Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Připojení component/HDMI kabelu


Antimonit

Otázka

Předem se omlouvám za takovou slohovku, ale potřebuju pomoct...

Včera jsme si byli zahrát u jednoho kamaráda protože má plazmu a chtěli jsme si vychutnat hry v trochu lepší kvalitě než na naší starý televizi která je ráda že zvládá to nejnižší rozlišení :D

Na aukru jsme koupili komponentní kabel (ještě xboxácký sluchátka a měsíční gold účet, ale to je jedno) protože byl levnej no a tak jsme ho tam chtěli zapojit, nějak jsme to tam zapíchali, potom to zkusili jinak a ještě jinak ale stejně to nikdy nijak nešlo. Když jsme to přepli na tom kabelu na HDTV výstup, tak se Xko restartovalo, ale fungoval jenom zvuk, nikdy ne obraz... Kabel byl nový, ještě zabalený do obalu, tak se mi zdá divný že by ten kabel byl špatnej, nebo nevim jak to tam zapíchat.

Potom jsem si všiml že tam do televize byl odněčeho zapojenej HDMI kabel (nebyl to originální od XBoxu), tak jsem ho zkusil zapojit na jedný straně do Xka a na druhý do televize v naději že by to šlo na tom nejlepšim rozlišení, no ale nešlo.

Jaká televize to byla si už nepamatuju, vim jenom že to tam bylo rozdělený na Input1-scart, Input2-scart a komponentní vstupy (jenom ty tři co nejsou na kompozitnim, ty kompoz. vstupy tam nebyly :-o), Input3-scart nabo HDMI (dalo se přepnout z jednoho na druhý), Input4-HDMI, Input5-kompozitní vstupy... prostě takový nepochopiletný :cry:

A tak bych se chtěl zeptat:

1) u komponentního kabelu, co jakej kablík dělá, jestli zvuk nebo obraz a jak bych to měl zastrkat když jsou ty vstupy tak divně rozmístěný (zkoušel jsem i převést kompozitní kablíky na scart a ten zapojit spolu s kompon. kablíkama do Inputu2, bohužel bezvýsledně)

2) jestli to musí být originální HDMI kabel od Xkrabice aby "to" fungovalo

3) jak a při čem by se mělo nastavovat v Console setings v Dashboardu ty 480, 720i, 1080i, 1080p (a co znamená to "i" a "p")

4) popřípadě mělo by se něco nastavovat v nastavení v televizi? (zkoušel jsem tam toho milion ale nemělo to žádný efekt)

Snad jste mě alespoň částečně pochopili a děkuji za trpělivost že jste se dočetli až sem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Normálně když to připojim přes Scart do jakýhokoliv scartu tak zvuk funguje, ale obraz jenom když na tom kabelu mám nastavený TV...

Už jsme u něj jenou hráli, včera nakonec taky, ale na to nejhorší rozlišení... To funguje...

u composite mas myslim zelenej modrej a...myslim este nakej ten treti to je obraz....a ty dalsi 3 sou normalka cervenej bilej a zlutej....tak staci zastrcit ty 3 u toho zelenyho a bilej a cervenej nekam kam dou(myli by bejt u tv vzadu taky oznaceny barvama jako je to uzvuku) a melo by to jet...a kdyz ne tak pres redukci do skartu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no moc jsem z toho nepochopil :cheesygrin:

1) ale u toho kabelu by jsi měl mít dvě větve po třech konektorech - na jedný je žlutej (kompozitní video) + červenej a bílej (audio) a na druhý červenej + zelenej + modrej (komponentní video)

na kabelu je přepínač se dvěma volbama TV (kompozitní video) a HDTV (komponentní video)

pokud správně pospojuješ barvičky a přepneš přepínač do správné polohy, tak by ti to mělo jít

2) NE

3) http://en.wikipedia.org/wiki/High-definition_television

4) NE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jo, na konci je rozvětvenej na dvě větve, no a jak jsem už jsem psal... Do Inputu2 jsem zastrkal komponentní kabely a ty kompozitní taky, ale přes scart (taky do Inputu2 aby to bylo na stejným kanále), protože ty kompozitní vstupy jsou samostaně na jinym kanále... Stejně je divný že fungoval jenom zvuk, ale obraz ne. Bylo slyšet to klapání když jsem se pohyboval v menu, zkoušel jsem i poslepu přepnout ten obraz z těch 480 na něco vyššího... Je to záhada. Odpověď zná jenom bůh. A ten HDTV kabel taky v p. Tam nefungoval ani ten zvuk :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jo, na konci je rozvětvenej na dvě větve, no a jak jsem už jsem psal... Do Inputu2 jsem zastrkal komponentní kabely a ty kompozitní taky, ale přes scart (taky do Inputu2 aby to bylo na stejným kanále), protože ty kompozitní vstupy jsou samostaně na jinym kanále... Stejně je divný že fungoval jenom zvuk, ale obraz ne. Bylo slyšet to klapání když jsem se pohyboval v menu, zkoušel jsem i poslepu přepnout ten obraz z těch 480 na něco vyššího... Je to záhada. Odpověď zná jenom bůh. A ten HDTV kabel taky v p. Tam nefungoval ani ten zvuk :(

hele a ty tam nikde nemas naky barevne oznaceny zdirky zelenou modrou a myslim zlutou?a i tak...kdyz das na kabelu normal TV zapojis jenom normalka 3 pres scart tak ti to funguje ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jo, na konci je rozvětvenej na dvě větve, no a jak jsem už jsem psal... Do Inputu2 jsem zastrkal komponentní kabely a ty kompozitní taky, ale přes scart (taky do Inputu2 aby to bylo na stejným kanále), protože ty kompozitní vstupy jsou samostaně na jinym kanále... Stejně je divný že fungoval jenom zvuk, ale obraz ne. Bylo slyšet to klapání když jsem se pohyboval v menu, zkoušel jsem i poslepu přepnout ten obraz z těch 480 na něco vyššího... Je to záhada. Odpověď zná jenom bůh. A ten HDTV kabel taky v p. Tam nefungoval ani ten zvuk :(

:lol: ty se divíš? to není blbuvzdorný, musíš to správně zapojit!

vyber si pouze jedno (kompozit nebo komponent), přepni správně přepínač na kabelu, zapoj jen to co je potřeba (při komponentu na scart ani nemysli), nastav na televizi správný vstup a pokud máš na Xku nastavený rozlišení, ktrerý tvoje TV zvládne, tak to bude fungovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu