Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Wireless networking adapter + PC


Poduch

Otázka

Chci propojit Xko s PC ale každý mám na druhém konci bytu. Takže půjde to tímto WiFi adaptérem spojit do routeru. A sdílet soubory a připojení do netu.

A jestli to umí nějaké zabezpečení,nerad bych aby se mi soused připojoval notebookem na net a brzdil mi připojení.

Adaptér:

http://www.czechcomputer.cz/product_doc-B2E99CE2A2C22D5EC125726B0058A8A8.html

Router:

http://www.cybex.cz/produkt=8130032/kategorie=803/?tab-name=discussion&contribution-id=6843

Na router jsem se běžně připojoval s noťasem a spojení jsem měl zabezpečené. WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Chci propojit Xko s PC ale každý mám na druhém konci bytu. Takže půjde to tímto WiFi adaptérem spojit do routeru. A sdílet soubory a připojení do netu.

A jestli to umí nějaké zabezpečení,nerad bych aby se mi soused připojoval notebookem na net a brzdil mi připojení.

Adaptér:

http://www.czechcomputer.cz/product_doc-B2E99CE2A2C22D5EC125726B0058A8A8.html

Router:

http://www.cybex.cz/produkt=8130032/kategorie=803/?tab-name=discussion&contribution-id=6843

Na router jsem se běžně připojoval s noťasem a spojení jsem měl zabezpečené. WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK

Propojit to pujde. Pokud mas zabezpecene spojeni na WiFi, tak by se ti soused pripojovat nemel. Xbox360 umi napriklad WEP. WPA myslim neumi. Minimalne si jde i zapnou MAC Address filter a povolit si jen notebook a xbox360.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Být tebou tak si koupím nějaký bridge - client adaptér, za prvé tě to výjde levněji a za druhé to půjde lépe zabezpečit.

Proc by to delal? PC ma na druhem konci bytu, takze wifi adapter by si koupil stejne, a kdyz ma jeho router wifi, tak uz nemusi kupovat nic jineho.

MAC address filter je navic jednim z tech nejbezpecnejsich zpusobu, pokud mas kvalitni router. Ja filtrovani pouzivam uz nekolik let a nikdy se mi nestalo, ze by se mi na AP nekdo jinej pripojil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nikde jsem vyčetl že konzole jde propojit pouze s tímto adaptérem od microsoftu.

Pokud by to šlo i jinak tak to nevím.

Kabel jse mi nechce tahat přes celej byt. I když by to bylo podstatně levnější 8)

Kup si ten adapter, nebo pokud nemas problem s anglictinou a jsi trosku sikovnej, doporucuju tento navod a ten adapter si muzes udelat sam a usetris tim skoro tisic korun:

http://www.geeksaresexy.net/2007/10/02/how-to-cheap-wireless-for-your-xbox-360/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Proc by to delal? PC ma na druhem konci bytu, takze wifi adapter by si koupil stejne, a kdyz ma jeho router wifi, tak uz nemusi kupovat nic jineho.

MAC address filter je navic jednim z tech nejbezpecnejsich zpusobu, pokud mas kvalitni router. Ja filtrovani pouzivam uz nekolik let a nikdy se mi nestalo, ze by se mi na AP nekdo jinej pripojil.

Co to meleš bez pořádného kryptování tvojí MAC má hacker jako první věc

EDIT navíc mu v dalším příspěvku radíš to samé:D

Nikde jsem vyčetl že konzole jde propojit pouze s tímto adaptérem od microsoftu.

Pokud by to šlo i jinak tak to nevím.

Kabel jse mi nechce tahat přes celej byt. I když by to bylo podstatně levnější 8)

Jinak to nahrazuje kabel, připojí se to k AP jako by to bylo PC navíc se dá sehnat se 4 LAN porty, tak budeš mít na druhé straně bez jediného drátku funkční síť s připojením na NET.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Co to meleš bez pořádného kryptování tvojí MAC má hacker jako první věc

EDIT navíc mu v dalším příspěvku radíš to samé:D

Nerekl jsem aby kryptovani nepouzil. Ale ze si muze zapnout MAC filter, takze dvoji ochrana. Navic pochybuju, ze jeho soused je zkuseny hacker, ktery chyta pakety v pasmu ;-)

k EDITU: Ano, ale radim mu, aby si to vyrobil a usetril :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jinak to nahrazuje kabel, připojí se to k AP jako by to bylo PC navíc se dá sehnat se 4 LAN porty, tak budeš mít na druhé straně bez jediného drátku funkční síť s připojením na NET.

Jak to myslíš? Jako utp kabel do konzole a do nějakého APčka a pak to nějak spojit bezdrátově?

To by mohlo fakat ale jak to vše nastavit, popř nějakej AP musím pořídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Přesně tak podívej se po zda neumí tento router WDS režim nebo klienta, pak by stačilo koupit tyhle dva přístroje a máš po starostech.

awol: dle toho linku co jsi dal nic nevyrábí koupí a nastaví to samé co mu radím, Eth kabel do boxu a WiFi k AP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Přesně tak podívej se po zda neumí tento router WDS režim nebo klienta, pak by stačilo koupit tyhle dva přístroje a máš po starostech.

awol: dle toho linku co jsi dal nic nevyrábí koupí a nastaví to samé co mu radím, Eth kabel do boxu a WiFi k AP.

Ale ano, vyrabi. Viz vyklad slova "vyrobit":

• uvést

• vytvořit

• udělat

• produkovat

Ty mu neco radis, ale nerekl jsi mu jak, ja mu aspon poslal navod, co a jak nastavit :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ale ano, vyrabi. Viz vyklad slova "vyrobit":

• uvést

• vytvořit

• udělat

• produkovat

Ty mu neco radis, ale nerekl jsi mu jak, ja mu aspon poslal navod, co a jak nastavit :-P

Buď tak laskav a přelož nám co si tím vyrobí, výš co je to výrobek? Hmatatelný výsledek nějaké práce činnosti tady už je vyrobeno radí jak zapojit. propo k čemu mu tvůj návod bude když tu to zařízení nesežene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Buď tak laskav a přelož nám co si tím vyrobí, výš co je to výrobek? Hmatatelný výsledek nějaké práce činnosti tady už je vyrobeno radí jak zapojit. propo k čemu mu tvůj návod bude když tu to zařízení nesežene?

Vyrobit nemusis nutne jen za zakladnich surovin. Napriklad Skodovka v boleslavi vyrabi automobily, presto k jejich vyrobe dochazim spojovanim ruznych komponent, ktere vyrobil nekdo jiny. Takze pouhym zapojenim komponent muze dojit k aktu vyroby.

A nevim proc by tu nesehnal router co je kompatibilni s DD-WRT, u toho navodu je pomerne pocetnej seznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

awol: takže se má louskat s anglickou stránkou, když mu tady radím v podstatě to samé, koupit clienta (ať je to třeba router co umí být i AP) zapojit ho Eth. do boxu, nastavit bezdrátové spojení místo kabelu a v pohodě jet.

p.s. to o čem mluvíš je dle členění podniku, nedokončená výroba, nebo polotovary, komponenty, jenž dávají dohromady výrobek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dobrá teď by mě zajímalo nejlépe nějakej příklad. Co koupit za AP s wifi aby šlo připojit na ten můj wifinovej router.

Nikdy jsem to nedělal a též nevím jak AP propojenej eth kabelem do Xka napojit na můj router. Je to už nikde jinde než se napíchnout noťákem na router s wifi.

Jo a soused to asi hekovat nebude. Stačí naklonovat mac adresu s WEP a není šance že by mě tu nikdo sosal na mém infernetu.

Pic :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak dneska už mi přišel adaptér přímo pro xbox360, sehnal jsem ho za 900 takže si myslím že cena dobrá.

Ale nedaří se mi nasdílet soubory v WMP11 s Xboxem.

Na wifi router se připojím ale nenajde mi to PC.

Máte stím nikdo zkušenosti kde co nastavit aby to chodilo ? :roll:

THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu