Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Plasma TV


qOOp

Otázka

Zdravím,

vím, že je tu mnoho topiců ohledně televizí/monitorů na kterých hrajete, ale zde mi jde o něco jiného.

A to kdo/kolik lidí hraje na plasmě. Jde mi o to, že jsem se bavil s kámošem(pracuje v czc odborník přes TV) a ptal jsem se ho že bych chtěl LCD TV a on že určitě ale když uhlopříčku okolo 40"(101 cm) tak alespon za 25 tisíc, jinak ta klavlita je celkem mizerná, ale dodal že s porovnání s plazmou. Nechtěl bych zde rozpoutat diskuzi(nebo spíše nadávky) na to že LCD používát a je to bomba.

Jedná se mi o to kdo má skušenosti s plazmou a konzolí => jestli se obraz vypaluje atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Zdravím,

vím, že je tu mnoho topiců ohledně televizí/monitorů na kterých hrajete, ale zde mi jde o něco jiného.

A to kdo/kolik lidí hraje na plasmě. Jde mi o to, že jsem se bavil s kámošem(pracuje v czc odborník přes TV) a ptal jsem se ho že bych chtěl LCD TV a on že určitě ale když uhlopříčku okolo 40"(101 cm) tak alespon za 25 tisíc, jinak ta klavlita je celkem mizerná, ale dodal že s porovnání s plazmou. Nechtěl bych zde rozpoutat diskuzi(nebo spíše nadávky) na to že LCD používát a je to bomba.

Jedná se mi o to kdo má skušenosti s plazmou a konzolí => jestli se obraz vypaluje atd...

Ano vypaluje se ale je to velice nepravděpodobné a nestává se to, taky jde opravdu o to si televizi vybrat podle toho jakej má obraz a podle toho pak vypadají i hry. Je samozdřejmě na tobě kterou si koupíš já hraju na LCD a obraz mám pěknej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravím,

vím, že je tu mnoho topiců ohledně televizí/monitorů na kterých hrajete, ale zde mi jde o něco jiného.

A to kdo/kolik lidí hraje na plasmě. Jde mi o to, že jsem se bavil s kámošem(pracuje v czc odborník přes TV) a ptal jsem se ho že bych chtěl LCD TV a on že určitě ale když uhlopříčku okolo 40"(101 cm) tak alespon za 25 tisíc, jinak ta klavlita je celkem mizerná, ale dodal že s porovnání s plazmou. Nechtěl bych zde rozpoutat diskuzi(nebo spíše nadávky) na to že LCD používát a je to bomba.

Jedná se mi o to kdo má skušenosti s plazmou a konzolí => jestli se obraz vypaluje atd...

Doporucuju navstivit nejaky obchod s elektronikou, nebo s hrami a tam maji na ukazku konzole ( i xbox360 ) a k nemu pripojene LCD TV, takze obraz uvidis sam.

Samozrejme pak muzes porovnat i rozdil LCD vs Plazma. Kazda televize ma svoje klady i zapory, jen nektere z nich

LCD:

+Dlouha zivotnost

+Mala spotreba

-Deadpixels

-Nehomogenni podsviceni

Plazma

+Kvalitni obraz i s velkou uhloprickou

+Homogenni podsviceni

+Cena

-Velka spotreba

-Mala zivotnost

-Velka provozni teplota

-Vypalovani statickeho obrazu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no já mám elite připojenou HDMIčkem do 37" panáka a nemůžu se na to vynadívat. Xko to tam hrne 720p, na Full HD už jsem neměl prachy.

Mám jí už přes 2 roky a nic se mi neposralo ani nevypálilo. Jo a spotřeba je kolem 180-220W. LCD v této uhlopříčce nebude mít o moc méně.

No když si koupíš LCDčko za 30-35 ta to snad bude dobrý i na TV :cheesygrin:8)

Pic :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

vy si neuvědomujete jednu podstatnou věc...hlavně asi stekk...plazmy jsou lepší....používej mozek

tady je nutno srovnávat konkrétně....jako 7-9. série samsungu lcd například....docela pálka...a srovnej to s plazmovkama obyčejnýma.....abys měl solidní plazmu tak to vyjde na dost velký peníze .....

37 plazmu bych ani nevolil, ta je i dle panasonicu dělána spíš pro zákazníky omezené místem a výběr je tam dost zúžený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
37 plazmu bych ani nevolil, ta je i dle panasonicu dělána spíš pro zákazníky omezené místem a výběr je tam dost zúžený...

V té době když jsem kupoval plazmu tak také stála přes 33táců a 42" byla o 6ku dražší, místa také nebylo mnoho.Ale dnes bych si raději vzal větší.

Za měsíc se mi to zdála jako normální telka. Jak se pak podíváš na tu co jsi měl před tím tak ti pak vrtá hlavou jak si se na tu mrňavku mohl koukat.

Pic :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tuhle otazku jsem resil asi pred pul rokem, cetl jsem fora a ptal se odborniku, kazdy tvrdi to svoje, ale pak jsem se na to sel kouknout do obchodu a jednoznacne vyhrala plazma od panasonicu, obraz na hry uzasny (hdmi kabel) bravy jsou naprosto realne a ne takove voskove jako u LCD (bavim se u kategorie do 20 tisic). Vyplovani obrazu nepocituju.........a spotreba se u plazmy meni podle toho na jaky obraz koukas (barevnost). Takze zadne obrovske navyseni jsem na elektomeru nezaznamenal. Pokud chces volit plazmu, tak bych sel jedine do Panasonicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pokud si zvolíte Full HD televizor, zde počítejte u plazmy ve srovnání s LCD se spotřebou skutečně větší a při každodenním provozu od rána do večera pak rozdíl již určitě poznáte při vyúčtování elektřiny

viz srovnavaci testy spotreby LCD a Plazma na AVmania

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj. Mam plazmu Samsung ps50a756 a jedu na nem hlavne PC a Xko. Dnesni plazmy uz vypalovanim obrazu netrpi. Vypalovanim myslim trvalou stopu predchozi obrazu. Obcas se, ale objevuje retence, docasne zobrazeni predchoziho obrazu (loga, zbrane, HUDu). Na retenci obecne trpi plazmy LG. Jinak samsungy a panasonicy jsou v pohode. Ja jsem zatim zadnou retenci nepozoroval (ale mam nastavenou TV na relativne maly jas, protoze mam malo svetly byt)

Co se tyce zivotnosti, tak tvrdit ze plazma ma kratsi zivotnost je blbost. Co se tyce spotreby tak je zapotrebi porovnavat stejne velkou plazmu a LCD. Full HD plazma ma vetsi spotrebu pri zobrazovani hodne svetlych scen (lyzovani, snih) a nizsi pri hodne tmavych scenach. V prumeru vsak plati, ze fullHD plazma spotrebovava o neco vice.

Co se tyce kvality obrazu tak je blbost se divat v obchodech, protoze tam je hrozne jasne osvetleni. Doma je mnohem vice "tmavo" nez v obchode s elektronikou. Plazmy maji totiz o hodne lepsi kontrast a LCD jsou obvykle o neco jasnejsi. Nicmene doma je prave zapotrebi co nejvetsi kontrast a jas neni tak dulezity (pokud nekdo nema extremne svetly byt).

Hlavni rozdil je vsak cena. LCD v uhlopricce 52 palcu stoji majlant, zatimco plazma je o mnoho levnejsi a obvykle ma o hodne lepsi obraz. Duvodem je, mimo jine, i to ze LCD je tezke vyrobit ve velke uhlopricce (tak dlouha role pixelu bez vadnych pixelu). U plazem je to naopak, cim vetsi uhlopricka tim mohou byt bunky s plynem vetsi, a je tedy snadnejsi je vyrobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jinak jeste k diskuzi jetli Samsung nebo Panasonic plazmu. Vzhledem k tomu, ze Panasonic (ve stejne uhlopricce) z pro mne neznameho duvodu, stoji v Cechach mnohem vice, bych tohle opravdu neresil. V Anglii nebo USA stoji Samsungy a Panasonicy stejne, tak chapu ze na toto tema u nich probihaji zurive diskuze. Pro mne je opravdu zasadni rozdil jestli dam za 50 palcovou TV 26-33 tisic (kvalitni Samsung) nebo 38-50 tisic (kvalitni Panasonic).

Jinak u soucasne generace plati, ze Samsungy maji o chlup lepsi barvy (a moznost jejich dodatecne kalibrace) a Panasonicy o dost kvalitnejsi zvuk. I muj Samsung PS50A756 ma super obraz, ale zvuk nic moc (budu muset prikoupit zesik a bedny). Ten zvuk myslim na hrani her, kdy to chce poradnej mazec. Jinak na koukani na TV je to dostacujici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahoj. Mam plazmu Samsung ps50a756 a jedu na nem hlavne PC a Xko. Dnesni plazmy uz vypalovanim obrazu netrpi. Vypalovanim myslim trvalou stopu predchozi obrazu. Obcas se, ale objevuje retence, docasne zobrazeni predchoziho obrazu (loga, zbrane, HUDu). Na retenci obecne trpi plazmy LG. Jinak samsungy a panasonicy jsou v pohode.
já hraju na plazmě od Panasonicu a tohle pozoruju docela často , z dálky to ale nejde vidět takže mě to nijak netrapí . Jinak , ikdyž je jenom "HD ready" tak obraz je opravdu parádní .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Pěkný posty...

Mám plazmu od Panasonicu fullhd + xbox spojený přes hdmi kabel za 1600Kč a paráda.Malá živosnost?LCD tušim říkali 60k hodin a Plazma naše má 100k hodin což je podstatný rozdíl.Vypalování obrazu?Hmm...necháte chvíli zapnutou novu a logo vám tam zůstane napořád...blbost!Zkoušel jsem to a nic...nechal jsem to běžet 2 dny a nic...

Jinak ta spotřeba a teplota se musí uznat:Dto je pravda:lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu