal ten tvuj notes? jestli je oznacenej jako zbozi tak podle me nepujde nic moc okecat. tohle se mi stalo uz taky a musel sem platit taky clo a bylo to za iphone....dokonce oznacenej jako gift, ale clo sem zaplatit musel nebo by iphone nejspis propadl celni sprave a mel bych po nem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, asi je to

1) cenou .. ono gift za $99 uz je podezrely, kdyz povoleno je snad do 22€

2) a hlavne tim, ze mi to posilala firma a ne fyzicka osoba (to jsem nevedel, ze to tak bude a neuvedomil jsem si to), posilala to firma "WE BUY INC." .. INC = S.R.O. .. takze je to samozrejme jasne.. zitra tam jdu, takze dam pak echo, pochopitelne se to budu snazit takto uhrat:

1) je to darek, posilal mi to nekdo z firmy, za firmu (to ale asi neprojde)

2) ok, neni to darek, ale nemam potvrzeni o zaplaceni, proste jsem to neplatil, poslali mi to oni, ja to neplatil.. cena je tam napsana $99, tak to asi plati (a zaplatil bych dan 19% z tech $99)

3) noa posledni varianta samozrejme predlozeni potvrzeni o zaplaceni - $152 - a zaplatil bych z toho 19% dan

.. vzdy k tomu asi zaplatim nejake podelane manipulacni poplatky (tahle zem se mi hnusi kazdou vterinou), takze ta cena asi bude brutalni

.. jinak, cena byla $152, tzn. nejakych 3500Kc, ale na pribalovem seznamu obsahu zasilky je pouze $99, tudiz nejakych 1 600Kc - coz uz je lepsi (takze se to budu snazit uhrat alespon na tuto castku.. tiskarna mi stejne pred tydnem skoncila, takze si to potvrzeni asi budu muset vytisknout ve skole, nebo kde..)

Kazdopadne dam echo, ale musim rict, ze je to dost dementni - zaplatil jsem si postu, proc si pro to mam jedzit na letiste? Maji vypocitat DPH z castky $99 a poslat to postou na dobirku.. A vubec, proc mam platit dan z pridane hodnoty u vyrobku vyrobeneho a koupeneho mimo hranice CR, vzdyt to je uz z logiky DPH uplne mimo..!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, asi je to

1) cenou .. ono gift za $99 uz je podezrely, kdyz povoleno je snad do 22€

2) a hlavne tim, ze mi to posilala firma a ne fyzicka osoba (to jsem nevedel, ze to tak bude a neuvedomil jsem si to), posilala to firma "WE BUY INC." .. INC = S.R.O. .. takze je to samozrejme jasne.. zitra tam jdu, takze dam pak echo, pochopitelne se to budu snazit takto uhrat:

1) je to darek, posilal mi to nekdo z firmy, za firmu (to ale asi neprojde)

2) ok, neni to darek, ale nemam potvrzeni o zaplaceni, proste jsem to neplatil, poslali mi to oni, ja to neplatil.. cena je tam napsana $99, tak to asi plati (a zaplatil bych dan 19% z tech $99)

3) noa posledni varianta samozrejme predlozeni potvrzeni o zaplaceni - $152 - a zaplatil bych z toho 19% dan

.. vzdy k tomu asi zaplatim nejake podelane manipulacni poplatky (tahle zem se mi hnusi kazdou vterinou), takze ta cena asi bude brutalni

.. jinak, cena byla $152, tzn. nejakych 3500Kc, ale na pribalovem seznamu obsahu zasilky je pouze $99, tudiz nejakych 1 600Kc - coz uz je lepsi (takze se to budu snazit uhrat alespon na tuto castku.. tiskarna mi stejne pred tydnem skoncila, takze si to potvrzeni asi budu muset vytisknout ve skole, nebo kde..)

Kazdopadne dam echo, ale musim rict, ze je to dost dementni - zaplatil jsem si postu, proc si pro to mam jedzit na letiste? Maji vypocitat DPH z castky $99 a poslat to postou na dobirku.. A vubec, proc mam platit dan z pridane hodnoty u vyrobku vyrobeneho a koupeneho mimo hranice CR, vzdyt to je uz z logiky DPH uplne mimo..!

no jsme prece v cesku tady je toho uplne mimo hodne :). u me kdyz sem kupoval iphone k to byl gift ocenenej na 100 dolaru a oni to projeli nejakym rentgenem zjistili ze jeto iphone a naparili mi za to clo 3500, nevim jak se jim to povedlo protoze na obalce to nebylo nebo ze by snad rozbalili balik? nevim, kazdopadne bud rad ze se ti to nestalo jako me u drzasi veci.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, kazdopadne vsemu nasadil korunky mytus (?), ktery jsem zaslechl, ze se obcas baliky nekde po ceste rozbalej (ze by slo?) a ty laptopy (a jine veci) pak prichazi vybrakovane.. Uzivatel pak nikdy nedohleda, kde se to stalo (mohlo se to stat kdokoliv po ceste) a nikoho nemuze obvinit, protoze nijak nedokaze, jak byl balik poslanej..

.. pokud to otevru a bude tam chybet neco zasadniho z toho notesu, tak bud pujdu rovnou na nuselak, nebo zesilim a neco jim tam nepekneho udelam..

Kazdopadne souhlasim, veci je tady na palici fakt vice, nez je zdravo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no celnĂ­ci teÄŹka nemáj co dÄ›lat tak zadrĹ™ujou zásilky ze zahraniÄŤĂ­ a regenujou to... a kdyĹľ vidÄ›j iPhon tak je jasnĂ˝ Ĺľe to nemĹŻĹľe stát 99 doláčů a oni to ohodnotÄ›j na cca 12 000 kÄŤ a musíš platit ... je to asi pĹŻl roku co jsem ÄŤetl dost ÄŤlánkĹŻ na netu jak celnĂ­ci zadrĹľujou zásilky na hranicĂ­ch a kontrolujou to co v nich je (pĹ™ece si musej nÄ›jak vidÄ›lat ne :-D) .. myslim Ĺľe to uecáš na tÄ›ch 99 dolarĹŻ a z toho budeš muset zaplatit nÄ›jakou tu daĹ? ...

PS: proto jsem si ntb kupoval tady v čr páč nepotřebuju aby mi přišel ntb bez disku nebo tak a pak se s někym hádej že tam není a ještě abych musel běhat na celníky a mít s tim starosti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejenom ze zaplatis DPH 19% ale i clo 5% - takze si dej rovnou 1700 x 1.25 cca

Jinak je to voser no, na airmaily nedavaj nic to uz mam odzkouseny ... ale na vetsi zasilky nejpspis vetsi prohlidka...

to ne, to clo nezaplatim, na kalkulacce na strankach celni spravy mi vyslo:

(A) Datum simulace:25.09.2008(47) CelnĂ­ hodnota (KÄŤ):15000

(33) Nomenklatura zboží:8471300000(36) Kód preference:100

(3[noparse]8)[/noparse] VlastnĂ­ hmotnost (kg):0(39) KvĂłta:

(33) Přídavné kódy[noparse]:([/noparse]15) Země odeslání:US

(34) ZemÄ› (region) pĹŻvodu:USCIF cena (KÄŤ):

(31) Popis zboží:

Zařízení pro automatizované zpracování dat a jejich jednotky; magnetické nebo optické snímače, zařízení pro přepis dat v kódované formě na paměťová média a zařízení pro zpracování těchto dat, jinde neuvedené ani nezahrnuté
- Přenosná zařízení pro automatizované zpracování dat, o hmotnosti nejvýše 10 kg, sestávající nejméně z centrální procesorové jednotky, klávesnice a displeje

Clo: R2204/99 (C103): 15000 KÄŤ x 0 %

Celkové clo: 0 Kč

Sazba SPD: Zboží bez SPD.

Sazba DPH: Z0235/04: 19%

Zajištění: Bez dodatečného zajištění.

Informace: Seznam možných přídavných kódů pro DPH: R005, R006

Seznam možných preferencí (odst. 36): 100, 119, 150

Měrná jednotka: R2658/87 (O109): NAR (Počet kusů).

Odkazy (popis): Odkaz k opatření Z0038/94 (1AAM): 20086

A to je pro cenu 15 000 (ja tam mam cenu 1500-3000, ale radeji jsem do toho kalkulatoru zkousel i vetsi cenu).. Dalsi vec jsou komentare na jednom webu http://www.dovoz-z-usa.cz/clo-z-usa-a-dph/#comment-124 a http://www.dovoz-z-usa.cz/clo-z-usa-a-dph/#comment-143 ... takze dalsiho cla se nebojim, ted uz jde prakticky jen o to, kolik budu platit DPH a kdy svuj laptop dostanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od ty doby co je dolar takhle levnej (priblizne od ledna) se moc nevyplati si nechavat veci posilat z usa, kazde si neco nechava poslat, posty jsou pretizeny, trva to teda dlouho a celnici si mnou ruce a delaji svinarny...je lepsi jet na dovolenou do usa a tam si to koupit, jinak to je moc velkej napor na nervy xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se clem podělávají poslední dobou jako blázen....přešel jsem na ENG ebay....ale k věci.....na faktuře oni udávají jejich náklady....ty jsi platil 152 ale oni platili poštu 38,95.....rozlíl je "balné".....

po mÄ› totiĹľ svinÄ› z UPS chtÄ›li pĹ™eposlat mail od Paypalu......aby doloĹľili celĹ?ákĹŻm skuteÄŤnou hodnotu....

Jenom otázka: šlo to přes USPS? Nebo nějakej UPS nebo FedEx?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze bylo to presne takto - platil jsem $152 za notes + $40 za postovne, tudiz celkem $192..

Ale ted k veci.. jelikoz jsem vychladl a precijen to byla ma prvni zkusenost a dozvedel jsem se, ze sankce, za lzive informace jsou az 100 000Kc, tak jsem to radeji udelal vse oficialne a formalne, jak to ma byt..

Prijedete ze stanice Andel tramvaji, nebo busem na stanici Klamovka (nebo tak nejak) a jdete stale rovne k modre velke budove. Tam jdete nejprve do tretiho patra a doprava. U prvni prepazky si po predlozeni skladoveho cisla (toho listecku, co vam prisel do schranky) vyzvednete primo original papiru s obsahem baliku. Pak jdete ven, rovne a doprava, tam chvili cekate a jakmile je volna prepazka a vy jste na rade, tak jdete k prepazce. Tam reknete co to je a pro jaky ucely (notebook, pro soukrome pouziti - proc je tak levny? To je nejaky vadny kus? - nevim, jeste jsem ho nevidel, ale hlavne uz je starsi). Ukazete potvrzeni o platbe, dle ktereho se urci celni dluh (k tomu se jeste vratim nize). Pockate a po chvili sezeni dostanete slozenku s vypocitanym celnim dluhem (u mne to bylo 645Kc). Tu jdete zaplatit do prvniho patra na postu, tam si vemete listecek a cekate.. a cekate.. (tam se ceka asi nejdele, protoze tam lide chodi davat baliky, vyzvedavat, posilat dopisy atp...) Pak zaplatite a dostanete ustrizek slozenky. Jdete zpet do tretiho patra a tam jdete zpet k prepazce, kde jste slozenku dostali. Nasledne uz (konecne) dostanete vydejni formular a jdete zpet do mistnosti, kde jste byli uplne na zacatku pro formulare. Tam vas poprve pozadaji o obcanku a po chvili strpeni (4min?) se odeberete naproti prepazce, kde zavonite (nebo si vas vsimnou) a prijdou sklanici, vemou si cislo od prepazky, ktere jste dostali, a prinesou vam balik.

Tak to je vse vazeni.. takhle "jednoduche" to jest :-)

Mimochodem, ted vam z notesu pisu a spokojenost, az na to, ze sehnat US -> EU redukci, je dost slozite a kdyz jsem ji v datartu sehnal, nebyla uzpusobena pro zemnici kolik, tak jsem tam musel udelat diru (2x diru - jak pro zasuvku, tak pro zastrcku).. Kryt je poskrabanejsi, nez jsem cekal (nj, ty low resolution fotky na eBayi) a lehce blbne tlacitko D (ale to neni problem, jen trochu rozhejbat tu bilou "houpacku", nic zlomeneho tam nastesti neni. Jinak spokojenost, za tu cenu perfektni notebook s WiFi, DVD ROMkou, vypalovackou.. (cena tedy kompletni nejakych 4000Kc cca).

A ted bych se jeste chtel vratit k tomu potvrzeni. Spravne by to mel byt nejaky poradny vypis z uctu, ale ja predlozil jen vytisknuty mail (stvrzenku PayPalu) - jednak protoze jsem nevedel, co chteji a jednak protoze jsem to tiskl ve skole, protoze doma mi nejede tiskarna, takze jsem se zrovna 2x rozhodovat, co vytisknu, nemohl. Co z toho vyplyva? Staci ten vypis lehce upravit (photoshop, postaci i malovani) a upravit hodnoty a budete platit mensi DPH (z tech hodnot, na tom vypisu se plati) - nejmensi castku tam samozrejme muzete dat tu z toho sazebniku. Uz to udelalo vice lidi a pry nebyl problem - ja jsem to neudelal kvuli pocatecnimu strachu a hlavne kvuli tomu, ze na to proste nebyl cas - ve skole neco falsovat.. To proste neni ono.

.. takze pokud nekdo budete ve stejne situaci, jako ja a na tom sazebniku (vydejce, rozpisu zbozi.. rikejme tomu jakkoliv) budete mit mensi castku, nez kolik jste platili, vyuzijte toho! Samozrejme se nesmite nechat zvyklat slovy, ze je to moc mala castka apod.. Baliky bezne neoteviraji - muj balik otevren nebyl a uvnitr faktura stejne nebyla, takze jsem se bat nemusel niceho.. Prisel jsem o par stovek no.. Pouceni pro priste ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 years later...
Návštěvník

Jestli to dobře chápu tak vy jste měl na zboží částku $99 i když jste platil $152 ... a tedy nejprve chtěli daň z těch $99 ale po předložení platby jste platil daň z těch $152? Uvažuji o koupi notebooku s cenou kolem $850 s dovozem z USA za $90 tedy dohromady $940 - na balíku by bylo méně a kdybych zfalšoval doklad z PayPalu na nějakých $600 zaplatím méně? Neohlíží se na to co je na balíku ale na papír v ruce? :) Děkuji snad jsem to dobře zformuloval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ve zkratce - spravne se dan plati z cele ceny, vcetne postovneho. Pokud mate na baliku mene (tusim, ze ta hodnota zbozi byva napsana prave v tom dopise, co vam z celnice prijde), nez kolik jste platil, tak doporucuju upravit doklad z uctu/paypalu, na tu danou castku. Pokud jim totiz date vyssi castku, nez je na baliku, tak se budou ohlizet na tu castku, co jim date. Takze ano - ohlizi se na tu castku, co jim date - ne na tu na baliku. Ale pochopitelne je treba to drzet v rozumnych mezich. Pokud jim tam prinesete nejakou neuveritelnou castku, tak to asi nevyjde :D Takze ano - pokud vam tech $600 uveri, tak zaplatite mene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu