Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

LCD alebo Plazma??


stanly

Otázka

chcem sa spytat, co by ste mi odporucili si kupit na xbox?? LCD?? PLAZMA??? a aky konkretny model alebo vyrobcu by ste mi odporucili, planujem dat do toho nejakych 30-40k.

A chcem sa spytat este ci je obrovsky rozdiel ked zapojim x-ko cez COMPONENT a nastavim to na 1080p, alebo HDMI, lebo moje x-ko nema HDMI vystup, mam ten starsi model, ktore este tieto porty nemali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

Plazma nema zivotnost jako LCD, urcite bych ji nekupoval jen k xboxu. Pokud ti nebude vadit zrovna verny zobrazeni cerny barvy, dej prednost LCD pred plazmou. Plazma se dost zahriva, driv taky mela podstatne vyssi spotrebu jak LCD, v dnesni dobe je spotreba na podobny urovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Doporucil bych plazmu sam ji pouzivam :) Samsung

A co se tyce vypaleni obrazu tak v nastaveni je par ochran co se daji ruzne nastavit!

Mel sem moznost porovnat anologove vysilani na LCDcku a plazme a prave na plazme byl lepsi obraz.

Plazmu uz pouzivam pres pul roku a nezaznamenal sem vypaleni obrazu a to na telku koukam dost casto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

takže teď vymetu s jinýma :D marku hodně špatná odpově´d ...dnešní plazmy ty slabší maj životnost 60 000 h ty lepší 100 000 h....

což znamená ....pokud budeš mít zaplou tv 24 h denně....každý den v roce...za 3 roky asi 25000 hodin....tzn 12 let nonstop zapnuté tv....což nikdo nemá.....a můžu vám říct, že tv tak dlouho ani nevydrží....to je první věc...

druhá věc.....nejde říct plazma nebo lcd, protože si neřekl jednu podstatnou věc....a to je uhlopříčka...na tom dost závisí jestli plazmu nebo LCD většina názorů je tu špatných...málo znalostí

jinak marku se spotřebou máš pravdu, ale pořád se dá říct, že plazma má o něco vyšší...i když už ten rozdíl není jako dříve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
takže teď vymetu s jinýma :D marku hodně špatná odpově´d ...dnešní plazmy ty slabší maj životnost 60 000 h ty lepší 100 000 h....

což znamená ....pokud budeš mít zaplou tv 24 h denně....každý den v roce...za 3 roky asi 25000 hodin....tzn 12 let nonstop zapnuté tv....což nikdo nemá.....a můžu vám říct, že tv tak dlouho ani nevydrží....to je první věc...

druhá věc.....nejde říct plazma nebo lcd, protože si neřekl jednu podstatnou věc....a to je uhlopříčka...na tom dost závisí jestli plazmu nebo LCD většina názorů je tu špatných...málo znalostí

jinak marku se spotřebou máš pravdu, ale pořád se dá říct, že plazma má o něco vyšší...i když už ten rozdíl není jako dříve

Urcite maj plazmy vysokou zivotnost, ale ne takovou jako LCD, nerekl jsem ze nevydrzi nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

podstatná věc je to, že tě to zajímat nemusí protože to stejně nevydrží tolik ani lcd ani plazma....TV jsou v dnešní době dělané tak na cca 10 max 15 let....

to je jako bych si měl kupovat řeknu příklad sekyru....a borec mi řekne...tenhle materiál vydrží 25 let...tenhle jen 15....ale uváděná životnost sekyrky je 10 let :D

myslím že nikdo nebude vytahovat po 15 letech z TV obraz a cpát ho jinam :D že

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

^^ To je pravda, dnesni veci jsou stavene pro konzum, tedy ne na zivotnost, jako drive. Kdyz se neco rozbije, zahodi se to ..

Takze TV bych dle zivotnosti zrovna nevybiral, ale opravdu je dost dulezity faktor uhlopricka, jak se zminil dante, na vetsi uhlopricku bych bral asi plazmu - na lcd ten obraz je celkem skaredy - a na mensi je zase plazma zbytecne draha a lcd dostacuje.. Muj prvni post byl hlavne pro mensi uhlopricky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

samozrejme nechcem brat tu tv len na hry, ale mam v plane asi okolo 106-116cm,

a este sa chcem spytat ohladom toho rozlisenia, LCD ma vyssie rozlisenie a co som videl tak plazmy mali vacsinou okolo 1024 ale tie lepsie lcd maju az 1934, ide moi o to ci v tom rozliseni bude az taky strasny rozdiel a hry budu vyzerat omnoho krajsie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tohle tema jsem resil pred nekolika dny.Moje cena byla 18000Kč. Volil jsem plazmu a to jen z techto duvodu. Koukam jak na TV (klasicky vysilani), DVD, tak i hraju pres HDMI xbox 360. V techto pozadavkach pro me zvitezila plazma. Ma lepsi obraz, pri klasicke TV, DVD super, hry parada........Nebojim se vypalovani obrazu a to jen z duvodu, toho, ze ted plazmy jsou o necem jinem nez drive a navic nehraju tak hodne denne, aby se mi tam vypalil staticky obraz. Neresim ani to, ze ma udajne vetsi spotrebu, jelikoz plazme se meni spotreba pri urcitych scenach, takze to ve fianle vyjde skoro na stejno. Volil jsem tento model PANASONIC TH-37PX80E, cena 17500 Kč v Mironetu. Pokud budes hrat jen hry, tak bych volil LCD, ale jelikoz se ceny do 20000 nepohybujou na tak dobre urovni.Stejne vim, ze si kazdy zastava to sve a je to jen tem na dobry flame, tak tady je muj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
^^ To je pravda, dnesni veci jsou stavene pro konzum, tedy ne na zivotnost, jako drive. Kdyz se neco rozbije, zahodi se to ..

Takze TV bych dle zivotnosti zrovna nevybiral, ale opravdu je dost dulezity faktor uhlopricka, jak se zminil dante, na vetsi uhlopricku bych bral asi plazmu - na lcd ten obraz je celkem skaredy - a na mensi je zase plazma zbytecne draha a lcd dostacuje.. Muj prvni post byl hlavne pro mensi uhlopricky..

:) To máš pravdu že na LCD je horší obraz než na plazmě, ale je to jen u analogovýho vysílání...až bude digitální vysílání tak teprve ty LCD ukážou co uměj... jinak na to hraní bych určitě bral LCD...já hraju na LCD mám to nastavený na 1080p a jsem maximálně spokojenej ;)

edit: doporučit ti můžu LCD LG 42lg5030 výjde tě na 25.000 ale za ty prachy to fakt stojí;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu