Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Co koupit a jak nastavit pro hrani PSX her


Borisek

Otázka

Preji pekny den,

vzhledem k tomu, ze hodne cestuji bych si chtel koupit nejakou herni masinku na zkraceni casu. Mam doma doma dost her na PSX a proto muj vyber padl na PSP kde bych si mohl moje oblibene hry zahrat znovu. Bohuzel jsem v tomto smeru uplny zacatecni a priznam se, ze jsem PSP nemel nikdy ani v ruce. Vetsina her co mam je origos + nejake palene, u titulu, ktere u nas nikdo nevydal. Obracim se tedy na Vas s prosbou o pomoc.

1. nechapu kam se se PSP ulozi ISO PSX hry. Nektere hry co mam doma maji vic CD (FF9 ma 4) je tez mozne tyto vice CD hry hrat?

2. kdyz to pudu kupovat, mam koukat na krabici kde bude u firmware napsany pismenko L?

3. je PSP schopno ulozit pozici z PSX her (asi lama dotaz, ale radsi se ptam)

4. musim mit na zprovozneni PSX her pripojeny PSP k netu? doma nemam wifi

5. jak se Vam na tom vlastne hraje, stoji to za koupi?

Predem dekuji vsem za odpoved a doufam, ze sem zalozenim noveho topicu nak neporusil pravidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
Preji pekny den,

vzhledem k tomu, ze hodne cestuji bych si chtel koupit nejakou herni masinku na zkraceni casu. Mam doma doma dost her na PSX a proto muj vyber padl na PSP kde bych si mohl moje oblibene hry zahrat znovu. Bohuzel jsem v tomto smeru uplny zacatecni a priznam se, ze jsem PSP nemel nikdy ani v ruce. Vetsina her co mam je origos + nejake palene, u titulu, ktere u nas nikdo nevydal. Obracim se tedy na Vas s prosbou o pomoc.

1. nechapu kam se se PSP ulozi ISO PSX hry. Nektere hry co mam doma maji vic CD (FF9 ma 4) je tez mozne tyto vice CD hry hrat?

2. kdyz to pudu kupovat, mam koukat na krabici kde bude u firmware napsany pismenko L?

3. je PSP schopno ulozit pozici z PSX her (asi lama dotaz, ale radsi se ptam)

4. musim mit na zprovozneni PSX her pripojeny PSP k netu? doma nemam wifi

5. jak se Vam na tom vlastne hraje, stoji to za koupi?

Predem dekuji vsem za odpoved a doufam, ze sem zalozenim noveho topicu nak neporusil pravidla.

Tak tě tady vítám a rovnou k tvým dotazům..

add1) K PSP si musíš dokoupit ještě paměťovou kartu (Memory Stick) - používají se také např. v mobilních telefonech, případně fotoaparáty, ...

- Můžeš hrát hry s více CD (sám tu mám FF VII + VIII + IX a mootoo by o tom mohl také vyprávět)

add2) Po pročtení si topicu "Pro Začátečníky", kde se dozvíš vše potřebné, bych ti doporučil se na to písmeno podívat. Není to sice sto-procentní, ale máš velkoupravděpodobnost, že podle něj (toho písmena) určíš fw v PSP uvnitř balení. Jinak ve spoustě obchodech máš možnost si PSP před koupí ozkoušet ;)

add3) Ano PSP (s custom firmware) může ukládat PSX hry - jinak by je nikdo ani nehrál ;)

add4)

- Pro oficiální konverty od Sony musíš mít: připojení k netu, PS3 a peníze

- Pro neoficiální konverty (těch je také daleko víc a hlavně si je můžeš udělat sám ze sých PSX her) potřebuješ: PSP s custom firmwarem (nejlépe 3.03 OE-B), PSX Hry, aby jsi mohl kovnerovat a poté spousty času an hraní ;)

(pozn. samozřejmě potřebuješ i Memory Stick, dále jen MS, s dostatečnou kapacitou)

add5) Hraje se na tom vcelku dobře, jen šipky jsou si myslím až moc daleko od sebe, takže z nich brzy bolí prsty a při fotbalu (PES6) mi to včera ničilo nervy - ještě, že hraji převážně RPG :))

Nejdříve bych, ale být tebou velmi dobře zvážil jestli to opravdu potřebuješ a jestli se ti to vyplatí kupovat. Nechci tě odrazovat, ale jsou ty i lidé, kteří po nějaké době litovali koupě (jednou az čas se mezi ně počítám i já :oops: ) a zpětný prodej už je pod cennou, takže se ti peníze nazpět nevrátí (pokud to nestihneš vyreklamovat / vrátit).

Jinak jsem teď nemocný a nemůžu si PSP vynachválit (snad až na to, že po nějaké době z toho bolí ruce - není nejlehčí :D - a hlavně mi derou nervy moc velké mezery u šipek :!:

Celkově vzato to má, ale spoustu výhod, pro které sem rád, že jsem si PSP pořídil. Přeci jen koukání na filmy (kde chceš), poslech hudby - chtěl sme si koupit dražší MP3 Player a už nemusím :)), hraní her (kde chceš, ale ne všude se to hodí :P) čtení knížek, které nemusíš mít fyzicky - ale já mám raději, když tu knížku mohu držet v ruce a číst si ji tak ,), prohlížení fotek, přenos dat (MS dnes dosahují velikosti 8 GB - takže už něco přenést i jde) a já nevím co ještě. :)

Zvaž klady a zápory a uvidíš sám - nedávej jen na moje rady ap očkej si raději i na odpovědi ostatních ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jj ja s PSP skor experimentujem a ked hram tak PSX a to FF je to proste to najlepsie co sony licencuje podla mna sem tam pokukujem po DS ale viem ze by to dopadlo tak isto :lol: badboy to prakticky vystihol niet co dodat snad len to ze kup radsej bazar dostanes dobru cenu a ked nahodou tak to predas lahko lebo kupis s dobrym FW :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

1. jak by ta pamet mela bejt velka? koukal sem, ze je spousta velikost a samo je to ruzny i podle ceny

2. cetl sem si to a vycetl ze mam koupit PSP s pismenkem L. A tak me zajima, jestli to L stale plati a jestli sem tam neco neprehledl.

5. smyl ta koupe ma u me urcite. ja to vyuziji na cestach, doma to vrazim do rukou moji drahe polovicce at mi nekempi muj komp :) akorat potrebuji aby mi jeli PSX hry, protoze jine temer nehraji. hlavne jap RPG a SRPG.

Na kolik me dneska takove PSP se vsema vecma okolo prijde? mam na to tak 10K max.

btw. dekuji pekne za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
1. jak by ta pamet mela bejt velka? koukal sem, ze je spousta velikost a samo je to ruzny i podle ceny

2. cetl sem si to a vycetl ze mam koupit PSP s pismenkem L. A tak me zajima, jestli to L stale plati a jestli sem tam neco neprehledl.

5. smyl ta koupe ma u me urcite. ja to vyuziji na cestach, doma to vrazim do rukou moji drahe polovicce at mi nekempi muj komp :) akorat potrebuji aby mi jeli PSX hry, protoze jine temer nehraji. hlavne jap RPG a SRPG.

Na kolik me dneska takove PSP se vsema vecma okolo prijde? mam na to tak 10K max.

btw. dekuji pekne za odpoved

Heh a jsem od doktorky zpět, tak se zkusím mrknout i na další tvé otázky ;)

add 1) Dnes se už nevyplatí kupovat menší MS než-li 2 GB, protože spousta her už má přes 1 GB, takže by jsi si moc nových her nezahrál (nebudu počítat ripy a i ty mají někdy dost ;)).

Takže bych začínal s kartamy od 2 GB (já sám jsem si kupoval 2 GB SanDisk Ultra II MagicGate a jsem spokojený, ale už by to chtělo alespoň 4 Gb - MP3 + filmy + Hry = Spousta zabraného místa ;)). Jak už jsem načal, tak je vcelku dobrá koupě (alespoň z mého pohledu) MS SanDisk a když chceš trochu ryhlejší, tak hned Ultra II (jsou i Ultra III, ale ty už jsou cenově o dost vyšší a změna rychlosti není na PSP zas, tak znatelná).

Před měsícem jsem kupoval (2 GB SanDisk - pořád to opakuji to je hrůza) MS za 2.100,- Kč od firmy Alzasoft (alza.cz). Ale nic ti nebrání sehnat kartu z druhé ruky tady na fóru ;)

add2) Přesnější je, že by bylo lepší, kdyby jsi si sehnal PSP, které má max. písmeno L z uvedeného seznamu v topicu "Pro Začátečníky" (max. proto, protože to jde podle abecedy má mto tušení). Nic jsi mám to tušení nepřehlédl. Stačí, aby jsi si dal pozor na fw, protože s tím si dáš zároveň pozor i na desku TA-086 (fw 2.81 - zatím nejde downgrade). Zatím co u desky TA-082 se "správným" fw už jde provést downgrade.

add5) Nejdříve bych ti doporučil si stáhnout z internetu nějaké programy (viz. různé odkazy v topicích tady na fóru) na konvertování PSX her do PSP a také (!) si zkusil vytvořit z tvých PSX her image do PC, aby jsi věděl jestli ti to počítač veme (má mtu několik PSX her a nejde mi z nich udělat image a ničí mne to .(). Ještě by bylo dobré, když by jsi některou hru tebou takto předělanou uploadnul někam na net (rapidshare.com, up-file.com, ...), aby to mohl někdo ozkoušet a říci ti jestli to má nějaké bugy nebo ne (chyby v zobrazení, zvuk, obraz trochu "ulítnul", atd...).

Toto ti jen doporučuji pokud je pro tebe hraní PSX her na PSP, tak důležité - vypadá to, že to u tebe hraje velkou roli, aby to ovlivnilo budoucí koupi PSP.

S deseti tisíci Kč jsi za vodou. PSP nové tě vyjde (base pack), tak cca na 6k (i méně, já kupoval měsíc zpět za 5990,-) a karta 2 GB cca na 2-2,4k, ale doporučoval bych koupi 4 GB karty.

(Pozn. příklad jsem uvedl při koupi nového balení, kde nic není z druhé ruky)

btw: Já mám na krabici písmeno I a fw byl 2.60 ;)

Memory Stick PRO Duo SanDisk 2 GB Ultra II MagicGate - tuto jsem kupoval

http://www.alza.cz/sandisk-memory-stick-pro-duo-ultra-ii-60x-2gb-magicgate-adapter-pro-standardni-ms-d60267.htm

Memory Stick PRO Duo SanDisk 2 GB Extreme III MagicGate - aby jsi viděl rozdíl ceny

http://www.alza.cz/sandisk-memory-stick-pro-duo-extreme-iii-120x-2gb-magicgate-adapter-pro-standardni-ms-d65720.htm

Memory Stick PRO Duo SanDisk 4 GB Ultra II MagicGate

http://www.alza.cz/sandisk-memory-stick-pro-duo-ultra-ii-60x-4gb-magicgate-adapter-pro-standardni-ms-d65721.htm

btw: neříkám, že je to nejlevnější obchod, ale není nejdražší a hlavně to uvádím pro představu (!)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak sem si nakonec koupil value pack kde je 1g karta. Verze je to H coz b ynemel bejt problem. Tedka sem to strcil na nabijecku a cekam, nez se mi to dobije a ja to budu moct pustit. Od kamosky mam puceny Tales of Eternia, tak sem zvedavej :)

btw. diky moc za rady

Np ;)

Jinak když už to máš v nabíječce, tak se podívej jaký to má fw ať to víš rovnou (System Settings -> System Information).

Jinak až budeš zkoušet Tales of Eternia, tak mi pls napiš PM jaké to je, protože by mne to zajímalo, díky moc ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
To muzu rovnou pustit? z navodu sem pochopil, ze mam pockat az to bude nabity, pak vypnout napajeni a teprve potom to muzu pustit...

Ze serie Tales sem hral skoro secky dily a popravde sem taky hodne zvedavej, jaky to bude. Jak se nekam dostanu, pisnu ti

No udělej to jak chceš, já to "zapíchnul" do nabíječky a hned se podíval jaký mám fw (pro jistotu) a problémy zatím nemám, ale toto nechám na tobě ;)

Jj thx, až to budeš mít ozkoušené, tak napiš jaké to je :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
hmm nejak nechapu, na co mam koukat :(

Otevři si UMD mechaniku a podívej se do topicu "Pro Začátečníky", na který ti sem dal :.Dragunov.: link. Kousek od shora tam najdeš tlačítko s nápisem "Přehrát Animaci" a podle toho zjistíš jestli máš desku IC3001 (= TA-082) nebo jinou. To ej důležité kvůli bricku při DG, tak si to důkladně překontroluj ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No vsichni rikaji ze je nejlepsi Playgear Poicket a Playgear Street...Tak se podivej na netu a zadej to do vyhledavace...Playgear je obrneny pouzdro na PSP a Street na 3UMD, 2karty a PSP...Ale omrkni e-shopy a tam je spooousta obalu i s obrazky...Urcite si vyberes ;-)

Btw: www.herniprislusenstvi.cz

Na tyto strance dost obalu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Playgear Pocket: http://www.bombaceny.cz/zbozi/logitech-playgear-pocket-psp-ochranny-plast-obal/detail.aspx?p=z:61789

Playgear Street: http://www.bombaceny.cz/zbozi/logitech-playgear-street-psp-ochranny-cest-obal/detail.aspx?p=z:61790

Nejlevnejsi co jsem nasel ;-)

Ja mam toto: http://www.herniprislusenstvi.cz/sony-psp/pouzdra-brasnicky-obaly/-/psp-travel-bag/829.html

Ale bez ty kapsicky...Prosate pouzdro na zip kterym nepronikne voda...Jsem s nim moc spokojen :-) Takze ten je taky good :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

1. PSP mam jeden den, s problemama sem zvladnul pripojeni k PC a teprve zjistuji, co to umi a neumi. Sekci pro zacatecniky mam prectecnou nekolikrat a stejne nechapu, co s tim FW. Proto se do toho neholam poustet a ta tak jsem poprosil o link na dema na 2.71. Nevim, jestli takovej existuje, ale zeptal sem se...

2. mam doma ADSL pripojeni, modem jeden vystup pres sitovku do PC. Kdyz si koupim ten Wifi klic, pripojim se pres PSP na internet? Teto oblasti nerozumim, proto se radsi ptam, nez pomazu do obchodu.

Predem diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na FW 2.71 jdou jen dema LocoRoco a Kazuo! (Zkoušel jsem to už před delší dobou, možná že už jde i něco jiného)

Každopádně LocoRoco:

http://files.filefront.com/LocoRoco_EU/;6319353;;/fileinfo.html

Kazuo (japonsky):

http://files.filefront.com/Kazuo_JP/;6319174;;/fileinfo.html

K tomu Wifi klíči - jo, spousta lidí tady to provozuje, funguje to! Ikdyž občas bejvaj problémy se zprovozněním.

A nakonec bych ti doporučoval nezdržovat se na FW 2.71 a jít honem rychle na 1.5 a 3.03OE ať můžeš místo dem hrát ISA (teda na FW 2.71 to de taky ale složitě přes HEN)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mam FW2.71 a k nemu desku TA-082.

Pro hrani her je zde doporucen downgrade na 1.5 nebo na Custom firmware 2.71 SE - C

Vice se mi libi ta druha verze, proto jsem nahlednul do navodu http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=5399

Moje otazka zni, moho podle toho navodu postupovat a je ten navod vubec jeste aktualni? Jde mi jenom o spusteni PSX her

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dej si pozor - z FW 2.71 nemůžeš přejít rovnou na 2.71SE-C! A navíc na něm nejdou hrát PS1 hry! Budeš to muset udělat takhle - downgradnout na FW 1.5 a následně upgradnout na 3.03OE-B! Takže na ten návod zapomeň a řiď se podle tohohle:

1) Downgrade z 2.71 TA-082 na 1.5:

http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=6858&start=0

2) Upgrade na 3.03 OE-A

http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=7143&start=0

3) Upgrade z 3.03 OE-A na 3.03 OE-B

http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=7338&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

pred tim, nez zacnu delat podle navodu http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=6858&start=0 downgrade na FW F1.5 musim smazat secky data na pamerove karte?

To same plati i pred instalaci upgrade FW na 3.03 OE-A. Proste nevim co s pametovkou, jestli je to jedno bo neni.

A druha vec. Co nemam delat abych si neznicil PSP? proste veci, ktere nesmim ! at to vim dopredu a mohu se vyvarovat problemu.

Kdyz budu mit hotovej upgrade, jak pustim ISO? videl sem tu navody,ale z roku 2005. Mam to udelat podle nich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu