Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Propojení ethernetového labelu


krtek6

Otázka

Zdravím vás pánové,

nikde jsem tu tu nenašel, ta jsem se rozhodl založit nové téma. Problém je následující:

připravuju tady bojovej plán na nákup a hlavně zapojení xboxu k internetu(xbox live).

Nyní se v našem bytě nachází 3 Pc, které jsou připojené k netu. Připojení je vyřešeno takto:

MODEM->kabel do switche->1.kabel ze switche rovnou k tatovi do pc (1.IP adresa)->2.kabel ze switche do routeru->1.kabel z routeru k bráchovi do pc->2.kabel z routeru ke mě do pc (já+bratr= 2.IP adresa)

a teď!!jakou nejjednodušší cestou mám připojit xbox do sítě, když ono komplikované zařizení (modem+switch+router) je v obyvacím pokoji a já s bratrem jsem v pokojíku a tahám kabel přes celej pokoj??Xbox budu mít položený vedle pc, jelikož monitor budu využívat jak pro PC tak pro Xbox napojení přes HDMI šlauch.:blink: už jsem to konzultoval s kámošem, ale chtěl bych slyšet(čist) jiný názor na věc. Děkuji :cheesygrin:

ps: může mi nějakej admin opravit jméno topicu?děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

nechci zakladat dalsi topic mam podobnej problem...(existuje nejaka rozdvojka ??potreboval bych ji dat do pc do ni kabel k internetu a z ty rozdvojky druhej kabl do xboxu)

pls odkaz na nejakej eshop...

ps:koleguv problem reste prvni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to jakubgaluszka: takhle to nefunguje teoreticky to muzes zkusit udelat tak ze si poridis jeste jednu sitovou kartu do PC a premostis stavajici pripojeni do teto sitovky z ktere povede kabel do xka ale je to velice krajni reseni a popravde funkcnost neznama nejlepsi zpusob je router o tom neni zadna......... nehlede na to ze PC bude muset bejt furt zapnuty aby sel net i do xka ...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Osobne bych prekopal domaci sit na modem -> router -> pocitace + xko na routeru si nastavis vse potrebny tedka maj preci jen routery 1x WAN a 4x LAN coz by Vam na doma melo stacit a kabelu budete mit stejne a na UTP nejsou ztraty do cca 100M predpokladam ze nebydlite na naky hacijende ...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Osobne bych prekopal domaci sit na modem -> router -> pocitace + xko na routeru si nastavis vse potrebny tedka maj preci jen routery 1x WAN a 4x LAN coz by Vam na doma melo stacit a kabelu budete mit stejne a na UTP nejsou ztraty do cca 100M predpokladam ze nebydlite na naky hacijende ...........

důvod proč je to tak na pytel zapojený je pouze ten, že otec chtěl mít vlastní ip ..taky je to warrezák jak cyp:wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jo..jenže to neznáš moji máti :D tak když uvidí další kabel tak jí klepne :D cela pointa je v tom, že nechci tahat další cca 10m kabel přes 2pokoje :)

tak 1 nebo 2, na tom už nesejde :)

uvažoval jsi o bezdrátovém řešení? (v případě kvalitních el. rozvodů by se to dalo řešit i přes el. zásuvky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak to by prave bylo idealni prez ten router to mate kazdej svoji IP kterou vam router nadeli takhle mate s brachou vy jednu a tata jednu coz je dost takovy mno .........

Zkusil bych mamu prubnout treba povoli je to jeden kabel navic no a byla by to ta nejlepsi varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu