Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

!Xbox360 z nějakého důvodu nejede (error e74 ,RROD) ,máš podobný problém ? napiš sem!


romeno

Otázka

  • Moderators

Tenhle thread jsem založil z důvodu , že xbox360 je poměrně poruchová konzole , co si budeme namlouvat , je to tak .

Takže pokud budete mít nějaký technický problém s konzolí pište výhradně sem !

Zde užitečné odkazy a rady :

Topik pro začátečníky

Chybové kódy

RROD = tři červeně rozsvícené diody na konzoli značí přehřívání nebo nějakou poruchu na desce . Xbox je nefunkční a je třeba jej reklamovat...

e74 = to samé akorát že na konzoli svítí pouze jedna červená dioda a na obrazovce se ukáže nápis ať kontaktujete servis , opět reklamace .

Pozor na oba tyto kódy se vztahuje tříletá záruka !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 563
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Diky tak jsem se tam dostal, asi tam už tam nalepka neni. Je tam jen malá stříbrná nahoře. Omlouvám se za edisk nic lepšiho neznam.

http://www.edisk.cz/stahni/36390/IMG_0590.jpg_555.19KB.html

Takže jsem asi v prdeli, dával jsem to před 2 měsící Kanalizatorovi na Flash, nejspíš ji sundal, když to dělal.

Poradíte co teď? Nejspíš zase jemu určitě to taky opravuje. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

To stříbrný je plomba, u novějších typů X360 je jiná. Jestli je v pořádku, přelep jí na prostředek faceplate, aby byla přes obě části, tak je normálně. Kanalizátor jí sundal a přelepil jinam, často se taky dává na jednu polovinu papírek a nechá se na svym místě. Doporučuju před přelepením nahřát fénem - ale jen mírně. Pokud chceš vidět přesný místo, kam patří, koukni na youtube.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Diky tak jsem se tam dostal, asi tam už tam nalepka neni. Je tam jen malá stříbrná nahoře.

Kdyby sis četl, co tu ostatní píšou tak by jsi se například dozvěděl i to, že jsem psal že tam budeš mít stříbrnou s nápisem Microsoft...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nemusíš bejt hned na každýho tak arogantní. Si myslíš, že si spolknul všechnu moudrost co? Fakt miluju, když lidi přijdou na forum a ze začátku se na všechno ptaj a hovno věděj a po roce, když maj X příspěvků, tak tady ze sebe dělaj, nevim co....

Pardon za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Taky se podělím se svou zkušeností s reklamací:

Ještě před prázdninama jsem dostal nabídku na xbox360 elite s příslušenstvím hardiskem za 2000.

Měl ještě rok záruku na rrod a prodávající říkal, že kromě toho, že má e74 mu nic není.

Xbox přišlo a co jsem nezjístil, xboxu chybí plomba a kryt je poškozen, takže jsme se s prodávajícím dohodli na vyrovnání.

Xboxu jsem dokoupil plombu, vyměnil kryt, nechal odebrat flash a celkem to vyšlo na 2800.

Odeslal jsem to do mirosoftu. Po 10 dnech se mi vrátil nevyreklamovaný, tak jsem xbox rozprodal a + - se mi vrátilo to co jsem do něho investoval a nyní si kupuju nový a už plně funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Taky se podělím se svou zkušeností s reklamací:

Ještě před prázdninama jsem dostal nabídku na xbox360 elite s příslušenstvím hardiskem za 2000.

Měl ještě rok záruku na rrod a prodávající říkal, že kromě toho, že má e74 mu nic není.

Xbox přišlo a co jsem nezjístil, xboxu chybí plomba a kryt je poškozen, takže jsme se s prodávajícím dohodli na vyrovnání.

Xboxu jsem dokoupil plombu, vyměnil kryt, nechal odebrat flash a celkem to vyšlo na 2800.

Odeslal jsem to do mirosoftu. Po 10 dnech se mi vrátil nevyreklamovaný, tak jsem xbox rozprodal a + - se mi vrátilo to co jsem do něho investoval a nyní si kupuju nový a už plně funkční.

Ako si ho odoslal do MS? Volal si na reklamacne MS a tam si nadiktoval svoje meno, seriove cislo konzoly a oni ti poslali pre konzolu kuriera?

Kedy si tu konzolu reklamoval? Niekedy v tomto obdobi?

A ked sa to vratilo naspat, co k tomu napisali? Aky dovod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ako si ho odoslal do MS? Volal si na reklamacne MS a tam si nadiktoval svoje meno, seriove cislo konzoly a oni ti poslali pre konzolu kuriera?

Kedy si tu konzolu reklamoval? Niekedy v tomto obdobi?

A ked sa to vratilo naspat, co k tomu napisali? Aky dovod?

Ano volal jsem tam vše nadiktoval a přijel kurýr. Xbox se mi vrátil asi před týdnem a jako důvod byl. Cizí vstup do konzole, nebo oprava jinde než v MS :)

Bylo to napsáno odborně, z hlavy si to už přesně nepamatuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím,

Mám problém. Včera hraji na Xboxu (revize Falcon) a najednou se xko podivně seklo- rušivé čáry přes obraz podivné pískání atd. Pro restartu a spuštění hry opět... Říkal jsem si, že to bude nejspíše hrou, ale po vyndání se xbox sekl už v menu. Nechal jsem ho tedy chvilku odpočinout a pak to zkusil znova. Vše bylo bez problémů. Hra spuštěna a fungovala... Dnes, to ale přišlo znovu. Ráno zapnu xbox, spustím Red dead a při první minutě ve hře opět zásek. A při opětovných pokusech opět. Tentokrát zásek již při načítání "start disku" nebo opět v menu... Vůbec si nevím rady, žádná chybová hláška, žádné červené diody nic... Prostě jen zásek... Ještě dodám, že "výjevy" při záseku se mění- někdy rušivé pruhy, někdy šachovnice rušivých kostiček, někdy zelená obrazovka atd. vše doprovází pískání seklého zvuku... Při záseku xbox nereaguje na nic... Jen jde vypnou pomocí určeného tlačítka...

Teď jsem ho opět nechal odpočinout tak uvidíme, ale prosím vás máte někdo nějakou radu?

Díky.

EDIT: no... pěkný... Vypadá to, že už ani odpočinek nezabírá....

EDIT2: Tohle mi přišlo z servis-konzoli.cz:

Dobrý den

K těmto závadám dochází z důvodu přehřívání na zákaldní desce. Je to víceméně konstrukční vada prvních xboxů. Oprava je řešena výměnou základní desky + úpravou chlazení tak aby se závady znovu neopakovala. Cena základní desky včetně práce je 2500,-

s pozdarvem

SERVIS-KONZOLI

Takže se tedy jedná o jakýsi "náběh" na RRod? Myslíte, že dávat to do toho servisu má cenu? Když vymění celou základovku tak by se to opakovat nemělo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ano, jsou to první příznaky RROD a divím se, že ti ještě nenaskočil :) Po této výměně by tomu již samozřejmě mělo předcházet ale nikdy si jistý být nemůžeš... Já už bych za ty peníze radši začal přemýšlet spíš o koupy nového xboxu. Po příchodu Xbox 360 S jsou normální Xka relativně ještě levnější. Zkus si to rozmyslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ano, jsou to první příznaky RROD a divím se, že ti ještě nenaskočil :) Po této výměně by tomu již samozřejmě mělo předcházet ale nikdy si jistý být nemůžeš... Já už bych za ty peníze radši začal přemýšlet spíš o koupy nového xboxu. Po příchodu Xbox 360 S jsou normální Xka relativně ještě levnější. Zkus si to rozmyslet.

No jo, už tam ta svině je... Včera večer jsem to zapnul a plesk. Pěkně na mě ty tři mrchy blikaly :angry:

No nic, jak jsi říkal, přemýšlel jsem a i trochu počítal. Vlastně mám jen tři možnosti. Pro příklad rozepíšu =>

Takže,

1)Nový Xbox 360

Cena: cca. 5000Kč

- 1500Kč (za prodaný xbox s RRoD)

--------------------------------------

Celkem: 3500Kč

Záruka: 3 Roky

2)Xbox 360 z "druhé ruky"

Cena: cca 3500Kč

- 1500Kč (prodaný xbox s RRoD)

--------------------------------------

Celkem: 2000Kč

Záruka: ??? max. 1 rok ???

3)Oprava mého Xboxu 360

Cena (opravy): 2500Kč

--------------------------------

Celkem: 2500Kč

Záruka: 2 roky

Takže stejně, nejlepší možnost v poměru cena/záruka je oprava mého xka.

Ještě jsem se chtěl zeptat. Když je RRoD tak se odpálí nějaká součástka, že ano?

Já jen kdyby náhodou RRoD nastal i po opravě budu tedy mít dva roky záruky, že ano? (viz. věta od servisu: Poskytujeme záruku v délce 24 měsíců na díly a 6 měsíců na odvedenou práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

RROD jsou mrtvý spoje na desce ... je to zůsobený teplem a častečně tim, že MB je prohnutá. V servisu ti vymění celou základní desku podle tý ceny ... řikali ještě něco o úpravě větrání? Potože takhle ti jen opraví vadu, ale věc, která jí způsobila zůstane neopravená ... doporučuju potom co ti přijde ze servisu ještě vyměnit větráky a nebo se tam s nima dohodni, že bys je chtěl namotnovat, aby jsi pak nepřišel o záruku.

http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.playcentrum.cz%2Fdefault.asp%3Fpage%3D0%26rate%3D%26char%3D%26find%3D%26kod%3D720601%26zanr%3D%26sk1%3D%26sk2%3D%26sk3%3D&ei=zfZHTJOqBNS7jAex983PDg&usg=AFQjCNF_IfLi7V6ubB6XXKxsxlsWB1bXZw&sig2=C7EBHhZMt4N5yroc02mc-g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jo, psali...

Oprava je řešena výměnou základní desky + úpravou chlazení tak aby se závady znovu neopakovala.

Jinak tedy chápu správně, že RRoD je teda porucha součástky (dílu). Takže, záruka dva roky (od servisu) se na něj vztahuje...

Taky díky za radu ohledně těch větráku. Ale myslíš, že kdybych si tam ty větráky dal sám, že by mi ten servis už pak neuznal záruku? Přece si tam snad nebudou dávat plombu jako MS...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

HoUse, tvoja konzola je stara uz vyse 3 roky, ze ju nedas opravit do servisu MS a nezaplatis ani halier?

Neviem ako je to v MS, ale na kazdy zakupeny vyrobok je zaruka a pocas nej bezplatne opravy. Po oprave sa neposkytuje nova (2 rocna zaruka), pretoze ta oprava je v tej zarucnej lehote toho zakupeneho vyrobku!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
HoUse, tvoja konzola je stara uz vyse 3 roky, ze ju nedas opravit do servisu MS a nezaplatis ani halier?

Neviem ako je to v MS, ale na kazdy zakupeny vyrobok je zaruka a pocas nej bezplatne opravy. Po oprave sa neposkytuje nova (2 rocna zaruka), pretoze ta oprava je v tej zarucnej lehote toho zakupeneho vyrobku!!!

Do MS samozřejmě ne. Ale opravit si ji nechám. Samozřejmě také vím, že na záruku už nárok nemám (navíc jedná se o xko z USA) a počítám s tím, že si hold budu muset poplatit... Jinak, hodlám využít http://www.servis-konzoli.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Fakt nevim jak to v tom servisu chodí, budeš se jich na to muset zeptat ... teoreticky by ti tam nějakou plombu měli dát, když otevřeš konzoli a šroubovákem přejedeš po desce, tak to nespraví jen tak. I když jestli to berou jako záruku jen na poruchu nějaký součástky, tak je nesmyslný aby si tam dávali nějakou plombu, protože šroubovákem poškozená deska neni porucha nějaký součástky a to si rozhodnou oni ... každopádně zeptej se a uvidíš, nic za to nedáš :).

RROD je porucha nějaký součástky X360, takže záruka se na ní vztahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ale MS je globalna firma. Ja si myslim, ze ked zavolas do MS, tak sa dozvies, ci mas zaruku alebo nie - nadiktujes seriove cislo. Neviem preco si toto este neskusil a az potom spekuluj. http://www.xbox.com/cs-CZ/support/contact/

Pokud má papíry kdy jej koupil tak si od toho data může přičíst 3 roky a zjistí, kdy mu končí záruka. Pokud papíry nemá, pak se to řeší přes www.xbox.cz tam se registrovat či přihlásit a tam zadat seriové číslo a samo ti to vyplivně jestli máš záruku nebo ne. Ale ani to dělat nemusíš, protože se to číslo většinou shoduje s datem výroby...

PS: kdyby jsi možná hezky napsal na email help linky xboxu, tak by jsi možná dostal odpověd jako já typu, že mi to i přesto že nemám už záruku opraví zdarma jako gesto dobré vůle... Jo i takové se dají zažít :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nespekuluji. Za a) Datum výroby: 26. 7. 2007 Je to až neuvěřitelné ale RRoD nastal přesně pět dní před koncem záruky... b) flah a za c) nemám od toho papíry.... Takže servis jediná možnost...

Ziadne papiere nepotrebujes na reklamaciu :D A co ked mas flash? Ak mas tam nalepku, neposkodeny kryt po otvarani, tak kludne zavolaj do MS a vsetko sa pytaj po telefone a nadiktujes jej seriove cislo a uvidis co ti povie....Vsak za to nic nedas!!! Ale koniec koncov je to tvoja vec, ja len, ze si pocital peniazky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No, kryt poškozenej určitě neni, ale jestli je tam nálepka to netušim. Každopádně se to pokusim nějak zjistit... Jinak na tu linku teda zavolam. Jo a myslíte, že vadí když od toho nemám originální krabici? Jen aby chlápkům v MS nevadilo, že jim xko přijde v krabici od banánů xD

Btw. Peníze počítám proto, že nic nemám zadarmo a na všechno co chci si musím vydělat a našetřit...

Edit: Mimochodem jak to MS opraví? Taky mění základovku a upravujou chlazení? Nebo dělaj to co se dá sehnat i tady na fóru a RRoD je do měsíce zpátky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Že nemáš krabici nevadí. Vyndej všechno co máš zepředu připojený v USB a slotech na MU. Pak nacpi ukazováček tam kde jsou vstupy na USB, palcem to chyt ze vnějšku a pak přitáhni k sobě, sundáš ten přední faceplate a tam je plomba.

// RROD řeší bud výměnou desky a nebo ti daj uplně nový Xko, nevim jestli řeší větrání, spíš ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu