Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Převod MP3 do ATRAC3..


JackColl

Recommended Posts

Zdravím,

viděl jsem tu mnohokrát dotaz na to, jak překonvertovat MP3 do formátu ATRAC3, tak aby se dala použít třeba jako úvodní hudba při otevírání vlastního překonvertovaného PSX EBOOT. Dlouho jsem to taky zjišťoval a nakonec jsem našel návod.. A pokud se nemýlím, tak na fóru ještě žádný není, tak vám ho sem dávám.. Není to žádný můj objev, jenom jsem to prostě našel..:)

0) Ze všeho nejdříve link na balíček, který budete potřebovat:

http://data2.edisk.cz/stahni/35994/ATRAC3conv.rar_2.32MB.html

1) Stáhněte si balíček z uvedeného linku.

2) Rozpakujte archiv ATRAC3conv.rar.

3) Uvnitř složky rozpakujte ATRAC3codec.rar.

4) Nainstalujte ATRAC3-codec spustěním atrac3.exe.

5) Naintalujte GoldWave (gwave518.exe) a otevřete ho.

6) V GoldWave otevřete mp3ku, kterou si přejete překonvertovat (můžete jí i různě ořezat).

7) Uložte mp3ku (nebo její část) pomocí "Save As..."

8 ) Jako typ souboru vyberte Wav a jako použitý kodek vyberte ATRAC3 (úplně dole).

9) Uložený wav přejmenujte na "SND0.AT3".

10) A teď můžete zvuk použít v jakékoliv konverzi PSX hry do EBOOTU nebo se zvukem obohatit již existující EBOOT. :-)

Ke zpracování EBOOTu doporučuji použít prográmek POPStation GUI. Můžete si ho stáhnout tady:

http://data2.edisk.cz/stahni/70400/POPStation_GUI.rar_1.15MB.html

A ještě pozor! Zvuk v AT3 nesmí být moc velký, nebo se vám jednoduše nespustí nebo nenačte.. Bohužel nevím, kolik by měl mít maximálně, takže to musíte vyzkoušet a třeba to sem napište..:)

Tak snad jsem někomu aspon trochu pomohl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 1 year later...

cau cau mam problem nainstaloval sem ten atrac3 audio decode driver pote sem nainstaloval gwave523 ten progrmvlozil sem pisen zkratil sem si ji jak sem chtel dal sem seva as typ souboru sem dal ten wav ale jak chci dat ten codek atrac 3 tam uplne dole proste neni nevite co delam blbe?

tak uz mi to jede jen sem to musel zkusit naupak anekolika zpusoby ale sem rad ze mi to vali ale super navod

:psp:

ja uz nevim potreboval bych poradit jak prejmenovat tu hudbu na ten SNDO.AT3 protoze jak to prejmenuju ja tak to potum vubec nemuzu najit v tom programu na eboot hryproste jako by to vubec nebyl SNDO.AT3 format a to sem to zkonvertoval spravne poradte prosim

jaaj tak poradite nekdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

mám s tím problém, i když mám nainstalovanej kodek

z linku:
http://www.free-codecs.com/download/Sony_ATRAC3_Audio_Codec.htm

tak v Gold wave se mi u těch atributů ten Atrac3 nezobrazí :cry:

dělal jsem to podle tohohle návodui i podle návodu

http://forums.qj.net/archive/index.php/t-41612.html

(je to to samý)

Neznáte náhodou plugin do Sound Forge?!? Myslim že je chytřejší než GoldWave ale v základu taky nemá Atrac3 :?

to Markzbr: LOL :cheesygrin:

tak hura uz sem si nasel zpusob jak prejmenovat kdyby nahodou nekdo nevedel tak v total komander

ale jak jinak se ti to povedlo rozchodit?!? :bash:

Už jsem to rozchodil, nainstalovat z atrac.exe souboru se to nainstalovalo, ale v PC to nebylo, když jsem nainstaloval ze souboru Atrac3.inf (right click/install) tak už to pak v PC bylo a běhá to i v Sound Forge 8)

Atrac soubor nesmí být delší jak 1:00 minut a nesmí mít víc jak 500kb - tzn. že je výhodnější ho ukládat na nejmenší kompresi - 66kbps :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu