Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Error 74 oprava


rijak

Otázka

zdravim, zhruba pred mesicem me potkal Error 74, zapnu Xko a zacne blikat prava spodni(Xko ve vertikalni poloze) dioda cervene..na obrazovce Error 74 a odkaz na Microsoft atd...

klasika...

nakoupil jsem teplovodivou pastu, par sroubku a podlozek..a xko zase jede..ale problem je, ze zhruba kazdejch 5 dni, se procedura s E74 opakuje...nejdriv zacne blbnout obraz ve hrach a za par hodin to nenanejde..opet rozebrat a vymenit pastu a pak to zas par dni jde a porad dokola...

takze...co delam blbe?:) ty "krize", co drzej chladice jsem sundal, misto nich klasicky srouby a podlozky..

mezi chladicem a cipem jsou dve podlozky, vzdalenost mezi cipem a chladicem stejna jako byla s krizema...

pastu jsem koupil

http://www.alza.cz/teplovodiva-pasta-pod-chladic-thermalright-d72708.htm

je jedno, jakou tam dam?resp jakou doporucujete?

a konecne...xko po vymene pasty nabehne bez nutnosti "prehrati" gpu(jako u RROD), resp vetsinou...1x se mi stalo, ze sem to prehrat nechat musel...

a jeste by me zajimalo, za jak dlouho ta pasta "ztuhne"?pri kazdy vymene je porad jak nove nanesena, ne jako to sileny lepidlo, co tam bylo poprvy..je treba ji napr fenem/horkovzdusnou pistoli nejak nahrivat, aby ztuhla?

diky vsem za rady, uz me to neustaly rozebirani - skladani fakt nebavi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Osobně doporučuji tuto pastu, http://www.alza.cz/teplovodiva-pasta-arctic-cooling-mx-1-d65112.htm používám ji asi půl roku a v pohodě. Jinak k tomu postupu, používám plíšek ustřihnutý z pet lahve, kterým rozetřu asi 1mm tlustou vrstvu. Musíš mít hlavně odpojený větráky, po nasazení pasivů, zapneš xko a asi 20 minut ho necháš pořádně zahřát. Pak až svítí jen 2 diody zapneš větráky a prudce zhladíš.poté by mělo xko bez problémů jet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no mne se to rozjede prave i bez nutnosti toho prehrati...jednou jsem to sice podstoupit musel, ale jinak mi staci nanest novou pastu...btw, to "prudky zchlazeni", jak to resis? to to mam strcit do lednice?:) ja to nechal jen 15 minut vypnuty..

a co se pasty tyce, ta moje ma snad nejhorsi tepelnou vodivost, ze vsech co tam prodavaj, tak zkusim arctic cooler 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no mne se to rozjede prave i bez nutnosti toho prehrati...jednou jsem to sice podstoupit musel, ale jinak mi staci nanest novou pastu...btw, to "prudky zchlazeni", jak to resis? to to mam strcit do lednice?:) ja to nechal jen 15 minut vypnuty..

a co se pasty tyce, ta moje ma snad nejhorsi tepelnou vodivost, ze vsech co tam prodavaj, tak zkusim arctic cooler 5

No tím prudkým zchlazením myslím to, že na pasivy které majítak 80 °C možná i víc, pustíš ty zapojený větráky, který do tý doby byly vypnutý. To vysoký zahřátí je tam docela potřeba ,aby se totiž pasta dobře spojila z obou stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
zdravim, zhruba pred mesicem me potkal Error 74, zapnu Xko a zacne blikat prava spodni(Xko ve vertikalni poloze) dioda cervene..na obrazovce Error 74 a odkaz na Microsoft atd...

Nevím jestli víš, co E74 znamená, proto to píšu...

Jedná se údajně o chybu AV kabelu, ale není to až tak jistlé. Může také jít o studeňák pod ANA/HANA čipem, nebo dokonce pod GPU. Podle toho co píšeš, byc to tipnul na studeňák pod GPU, právě proto ti "oprava" nejspíš vydrží jen takovou chvilku a proto jsi musel konzoli nechat jednou i přehřát.

Než začneš řešit jakoukoliv "trvalejší" opravu, zkus pořádně zkonrolovat, jestli máš čisté AV konektory, jak na kabelu, tak na Xku. Dále se můžeš podívat, jestli na cestě od GPU a ANA/HANA není na desce škrábanec, co by cestu přerušil.

Pokud se rozhodneš řešit nějakou brutálnější opravu, dej vědět, rád ti poradím...

Pokud jsem ti pomohl, THX potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu